Isataif! Justitie biedt zicht op Delta produceert groene stroom met Belgisch energiebedrijf NPG ÉP PZC Naam De zonneboot heeft de toekomst De krant 5 weken voor 15 euro! Verspreiding voorraad Checkpoint sssm 2 Zaterdag 13 juni 2009 Video's, foto's, blog en verhalen op www.pzc.nl/zonnebootrace MAIKEL HAR1 Beroemdheden uit een dorp, stad of streek zie je vaak terugkomen in namen van instanties en locaties in die zelfde dorpen, steden of streken. Zo geeft Reynaert de Vos uit het bekende dierenepos zijn naam aan het plaatselijke kinderparadijs Reynaertland in Hulst, speelt in Terneuzen de plaatselijke voetbalclub op het Vliegende Hollandersportcom plex en gaan ze in Zierikzee naar de middelbare school die ver noemd is naar de oud-nobelprijswinnaar uit Zonnemaire, Pro fessor Zeeman. Soms zijn de namen doordenkertjes zoals theater De Mythe in Goes, dat de naam van een voorstelling van de in Goes opge groeide Freek de Jonge draagt. En soms is er hevige discussie over de vraag wie nu het meeste aanspraak op een beroemdheid kan maken. Toen enkele jaren ge leden in België Desiderius Eras mus werd genomineerd voor de verkiezing van grootste Belg aller tijden, werd deze nominatie in Rotterdam met hoongelach begroet. Erasmus was een Rot terdammer en zijn jaren in Vlaanderen mochten daar geen af breuk aan doen. Zoveel bezitterigheid doet misschien kinder achtig aan, maar er valt best iets voor te zeggen. Het is voor mij ondenkbaar dat er bijvoorbeeld in Breskens een nieuwe sporthal naar Reynaert de Vos zou worden genoemd. Dat zou den ze trouwens in Breskens ook nooit doen. En zo hoort Michiel de Ruyter bij Vlissingen. Dan verwacht ik niet dat een ziekenhuis in Goes zo heet. Maar dat gaat wel ge beuren, want de ziekenhuizen boven de Westerschel'de gaan na de fusie verder onder de naam Admiraal de Ruyter Zieken huis en na de fusie verdwijnt nota bene het ziekenhuis in... Vlissingen. Volgens interimdirecteur Vierhout is de naam niet gekozen om de Vlissingers tevreden te houden bij een verhui zing. Tevreden te houden? Het is zout in de wonden. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns En zo hoort Michiel de Ruyter bij Vlissingen Maandag en dinsdag is in de Middelburgse rechtbank de regiezitting over de zaak Checkpoint. De officier van justitie geeft dan voor het eerst openheid van zaken. door Emile Calon en Conny van Gremberghe Is de eigenaar van een coffee shop iemand die leiding geeft aan eert criminele organisa tie? Zijn medewerkers van de handel in geestverruimende mid delen leden van een criminele or ganisatie? Die twee vragen staan centraal in de rechtszaak tegen de eigenaar van de Terneuzense megacoffeeshop Checkpoint, Med- dy Willemsen, en een aantal van zijn medewerkers. Justitie heeft de afgelopen jaren veel tijd en energie gestoken in een reeks onderzoeken die de Sak sische namen Wolvega, Roden, Zoerte, Paasloo en Oostwold mee kregen. Wolvega spitst zich toe op de handel in verdovende midde len vanuit Checkpoint in de perio de januari 2006 tot en met 31 mei 2007. In het kader van dit onder zoek deed de politie in juni 2007 invallen in de Terneuzense coffee shop en een pand van Willemsen, Roden is het onderzoek dat voort vloeide uit de tweede inval bij Checkpoint en diverse andere pan den in Zeeland, in mei 2008. Zoerte richt zich op toeleveran ciers van de coffeeshop. De andere twee, Paasloo en Oost wold, gaan over het witwassen van de omzetten van Checkpoint en valsheid in geschrifte bij de aan koop van de grond onder de Ter neuzense skihal Snowbase. Vol gens Elke Kool van het Openbaar Ministerie zijn de laatste twee on derzoeken nog niet afgerond. „Maar dit is hoogstwaarschijnlijk wel het geval voor de behandeling van de eigenlijke strafzaak in no vember." In de Checkpointzaak gaat het tot nu toe om zestien verdachten. Willemsen is als exploitant en ei genaar van Chess bv, het moeder bedrijf van Checkpoint, de hoofd verdachte. Zijn schoonvader, me dewerkers, administrateur en toe leveranciers staan terecht als me deverdachten. In zijn algemeen heid kan gesteld worden dat de medewerkers ervan verdacht wor den grotere hoeveelheden dan der tig gram hennep of hasj in bezit te hebben gehad, te hebben verhan deld, te hebben verwerkt (tot joints) of (tegen betaling) in bewa ring te hebben gehad. Maar ook het in dienst zijn van Chess wordt hen aangerekend. Raadsman Martijn van der Want vindt dat wel bijzonder vreemd. „Jarenlang betaalden ze gewoon belasting. Iedereen wist wat ze deden en nu wordt hen aangere kend dat ze voor Checkpoint werkten." De verdachten zelf willen tot nu toe niet praten tegenover deze krant. Ook Willemsen niet. For meel heeft hij Zeeuws-Vlaanderen de rug toegekeerd en huurt nu in het Zwitserse Chur, op veertig ki lometer van Liechtenstein, een flink appartement. De voorliefde van de snowboardliefhebber voor de bergstaat is niet nieuw. Ook in zijn dagen als Checkpointbaas ver toefde hij er vaak. Zijn raadsman, André Beckers, noemt het proces tegen Check point cruciaal. „Als het Openbaar Ministerie erin slaagt Checkpoint te bestempelen als een criminele organisatie, hoeft er in de Tweede Kamer geen debat meer gevoerd te worden over het Nederlandse gedoogbeleid. Dan bepaalt het OM zelfstandig welke coffeeshops mogen voortbestaan." Of de rechtbank de visie van het OM volgt, wordt pas in de eerste en tweede week van november duidelijk. Dan dient de eigenlijke rechtszaak. Maandag en dinsdag gaat het om een regiezitting. In het openbaar wordt dan door rech ters, officier van justitie en de ad vocaten gekeken hoe het onder zoek verloopt. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NAM) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellén kan ook: 088 - 013 99 10 voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta gaat samen met het Belgische NPG Energy 150 megawatt groene stroom produceren in de Benelux. De twee energiebedrijven zullen zich richten op kleinschalige duur zame energieprojecten op indus trieterreinen en bij gebouwen. NPG Energy focust zich vooral op projecten met een vermogen van twee tot twintig megawatt. Delta en NPG Energy hebben een samenwerkingsovereenkomst ge sloten voor ten minste vijf jaar. Beide energiebedrijven willen mi nimaal veertig miljoen euro per jaar investeren. In elk project kun nen ook lokale investeerders mee doen. Delta werkt op dit moment al aan de ontwikkeling van een zonnepa nelenpark bij een distributiecen trum in Willebroek (onder Ant werpen). Dat moet voor het einde van het jaar klaar zijn. Ook staat een windmolenpark op het pro gramma in Sankt Vith, vlakbij de Luxemburgse grens. Delta begint met de projecten in België vanwege de aantrekkelijke subsidieregelingen en hoopt met het project ervaring op te doen voor duurzame energieprojecten in Nederland, bijvoorbeeld voor een zonnecentrale in Zeeland. TERNEUZEN HENGSTDIJK VLISSINGEN BIERVLIET COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thojen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging.van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Coffeeshop Checkpoint in Terneuzen .had een veel grotere voorraad softdrugs dan toegestaan. Die voorraad was verdeeld over diverse panden in Zeeland. Hennep (toppen) Hasj Hennep (in joints) Inbeslaggenomen 'stashes' O Vincent van Coghstraat 20: 81,2 gram Lange Kerkstraat 4: 93 gram 2262 gram Plattedijk 14: m 77,71 kilo 0,6 gram Vrouwestraat 7: m 280,58 gram 2,5 gram Axelsestraat 161m 8,132 kilo 13,6 gram Axelsestraat 144: m 23,164 kilo Grenulaan40: m 71,2 gram Nieuwstraat 50b (bedrijfspand): 7,76 gram Irenestraat21: 9,942 kilo Westkolkstraat 4 (Checkpoint): WÊ 4,212 kilo Hoofdplaatseweg 11: m 4,348 kilo 443 gram 2,4 gram Rolant Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2