i5 reizen Hampshire Nog meer adrenaline nodig? 'Bentheimer Hof' reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 13 juni 2009 Bij aankomst op het vlieg veld van Christchurch is het stormachtig en koud. 'That will toughen you up, mate!', reageert de chauffeur die ons naar de camper verhuurder brengt. Als we, na een korte uitleg, over de camperbus op pad gaan, moeten we even wen nen aan het links rijden. Van Christchurch maken we eerst een tocht naar het mooie zuidelij ke puntje van het zuidereiland. We laten ons verrassen door de over weldigende groene en glooiende heuvels in The Catlins. Via Queen- stown rijden we in noordwestelij ke richting terug en komen aan bij één van de hoogtepunten op het zuidereiland: de Franz Josef glet sjer. Op de camping in het dorp Franz Josef reserveren we voor een beklimming van de gletsjer. De tocht onder leiding van een erva ren gids voert door de vallei naar de gletsjer. Dik ingepakt (winterkle- ding hoort bij het arrangement) voert Pearl, onze vrouwelijke gids, ons met harde hand richting klim- avontuur. Terwijl we ons een weg banen tussen de rotsblokken en een riviertje doorwaden, zien we in de verte de enorme ijsmassa van de Franz Josef gJetsjer. En dan begint het echte werk. Dankzij de crampons (ijzeren ha ken voor onder je bergschoenen) heb je goed grip op het ijs. De glet sjer is een 150 meter dik pak ijs. Pearl slaat hardhandig met een bei tel het ijs uit de berg om op die ma nier traptreden voor ons te maken. Trede voor trede klimmen we lang zaam de gletsjer op. Eenmaal bo ven zien we de immens grote ijs massa. Tientallen spleten en grot ten tonen helderblauw ijs. Door de smalle spleten en grotten klaute ren we verder tot we aan de afda ling beginnen. We zegenen de uit vinder van de crampons, zonder hadden we al lang beneden gele gen. Vijf uur na ons vertrek staan we, bekaf, beneden. De rest van de dag liggen we met trillende spieren bij te komen op de camping. We steken over naar het noorderei land waar de volgende uitdaging wacht: het lopen van de noordelij ke route van de Tongariro alpine crossing. De tocht van 19,5 kilome ter met meerdere vulkaanbeklim mingen voert door een indrukwek kend landschap. Ook voor deze tocht kunnen we de uitrusting hu ren. De laagvlakte waar we onze wandeling beginnen, is de bodem van een uitgedoofde krater. Het is nauwelijks voor te stellen dat dit dorre maanlandschap ooit een vuur-, rook- en asspuwende vul kaan was. De beklimming van de donkerrood gekleurde kraterrand (1.750 meter hoog) gaat soms via trappen, maar ook over steile rot sen, soms op handen en voeten. Een duizelingwekkend uitzicht is onze beloning: we staan op de smalle rand en kijken in de diepe krater die nog steeds actiefis. Ach ter ons zien we azuurblauwe krater- meren en de bergen verder weg. De tocht gaat verder: door eeuwige sneeuw en heide en tenslotte door regenwoud. Eén wandeltocht en dan zoveel verschillende landschap pen. Acht uur lopen en klimmen later bereiken we de bus die ons te rugbrengt naar de camping. Na zoveel contact met de aarde, wordt het tijd voor een luchtiger avontuur. In de kustplaats Paihia, aan de Bay of Islands, geven we ons op voor een tandem-parachu tesprong. Een Cessna vliegtuigje brengt ons en de instructeur tot 3,5 kilometer hoogte. Beneden zie je vlekjes in de zee, het zijn de meer dan honderd eilandjes die de baai zijn naam hebben gegeven. Als de deur opengaat en je goed vastzit aan de instructeur is het zo ver. Je voelt en hoort de harde wind en je laat je vallen. Met 200 kilometer per uur razen we naar beneden. Na een eeuwigheid (5 mi nuten) gaat de parachute open en kijk je een stuk ontspannener kilo meters ver uit over de baai. Elk vlekje groeit uit tot een tropisch ei land met palmbomen en witte stranden. Je herkent de boten op zee en uiteindelijk ook de mensen op de grond, 's Avonds stroomt de adrenaline nog steeds door onze li chamen. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Grote foto: De sprong boven de Bay of Is lands be gint met een vrije val. Foto rechts: Zeekajak ken, foto's Rinske Willemsen Er zijn veel avonturen te beleven in Nieuw-Zeeland. Op veel websites staat informatie over wat je zoal kunt doen: www.paraglide.net.nz (paragliden in Queenstown). www.everythingqueenstown.com (met jetboat over het Wakatipu meer). www.bungy.co.nz en www.newzealand.com/bungy (bungyjumpen). www.abeltasman.co.nz (zeekajakken). www.nzdivetrail.co.nz (diepzeeduiken). www.raglansurfingschool.co.nz (golfsurfen). www.capereingaadventures.co.nz (droogsurfen vanaf de zandduinen). www.caveraft.com (grottochten). HAMPSHIRE INN - BAD BENTHEIM in het karakteristieke bergstadje Bad Bentheim. Net over de grens bij Oldenzaal, direct aan het Bentheimer woud in Duitsland, ligt het charmante Hampshire Inn hotel Bentheimer Hof'Middenin een prachtig landschap met groene bossen, uitge strekte weiden en schilderachtige dorpen. Hampshire Inn - Bad Bentheim Bentheimer Hof Sfeervol ingerichte kamers voorzien van alle moderne gemakken. Bistro restaurant Buitenterras Kuurbaden op 5 min. loopafstand Golfbaan op 4 km. Station op 5 min. loopafstand Diverse conferentiemogelijkheden Last minute arrangement: 5 overnachtingen incl. ontbijt en 3-gangen diner Normaal -p.p. nu slechts 249j P-P- (aanbieding is geldig t/m 31 aug. 2009) Ervaar de bijzondere gastvrijheid! Tegen inlevering van deze bon ontvangt u per persoon -lx gratis nachtwandeling - I x gratis entree kuurbad - Gratis leenfiets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 115