3 =—a-s 'Ook beeldende kunst speelt in op de omgeving' 'In de periferie moetje beter je best doen' 'Je hoeft niet in de grote stad te zitten voor kwaliteit' 'Zeeland heeft een enorme culturele dynamiek' 'Korte lijnen en een relaxte sfeer zijn pluspunten' 'Samenwerking met ruimte voor confrontatie' Zaterdag 13 juni 2009 Henk Schoute Theaterproductiehuis Zeelandia/ZNF Harry van Waveren gedeputeerde Cultuur Kathrin Ginsberg Marjan Ruiter Lorenzo Benedetti Harry van Waveren Leo Hannewijk Ton Brandenborg men te brengen. Korte lijnen en een re laxte sfeer ziet hij als pluspunten voor Zeeland. „Juist daarom werken filmma kers hier graag. Als je in Amsterdam een verkeersongeluk wilt ensceneren ben je twee jaar bezig met vergunningen. Hier is het bij wijze van spreken met een tele foontje naar de wethouder geregeld." Hannewijk signaleert verder een groot potentieel aan jong talent in de regio, en pleit derhalve voor hechtere samenwer king tussen cultuurorganisaties en het on derwijs. Riekwell vreest een gemiste kans wat be treft hedendaagse beeldende kunst. Zee land telt aardig wat kunstenaars van naam en faam, evenals enkele grote col lectioneurs. Ginsberg constateert dat he dendaagse kunstontwikkeling beter zicht baar gemaakt moet worden. „Op dit punt ligt er een uitdaging voor de volgen de cultuurnota. Daar moeten we reeël in zijn", erkent de gedeputeerde. Tegen het einde van het gesprek zingt ]an Smit tijdens het Tros-Muziekfeest op de Markt in Middelburg nog het hoogste lied voor vele duizenden toehoorders „Prima", vinden de 'cultuurbobo's' aan de bijna symbolisch kleine ronde tafel. „Maar gelukkig heeft Zeeland veel meer te bieden." Alexander Rinnooy Kan houdt dinsdag een lezing in de Zeeuwse bibliotheek (aanvang 20.00 uur). Hij gaat dan in op vijf stellingen die in deze krant zijn gepubliceerd en reac ties van lezers daarop. Voor het debat is nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Die geeft de krant weg aan mensen die reageren op de stellin gen. Mail uw reactie naar debat@pzc.nl en maak kans op een vrijkaartje. O www.pzc.nl/standplaats enbarg b/iotheek Leon Riekwell Cultuurwerf Vlissingen Marjan Ruiter Het Zeeuws Museum van Leon Riekwell van Cultuurwerf Vlis singen. „De mensen willen beleving, zij willen verrast worden", zegt Riekwell; hij vertelt welke emoties een performan ce van een gezelschap als het Flup en Ju-bedrijf jaren geleden teweeg wist te brengen. Brandenbarg pleit naast samenwerking toch ook voor confrontatie, al kiest men daar in Zeeland niet vanzelfsprekend voor. Als voorbeeld noemt hij het beleid van voormalig directeur Valentijn By- vanck van het Zeeuws Museum. „Het is een overweging van bestuurders hoeveel ruimte je vernieuwing wilt geven." Leo Hannewijk, directeur van Film by the Sea Vlissingen én van filmfestival Breda zou vooral op Walcheren graag iets meer regie zien in de mix van kunst uiting en landschapsbeleving. Onder de noemer beeldcultuur' zijn volgens Han newijk heel wat interessante zaken sa-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101