29 wonen Twee voor prijs van één I Markelo trm m 1 Huizen zijn er in alle soorten en maten. In elke regio is er van elke soort wel één te vinden met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen zien in verschillende regio's. Deze maand in Wonen naar Wens huizen die geschikt zijn voor dubbele bewoning. Mijn schutting op het noorden is begroeid met klimhortensia's. Ik wil er ook een op het zuiden. Ik zie zelfs waterlelies groeien in een afgedankte wok, maar mij lukt het nog niet in een teiltje. wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 13 juni 2009 Twee adressen, twee woonhuizen. Of een huis met een bijgebouw met allerlei mogelijkhe den. Twee voor de prijs van één is in deze tijd natuurlijk een geweldige deal. Al blijft dat vooral bij een huis afhankelijk van hoe je het gebruikt. Er zijn veel mensen die dromen van een eigen bed 8c breakfast. Zelfs al is het huis daar groot ge noeg voor, dan nog is het belang rijk vooraf na te gaan of de ge meente toestaat dat er mensen be taald logeren. Als dat niet het ge val is, moet je bereid zijn een lan ge weg door de ambtelijke molen te gaan. Lukt het daarna toch, dan kan het een aardige manier zijn je investeringen terug te verdienen met de verhuur van een deel van je nieuwe bezit. Bekijk wel goed of een B8cB finan cieel haalbaar is. Bedenk hoeveel kamers je wilt en kan verhuren en tegen welke prijs. Een goed bu sinessplan is dus onmisbaar. Daarnaast is de locatie belangrijk. Dat is bij elk huis zo, maar wat in andere gevallen negatief kan zijn, kan voor een B8cB positief zijn: een wat drukkere weg of toeris tische voorzieningen in de buurt. Een andere manier om de moge lijkheden van dubbele bewoning te benutten, is het huisvesten van familie. Om diverse redenen kan het prettig zijn familie in de buurt te hebben. Om voor ze te kunnen zorgen, om te helpen met de kin deren of gewoon voor de gezellig heid. Maak van tevoren duidelijke afspraken en leg de zakelijke vast. Betaalt het familielid huur en zo ja, hoeveel? Hoe verdeel je de vas te lasten? Wie is verantwoordelijk voor het onderhoud? Hoe je het pand ook wilt benut ten, het is juist bij dit soort aparte huizen belangrijk de binnenkant te bekijken. Veel verkopers maken daar ook gebruik van door veelvul dig mee te doen aan open dagen. Eén van de huizen in de vergelij king van vandaag, die in Loon op Zand, is zelfs elke zaterdag zonder afspraak te bezichtigen van 11.00 uur tot 13.00 uur. Reageren? L-"^ redactie.wonen@wegener.nl Plasdijk 2 595.000 euro Bouwjaar: 1928 Te koop sinds: januari 2009 inhoud 185 m2, 700 m3 Perceeloppervlakte: 3.735 m2 4 kamers (3 slaapkamers) Voordelen: Beneden: badkamer en slaapka mer, ruime L-vormige woonka mer, tuindeuren naar terras, vloer met vloerverwarming, luxe woonkeuken. Boven: twee ruime slaapkamers. Tweede luxe badkamer met hoekbad en douche. Buiten: vrijstaand kook huisje met keukenblok en ver warming, eventueel te gebrui ken als logeerruimte. Grote vrij staande garage en weilandje. Nadelen: De woonboerderij ligt buitenaf (maar niet afgelegen). Bijzonderheid: In 2007 is de woonboerderij ver bouwd en opnieuw ingedeeld. Kasteellaan 33 m 569.000 euro Bouwjaar: 1930 Te koop sinds: januari 2008 Inhoud: 200 m2, 560 m3 e Perceeloppervlakte: 1.287 m2 7 kamers (5 slaapkamers) Voordelen: Eigenlijk twee woningen, ook twee adressen en twee ingangen, alle twee bereikbaar via de voortuin. Nr. 33: woonkamer en suite, houtkachel, eiken vloer en balkenplafond. Woonkeuken met kelder. Inpandige doorgang naar nr. 33a: woonkamer met eiken vloer. Woonkeuken en badkamer met whirl pool. Boven nr. 33: drie slaapkamers, één met erker. Ruime badkamer met whirlpool. Apart toilet. Boven nr. 33a: twee ruime slaapkamers. Buiten diepe (67x10 meter) achtertuin met garage. Nadelen: Ligging naast een midgetgolfbaan. Bijzonderheid: In groene en bosrijke omgeving. Voordelen: Beneden: woonkamer, open keuken, tweede woonkeuken met toegang tot kelder, tweede woonkamer met voor malige winkelruimte. Bijkeuken met witgoedaansluitingen. Boven: overloop met vier slaapkamers, toilet en badka mer. Vrij uitzicht, tuin met fruitbomen, gazon met drainagesysteem, ruim ter ras en diversiteit aan beplanting. Schuur van 110 m2, in gebruik als ate lier, voorzien van gas, water en elektra. Nadelen: Langs doorgaande weg. Bijzonderheid: Pand was vroeger slagerij. In 1970 uit bouw gemaakt. Het is nu geschikt voor dubbele bewoning en een winkel. Droom van velen: een huis dat geschikt is voor dubbele bewoning, zoals deze woning in Markelo. foto's PR Luchtenburg 2 594.000 euro Bouwjaar: 1920 Te koop sinds: april 2009 Inhoud 250 m2, 765 m3 Perceeloppervlakte: 1.552 m2 8 kamers (4 slaapkamers) door Jan van Mullem redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Mevrouw J. van der Kamp heeft in haar tuin een schutting laten be groeien met klimhortensia's. 'Ze zien er prachtig uit', mailt ze mon ter. 'Ik ben er erg trots op.' Maar, voel je dan al aankomen... 'De schut ting staat op het noorden. Ik weet dat hortensia's het best gedijen op het oosten of noorden, maar vraag mij af of het toch mogelijk is op mijn vrijgekomen schutting op het westen klimhortensia's te laten groeien. Ik heb mijn gedachten la ten gaan.over alle (on)mogelijkhe- den om een schutting op het wes ten mooi te bekleden en kwam toch uit op klimhortensia's, ais dat al thans kan op zo'n zonnige kant.' „Over de klimhortensia bestaan veel misverstanden", weet deskundi ge Romke van de Kaa. „Hij tolereert een standplaats op het oosten en het noorden, maar dat wil niet zeg gen dat hij niet op een zuid- of west kant kan groeien. Hij bloeit zelfs nog rijker als hij meer zon krijgt. Mevrouw van Kampen kan haar plan nen dus gerust uitvoeren." Wat doe je als je fan bent van water lelies, maar geen vijver in je tuin hebt? Juist, dan zet je ze in een teil. Dat deed M. Janssen althans. Jaren geleden 'plantte' ze er een in een mooie, zinken teil en een in een gro te, roodkoperen ketel. 'Lang ston den ze daarin zonder te bloeien, met veel blad en een enkele knop die wegrotte. De bakken heb ik ver plaatst naar de meeste zonnige plek, maar ook dat hielp niet. Na zes jaar lijk ik het te moeten opge ven, terwijl ik toch lelies zie bloeien in kleine, ondiepe vijvertjes en zelfs in een afgedankte wok. Kan een le lie niet tegen zink of koper?' „Koper en zink zijn geen bezwaar", zegt Romke van de Kaa. „Maar wa ter in een teiltje wordt wel warm, vooral als dat in de volle zon staat. Daar kan niet iedere waterlelie te gen. Vul dus bij met koud water als het water heel warm dreigt te wor den. Niet elke waterlelie is geschikt voor wasteiltjescultuur. Geschikte zijn 'Helvola' (geel), 'Pygmea Alba' (wit) en 'Pygmea Rubra' (rood)."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 131