Economie Winst 2008 troost havens voor 2009 Floors Koi Shop Vijverspeciaalzaak 1989 - 2009,20 Jaar BMW dealer: Zeeland krijgt een eigen SER BMW Group Nederland feliciteert Zwartepoorte Goes. Ruime winst bij havens ondanks instortende economie eind 2008. Vijverbouw en verkoop van Japanse koi www.floorskoishop.nl Zaterdag 13 juni 2009 1 5 door Claudia Sondervan TERNEUZEN - Zeeland Seaports ver diende vorig jaar nog 8,4 miljoen euro. Ruim vier miljoen euro min der dan in 2007. Maar de recordwinst van dat jaar werd geflatteerd door grote grond- verkopen. Bovendien wordt het re- sulaat over 2008 gedrukt door twee reserveringen van elk een miljoen: de verkoop van de Bin nenhaven en de bijdrage aan het Sloelijntraject. Dat meld het jaar verslag van het Zeeuwse ha venschap. Het jaarstuk ligt woens dag 24 juni ter goedkeuring voor aan het algemeen bestuur. De Zeeuwse havens haalden vorig jaar nog een kleine groei in de overslag van overzeese vracht. In Vlissingen groeide de vracht vier procent, in Terneuzen werd vier procent minder overgeslagen. Per saldo groeide de zeeoverslag één procent. Dit jaar gaat er door de crisis heel anders uitzien. In het eerste kwar taal van 2009 zakte de overslag in de havens zestien procent onder het niveau van het eerste kwartaal 2007. Dat was een recordjaar voor de havens met een bedrijfsresul taat van 12,6 miljoen euro, zowat vijf miljoen meer dan in 2006 en een omzet die piekte op 32,1 mil joen euro. In de binnenvaart verloor Terneu zen dertien procent aan reguliere vrachten. Vlissingen haalde nog een groei van acht procent in de binnenvaart. Samengeteld bleven de binnenvaartactiviteiten in de havens gelijk aan vorig jaar: de overslag bleef stabiel op 28 miljoen ton. De gezamenlijke havens verlo ren vorig jaar verder terrein bij de landbouwproducten (min vijftien procent) en meststoffen (min 31 procent). De grootste val maakten de tonnages aan metalen en halffa brikaten: 33 procent minder. Tien miljoen ton van de binnenvaart- vracht had een binnenlandse be stemming, negentien miljoen was uitgaande vracht. Zeeland Seaports probeert de bin nenvaart te stimuleren als duurza- De Zeeuwse havens willen de bin nenvaart stimuleren, maar sinds een paar jaar vertoont die tak een teruggang, tegen gestage groei bij de zeevaart. me transportmogelijkheid, maar sinds 2006 laat de binnenvaart een gestage daling zien die zowat om gekeerd evenredig is aan de groei van de zeevaart. Bij de zeevracht is Zeeland Seaports nog steeds vooral een im porthaven: 25 miljoen van de 33 miljoen ton zeevracht die op de ka des belandde betrof import. Over zee steeg de overslag van landbouwproducten juist 24 pro cent. Overig voedsel en vaste brandstoffen groeiden elk een kwart in omvang. Metaal, ruwe mi neralen en bouwmaterialen, olie, ersten en mest gingen in de zee- poot van de havens enkele procen ten omlaag. Vorig jaar zijn de havens begon nen met het werven van gebrui kers voor het laatste grote open ter rein in Vlissingen-Oost, aan de Quarleshaven. Een definitieve kan didaat is nog niet gevonden. Tot die er wel is, huist er een kolonie lepelaars. In het Havennatuurplan dat het havenschap schrijft, wordt geprobeerd om de natuur op en rond de haventerreinen een plaats te geven. In samenwerking met na tuurorganisaties, manen de ha vens. Maar zonder meer blijven mogen de lepelaars niet. Voor openingstijden kijkt u op onze site: Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax: 0118-466539 email: infoiwfloorskoishop.nl door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Zeeland krijgt een ei gen Sociaal Economische Raad die het provinciebestuur adviseert bij sociaal-economisch beleid. Voorzit ter Alexander Rinnooy Kan, voor zitter van de landelijke SER, woont dinsdag in Middelburg de installatie van de Zeeuwse SER bij op de tweede dag van zijn Stand plaats Zeeland. Voorzitter van de Zeeuwse SER wordt Luit Ezinga; Hostellerie Schuddebeurs-onder- nemer en voormalig voorzitter van de Kamer van Koophandel Zeeland. SER Zeeland komt in de plaats van de Sociaal-Economische Consultatiegroep (SECG). Het is een samenwerkingsorgaan van werkgevers en werknemers in Zee land en van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf In het be stuur komen vertegenwoordigers van Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging, vakbonden FNV, CNV en De Unie. De Kamer van Koophandel is onafhankelijk advi- Van de BMWZ1 in 1989 naar de BMW Z4 van nu. BMW dealer worden, daar kies je zelf voor. Omdat het merk je aanspreekt. Of omdat je je thuisvoelt in kringen van BMW liefhebbers. BMW dealer blijven, dat bepalen je klanten. En doe je het goed, dan groeit je klantenkring. John Zwartepoorte en zijn medewerkers doen het goed, al 20 jaar. Zo goed zelfs, dat het bedrijf zich vestigde op een schitterende zichtlocatie aan de A58 bij Goes. Hier vindt de kwaliteit van het merk BMW zijn weerspiegeling in een herkenbaar dealerbedrijf. De vooruitzichten zijn goed: BMW en Zwartepoorte zijn klaar voor de volgende 20 jaar. BMW Group Nederland BMW maakt rijden geweldig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15