Sport Luchtige aftrap Plooien in Formule I nog lang niet glad gestreken Sterke start Zeeuwse zwemmers ATT8ACTIEPABKDAG OPENINGSUREN 21 JUNI 2009 Team Ferrari schrijft brief-op-poten naar automobielfederatie. Ronald Koeman maakt zich nog niet druk op eerste trainingsdag AZ Swoop! inDOORSKYDIVE.Cam Proefles (reserveren) etc. Kinderen en volwassenen Kunnen de hele dan onbeperkt «rii oefenen en de niste en neftruik mallen wan alle attracties uan SKidöme vanal 29.50 p.p.* Wan 12.00 tot 20.00 uur Is liet onfteoerkt genieten! Vader gratis!' Onbeperkt gebruik van de piste Trampolinespringen Luchtkussenfun 42 I Zaterdag 13 juni 2009 LONDEN - Het gebakkelei in de For mule duurt voort. Ferrari dreigde gisteren opnieuw uit de konings klasse van de autosport te stappen als de internationale automobielfe deratie FIA de regels voor 2010 niet versoepelt. De Italiaanse ren stal reageerde furieus op de start- lijst voor het WK van volgend sei zoen. Daarop meldt de FIA dat Fer rari onvoorwaardelijk heeft inge schreven. „Om aan alle twijfel een einde te maken: wij stellen wel voorwaar den", aldus een in allerijl uitge brachte persverklaring. „Ferrari wenst te benadrukken dat het niet zal deelnemen aan het WK 2010 onder de nu voorgestelde regels van de FIA." De Formule 1 krijgt er in het sei zoen 2010 drie nieuwe teams bij. Het Spaanse Campos Meta, Team US Ft en het Britse Manor Grand Prix vullen de bestaande tien ren stallen aan. Met dertien teams en 26 auto's is ook het maximumaan tal deelnemers bereikt. De FIA gaf W* De grote teams uit de Formule I zijn het nog steeds niet eens met de FIA over de budgetlimiet van 45 miljoen euro. Ze dreigen vol gend seizoen weg te blijven. op de lijst McLaren, BMW-Sauber, Renault, Toyota en Brawn GP aan als voorlopige deelnemers en deed dat niet voor Ferrari, Red Buil en Toro Rosso. Al deze teams, vere nigd in de Fota, maken echter be zwaar tegen de intrede van een budgetplafond en eisen soepeler regelgeving. Red Bull en Toro Ros so volgden Ferrari met een verkla ring dat zij alleen onder voorwaar den hebben ingeschreven. Gesprekken tussen de Fota en de FIA liepen de afgelopen weken op niets uit. De FIA heeft nu vrijdag 19 juni als deadline gesteld waarop er een oplossing moet zijn. De nieuwe teams Campos, Manor en Team US Ft willen zich wel houden aan de budgetlimiet van 45 miljoen euro per jaar. Ze zullen gebruikmaken van de standaard motor van Cosworth. Toro Rosso en Brawn GP hebben nog geen motorleverancier voor volgend sei zoen. Toro Rosso heeft nu nog een motor van Ferrari en Brawn rijdt met Mercedes. Adrian Campos is de baas van Campos Meta. Hij reed in de jaren tachtig kleurloos zeventien grand- prixraces voor Minardi. John Booth is teambaas bij Manor Grand Prix, dat al vanaf 1990 actief is in de racerij. Lewis Hamilton en Kimi Raikkönen reden ooit voor het team. Ken Anderson heeft de leiding bij Team US Ft. Hij was ac tiefin de Indycars. EINDHOVEN - Het NK zwemmen in Eindhoven is voor de Zeeuwen goed gestart. De eerste dag leverde bij de jeugd al drie zilveren medail les op. Vijf Zeeuwse records wer den bijgeschreven. Bij de senioren waren er enkele finaleplaatsen. Stephanie Rombout eindigde in de B-fmale van de 100 meter schoolslag als tweede in 1.16,31. Ke vin Hondsmerk werd in de B-fina- le van de 200 meter wisselslag zes de in 2.14,57. In de series zette hij met 2.12,51 een Zeeuws record voor senioren neer. Bas van Hou- welingen was op dat onderdeel ook snel. Zijn 2.20,13 was een ZR voor 17-jarigen, dat sinds 1987 op naam stond van Ronny Babijn. De medailles gingen naar Judith Stap en Manon Minneboo. Stap was twee maal goed voor zilver, op de 200 rug en de 200 wissel slag. Op de rugslag verbeterde ze haar eigen ZR: 2.22,08. Minneboo won zilver op de 50 vrij in 26.92. In de A-finale verbeterde zij zich nogmaals, naar 26.62, wederom een ZR voor 16 jarigen. Op de 4x 100 vrij voor vrouwen snelden De Stormvogel-meiden Judith Stap, Nikita Kruis, Merel van der Ent en Manon Minneboo naar 4.05,76; ruim 5 seconden onder het oude ZR voor senioren. Zij kwamen daarmee tot een negende plaats. door Theo Brinkman ALKMAAR - De eerste training van een voetbalclub. Nog niet zo lang geleden was dat een dag waarop de selectie zich presenteerde. Een dag ook waarop de trainer op de foto ging met zijn nieuwe aanko pen. De tijden zijn veranderd. Bij AZ liep gisteren slechts de helft van de selectie op het veld, aange vuld met spelers van Jong AZ. Ronald Koeman, de nieuwe trai ner, doet er niet moeilijk over. Het is nou eenmaal een gegeven dat het in het huidige voetbal zo gaat. Door de veranderde speelkalender zijn internationals nog maar net begonnen aan hun vakantie. En door de gekte op de transfermarkt is er geen club die al in juni of juli zijn selectie rond heeft. Spelers kunnen tot eind augustus worden verhandeld. „Tegenwoordig weet je dat je een voorbereiding niet begint met de definitieve selectie", zegt Koeman luchtig na afloop van de eerste trai ning. „Het kan nu zelfs zo zijn dat we nog spelers kwijtraken als we al vijf competitiewedstrijden heb ben gespeeld." De vijfde speelronde van de eredi visie is in het weekeinde van 29 en 30 augustus. Een dag later sluit de transfermarkt. ■Prettig voor de club is dat aanvoerder Stijn Schaars zijn contract verlengde. Hij sprak uit dat hij graag bij AZ wil blijven om dat hij in Alkmaar normaal gespro ken verzekerd is van speeltijd. Of Koeman zich extra sterk zal ma ken om spelers te behouden? „We hopen allemaal dat dat soort spe lers blijven. Maar ik heb geleerd mijn energie niet daarin te steken. Dat heeft geen enkele zin. Uitein delijk is het niet altijd mogelijk om te doen wat je zelf wilt." Met de eerste training van het nieuwe seizoen is AZ de eerste club in de eredivisie die is begon nen. „Een vroege start? Dat is voor mij niet zo erg. Ik heb een jaar va kantie gehad", zegt Koeman met een lach. De planning was al zo ge maakt door Louis van Gaal, de naar Bayern München vertrokken trainer. Koeman zag geen reden het te veranderen. Ook de conclusies die zijn voorgan ger trok over diverse spelers, neemt Koeman over. Een aantal spelers kreeg in mei te horen dat ze mogen vertrekken. „Daar sta ik grotendeels achter", zegt Koeman. Wel houdt hij de deur op een kier. „Het zijn spelers van AZ. Dus ik zal ze, zeker aan het begin van de voorbereiding, net zo behandelen en gebruiken als de anderen. En het zal niet voor het eerst zijn als daar verrassingen uit komen. Het is allemaal leuk en aardig dat je een elftal in je hoofd hebt, het wil nog wel eens anders uitpakken." Voor reserveringen of vragen De Stok 24, Postbus 1555 4700 BN Roosendaal Bezorg jouw vader dit jaar een spectaculaire Vaderdag! Neem jouw vader mee en kom indoor skydiven! Ervaar samen het ultieme gevoel van vrijheid. Indoor skydiven is origineel, uniek en toegankelijk voor iedereen. Ideaal dus voor de hele familie, een ervaring om nooit te vergeten! Tel.: +31(0)165-520 547 E-mail: info@indoorskydive.com www.indoorskydive.com Alleen geldig op 2l-06-'09, o.b.v. min. één 100% betalende deelnemer, min. 3 indoor skydivesessïes p.p., niet i.c.m. andere acties, algemene voorwaarden van toepassing, reserveren verplicht *Vraag naar de specifieke voorwaarden. Reserveren gewenst. Sixicè 1395 Baanvelden 13 Postbus 88 47*5 ZH Rucphen È-maïl: info@skidome.ni Tel: *31(0)165 - 34 3134 vAvwSkïdomë.nl/www.kfddreskidsklup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44