Zeeland PZCI25 Jeugdtheater breidt uit UITVERKOOP Geldautomaten Rabo gesloten Gewapende overval winkel Twee keer beboet WASTAFELS DELSCHER. Puzzel WALCHEREN 31 Jeugdtheaterschool gaat samenwerken met stichting Kunsteducatie. 25% KORTING OP ALLE NATUUR STENEN DESIGN 'Juni/juli op maandag geopend Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl door Carla van de Merbel VROUWENPOLDER - De Rabobank heeft ook op Walcheren twee geld automaten moeten sluiten uit angst voor plofkraken. Het gaat om de automaten in Vrouwenpol der en Serooskerke. Dit zijn vrij staande geldautomaten; de andere Rabobankautomaten op Walche ren zijn verbonden aan een bank kantoor. Deze hoeven niet te wor den leeggehaald. De Rabobank heeft besloten tot sluiting van de los staande automa ten nadat elders in het land twee van dit soort automaten waren ge kraakt met behulp van springstof In Goes zijn drie automaten bui ten werking gesteld, in 's-Heer Arendskerke één automaat en in Zierikzee ook één. Op Noord-Beve land en in Zeeuws-Vlaanderen speelt het probleem niet. Waar schijnlijk duurt het nog enkele we ken voor een goede beveiliging te gen plofkraken is gevonden, zegt commercieel directeur Silvia Bal van de Rabobank Walcheren/ Noord-Beveland. Daarna worden de automaten weer geopend. ECHTE MAKELAAR -RU 0 118-616617 SM VLISSINGEN - Een winkel in de Scheldestraat in Vlissingen is giste ren overvallen. Rond 17.30 uur kwam een volgens de politie onbe kend aantal mensen de zaak bin nen die het personeel met een wa pen bedreigden. Wat voor wapen dit precies was kan de politie niet zeggen. De overvallers gingen er vandoor met spullen uit de win kel. Getuigen wordt gevraagd zich te melden op het bureau of via 0900-8844. ZEEUWSCTSSZ Het is een heuse manie. De vrouw van middelbare leeftijd uit Terneu- zen heeft zich werkelijk vol overga ve op het puzzelen gestort, 's Morgens vroeg in bed, met een kopje koffie, sudokuut ze en na het opstaan, begeeft ze zich naar de eettafel in de woonkamer, waar haar een puzzel van 1500 stukjes wacht. Tussen de bedrijven door legde ze Tip? redactie@pzc.nlTipredactie@pzc.nl in de achtertuin een nieuw stoepje en ook dat ontwerp was een puz zel, die ze moeiteloos oploste. Deze week zat er bij de post een an sichtkaart van haar tweelingzus, die op vakantie was in Sevilla. Ze zette hem op een kastje, zonder de tekst te lezen. „Was dat van m'n zus? Ik dacht al leen: dat zou een mooie puzzel zijn..." Bewoners Sint lans- gebied maken plan tegen verrommeling Maai-incident leidt tot aangifte tegen waterschap Zaterdag 13 juni 2009Tip? walcheren@pzc.nl Leerlingen van de Jeugdtheaterschool Zeeland laten tijdens een uitvoering zien hoe ze 'autorijden'. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De Jeugdtheater school Zeeland en de stichting Kunsteducatie Walcheren hebben de handen ineen geslagen. Met in gang van het nieuwe cursusjaar verzorgt de Jeugdtheaterschool de lessen voor kinderen van negen tot en met achttien jaar, en neemt Kunsteducatie de administratie van de lessen op Walcheren voor haar rekening. Kunsteducatie Walcheren kan op die manier een professionele thea teropleiding aanbieden. En de Jeugdtheaterschool kan voortaan de administratie overlaten aan een organisatie die daar juist veel erva ring mee heeft. Volgens Josien de Graaf van de Jeugdtheaterschool Zeeland kan de opleiding zo nog beter geworteld raken op Walche ren. De Jeugdtheaterschool Zeeland groeit komend cursusjaar van vijf tien naar tweeëntwintig groepen. In Vlissingen worden de lessen ge geven in het Van Doesburgcen- trüm. In Middelburg zit de school bij het Spiegeltheater. De Zeeuwse theaterschool is elf jaar geleden in Goes begonnen on der de naam Jeugdtheaterhuis. De lessen waren bedoeld voor kinde ren van negen tot twaalf jaar. In 2006 is de opleiding uitgebreid met lessen voor dertien-plussers. Daarnaast kreeg de school een Zeeuwse uitstraling met vestigin gen in (momenteel) Goes, Zierik zee, Vlissingen en Middelburg. „We hebben voor die vier locaties gekozen omdat we een provinciale voorziening zijn, maar ook omdat we laagdrempelig willen zijn. Daar naast wilden we de lessen dicht in de buurt van de kinderen geven", zegt De Graaf. De samenwerking met Kunstedu- W* Door samen te werken met Kunsteducatie Walcheren kan de jeugdtheaterschool ook gebruik maken van de toneel- en dansdo- centen van Kunsteducatie. catie Walcheren biedt nog meer voordelen. Zo beschikt de Kunst educatie over toneel- en dansdo- centen die de theateropleiding kunnen versterken. Wie met eigen ogen wil zien wat de Jeugdtheaterschool doet, kan vandaag de voorstellingen bekij ken die ter afsluiting van het cur susjaar worden opgevoerd. In 't Beest in Goes worden drie verschillende voorstellingen gege ven, om 13.30 uur, 15.00 uur en 16.30 uur. Voor meer informatie over de voorstellingen én voor lessen in Goes: www.tbeest.nl. Informatie over lessen op Walche ren is te vinden op www.kunst- educatiewalcheren.nl. VLISSINGEN - Een 43-jarige Vlissin- ger is gisteren twee keer bekeurd: één keer voor bellen terwijl hij au to reed en één keer omdat hij geen geldig rijbewijs bleek te hebben. De man werd rond 15.00 uur aan gehouden in de Paul Krugerstraat. foto Willem Mieras *vraag naar de actievoorwagrden natuursteen in uw badkamer: bijzonder en nu zeer betaalbaar S exclusief bij Dominicus Westkapelle (actie* geldig t/m 30 juni)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27