bij spannende strijd Tuinbouw in Spanje remt opwarming aarde Nummer één voor werkzoekenden Meteoriet raakt jongen (14) HET REGIONALE DAGBLAD éfS Op zoek naar bijzondere foto's uit de hele wereld? Absentiebrief van Obama voor scholiere Vos steelt meer dan honderd schoenen Madonna mag 'Mercy' uit Malawi adopteren Gebied bij Almeria 'enige plek waar temperatuur daalt'. Kadaffi bepleit vrouwelijke revolutie uw werk ons regionale bereik WGGGNGR NieuwsMedia ','11 Bekijk het album op www.pzc.nl/foto Zaterdag 13 juni 2009 1 1 GREEN BAY - Een Amerikaans meis je (10) dat haar laatste schooldag liet schieten om met haar vader naar een bijeenkomst met presi dent Barack Obama te gaan, hoeft geen standje te vrezen. Obama zelf bezorgde haar een absentiebriefje. Ze ging met haar vader mee om Obama vragen te stellen over het nieuwe zorgstelsel dat hij wil op zetten. Ze gaat het briefje inlijsten en de juf krijgt een kopie. BERLIJN - Inwoners van het Duitse plaatsje Föhren hebben de afgelo pen dagen te maken gehad met een wel heel bijzondere dief Een vos had meer dan honderd schoenen gepikt, die mensen bui ten hadden laten staan. Een bos wachter ontdekte de schoenen bij het hol van de vos. „Daar lag van alles, van hoge hak ken tot sportschoenen", aldus een woordvoerder van de politie giste ren. De eigenaren van de schoe nen hebben ze inmiddels terugge kregen. Iraanse vrouwen staan in de rij om hun stem uit te brengen voor de presidentsverkiezingen bij het heiligdom van Masoumeh in Qum, ten zuiden van Teheran. De keus is tussen de hardliner Ahmadinejad en de meer hervormingsgezinde Mousavi. foto Kamran Jebreili/AP BARCELONA - Intensieve tuinbouw in het zuiden van Spanje heeft in tegenstelling tot wat steeds wordt gedacht, een remmende werking op de opwarming van de aarde. Tot die verrassende conclusie ko men onderzoekers van de universi teit van Almeria. Het gebied in de buurt van Alme ria is volgens hen 'de enige plek op aarde waar de temperatuur daalt'. De daling van de temperatuur kop pelen de onderzoekers aan dertig duizend hectare witgekleurd land bouwplastic, waaronder groente en fruit worden verbouwd; het grootste overdekte tuinbouwge bied ter wereld. Het witte plastic straalt zonnewarmte terug. De Spaanse wetenschapper Pablo Campra heeft de afgelopen dertig jaar in het gebied een temperatuur daling gemeten van 0,9 graad Cel sius; de gemiddelde temperatuur voor heel Spanje steeg de afgelo pen vijftig jaar met 1,3 graad. Cam pra is verbaasd over zijn bevindin gen. Hij doet al jaren onderzoek naar de schadelijke effecten van de intensieve tuinbouw op klimaat verandering. Maar dit ongewilde positieve effect kan volgens Cam pra helpen om het negatieve ima go van de Zuid-Spaanse tuinbouw te verbeteren. De boeren in het zuiden van Spanje liggen al jaren zwaar onder vuur van milieu-acti visten. Het grootste overdekte tuin bouwgebied ter wereld onttrekt veel water aan de bodem. ESSEN - Een 14-jarige jongen is in Duitsland geraakt door een meteo riet. De steen uit de ruimte was klein, maar had een enorme snel heid, schreef de Britse Daily Mail gisteren. Gerrit Blank hield aan het incident slechts een litteken op zijn hand over. Hoewel het gesteente niet groter was dan een halve centimeter liep de jongen wel een gapende wond op. Bovendien had hij last van zijn oren. Wetenschappers stelden vast dat het gesteente uit de ruimte komt en onderwerpen het aan ver dere studies. De kans dat een meteoriet een mens raakt, wordt geschat op één op de 100 miljoen. BLANTYRE - Madonna mag de 3-ja- rige Chifundo 'Mercy' James uit Malawi adopteren. De zangeres mag het meisje meenemen naar Amerika. Het adoptieverzoek werd twee maanden geleden afgewezen om dat ze niet voldeed aan de eis dat adoptieouders minstens anderhalf jaar in Malawi wonen. Volgens het hooggerechtshof is die eis in het huidige gemondialiseerde leven achterhaald. ROME - Tijdens zijn staatsbezoek aan Italië heeft de Libische leider Kadaffi zich opgeworpen als voor vechter van vrouwenrechten. „De vrouw is in de Arabische regio niet meer dan een meubelstuk", al dus Kadaffi. „We hebben een vrouwelijke revo lutie nodig", zei de flamboyante kolonel die altijd wordt begeleid door zijn louter uit vrouwen be staande beveiligingspersoneel te gen een groep Italiaanse vrouwen. J Het Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt 2008 levert het bewijs. Voor werkzoekenden zijn wij de belangrijkste oriëntatiebron. Alle vacatures in de PZC worden daarnaast ook doorgeplaatst op JobTrack.nl. Neem voor meer informatie contact op met een van onze arbeidsmarktadviseurs T (055) 538 80 00 óf kijk op www.wegenernieuwsmedia.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11