Buitenland r tussen kiezers en Obama Leider dood van moordeskader -ID® Tabakssector VS forser aangepakt -ID Diepzeezoektocht naar zwarte doos 'Noorse legereenheid bespioneert overheid' Vluchtende dief rijdt kinderen dood Bomexplosies in westen van Georgië Beijing kan afval niet meer verwerken Nieuwe opgraving terracotta-soldaten Kijk op ID.nl Kijk op ID.nl Kijk op ID.nl Vrijdag 12 juni 2009 I 9 Twee Franse duikboten voor diepzee-onderzoek, de Franse kernonderzeeër Emeraude en twee Amerikaanse pingerontvangers zijn ingezet om te zoeken naar de zwarte doos van de neergestorte Airbus A330-200 van Air France. Er is nog geen verband vastgesteld tussen de crash van de Airbus en de snelheidsmeter in het toestel. Dat verklaarde een woordvoerster van de onderzoekers gisteren. In het verleden heeft de snelheidsmeter in de Airbus al vaker gefaald. Daarom ontstond na de ramp al vrij snel het vermoeden dat de meter ook in dit geval zou hebben gefaald. In opdracht van Franse onderzoekers trekken twee Nederlandse sleepboten de pingerontvangers systematisch over de bodem. Wrakstukken gevonden bij St Peter St Paulrots. AFRIKA Atlantische Oceaan Fernando de Noronha Rubis duikbootklasse Emeraude Lengte: 73,6 m Rompbreedte: 7,6 m Waterverplaatsing: 2.660 ton Snelheid onderwater: 25 knopen Bemanning: ca. 70 Max. duikdiepte: 300 r Sonar Rio de Janeiro ^7) 1 juni, 00:04 Ned. tijd Vlucht 447 vertrekt naar Parijs. (2) 1 juni, 03:51-04:14 Ned. tijd Vliegtuig doorkruist drie gebieden met zwaar onweer. y 04:14 Ned. tijd Automatische signalen over problemen met stroom en cabinedruk. Een Australische Airbus met 203 mensen aan boord heeft gisteren een noodlanding gemaakt op het eiland Cuam in de Stille Oceaan nadat een brandje was uitgebroken in de cockpit. Een van de piloten wist de brand te blussen en niemand raakte gewond. Het toestel was van hetzelfde type als het Air France-vliegtuig dat in de Atlantische Oceaan stortte. Het was onderweg van Japan naar Australië. Machinekamer Nautile onderzeeër: Kan duiken tot diepte van 6.000 meter, Antenne genoegzuurstofvoordriekoppige bemanning I die vijf uur onderwater kan blijven. Pingerontvanger: Tot op een diepte van 6000 meter wordt de ontvanger door een schip voortgetrokken. Het apparaat vangt de 'pings' op die door de zwarte doos worden uitgezonden. Door middel van een kabel wordt informatie naar het moederschip gestuurd. Onderwater lokatiebaken: Batterij leeg na 30 dagen Schroef Lengte: 8,00 m Hoogte: 3,81 m Gewicht: 19,50 ton Nautile onderzocht wrak van Titanic. Vertikale Robotarmen - schroef infographic: RV, GN bron: FAS, IFREMER, Global Security, Jane's confrontatie met de Israël-lobby en het Congres. Die opstelling leid de tot halfslachtige vredespogin gen en een onwil om de uitvoe ring van overeenkomsten af te dwingen. Barack Obama verkeert in een an- De Israël-lobby in Amerika weet nog niet goed raad met de nieuwe situatie dere positie. Het publiek en het Congres eten voorlopig uit zijn hand en de Amerikaanse Is raël-lobby weet nog niet goed raad met de nieuwe situatie. Obama lijkt overtuigd van de 'maakbaarheid' van zelfs het Mid den-Oosten. Amerika kan zijn be trekkingen met de moslimwereld verbeteren, het kan zijn troepen uit Irak terugtrekken, de taliban verslaan en Iran doen afzien van de productie van kernwapens. Maar dat alles kan alleen als er vooruitgang wordt geboekt aan het Israëlisch-Palestijnse front, en snel. Daarom besteedde Obama zon groot deel van zijn speech aan dat probleem. Slim genoeg stel de Obama Israël geen nieuwe ei sen, maar hij maakte wel duidelijk dat het bestaande overeenkomsten moet naleven. De Routekaart naar Vrede (2003) verlangt een totale bevriezing van de bouw van en in nederzettingen in bezet gebied, en een vredesrege ling in de vorm van twee staten. Netanyahu heeft bij zijn aantre den beloofd dat hij bestaande over eenkomsten zal naleven. Maar hij zei ook dat de bouw in bezet ge bied zal doorgaan en dat hij ge kant is tegen de vorming van een Palestijnse staat. Obama wil een eind aan dat soort dubbelzinnig heid. Hoe dan ook: de standpun ten van Amerika en Israël zijn moeilijk verenigbaar. Netanyahu kan niet akkoord gaan met een Palestijnse staat die vol gens hem gezien de interne Pales tijnse situatie onvermijdelijk zal uitlopen op een 'Hamastan'. Mocht hij zondag toch de twee-sta- ten-formule uitspreken, dan zal hij daaraan zoveel beperkende voor waarden verbinden dat het woord 'staat' niet meer van toepassing is. OSLO - De Noorse politie onder zoekt of het leger het internetver keer van de overheid heeft bespio neerd. Dat maakte de Noorse pre mier gisteren bekend. Premier Jens Stoltenberg wilde niet ingaan op de oorzaak van het onderzoek. Volgens het Noorse persbureau NTB wordt onderzocht of een le gereenheid ministers en de pre mier digitaal in de gaten hield. De militairen zouden op hetzelfde net werk hebben gewerkt als de rege ring. PHILADELPHIA - Een politieachter- volging is woensdag in de Ameri kaanse stad Philadelphia in een drama geëindigd. De bestuurder van de auto verloor de macht over het stuur en reed met hoge snel heid op een menigte in. Drie kin deren en een 22-jarige vrouw kwa men om het leven. De kinderen waren 11 maanden, 6 en 7 jaar oud. De omgekomen vrouw was de moeder van een van hen en de tante van een ander kind. TBILISI - In het westen van Georgië zijn drie bommen ontploft, meld den de autoriteiten gisteren. De ex plosies deden zich voor in de buurt van de afgescheiden regio Abchazië en zijn volgens de autori teiten bedoeld om de spanningen op te voeren. Bij de eerste explosie werd een treinstel getroffen en raakte een machinist lichtgewond. De andere beschadigde een deel van de spoorlijn. De derde explo sie beschadigde een vrachtwagen. BEIJING - De Chinese hoofdstad Be ijing zal binnen vijf jaar 'verzui pen' in het afval. Naar verwach ting zijn dan alle dertien vuilstort plaatsen vol. Dat meldde het Chi nese staatspersbureau Xinhua gis teren. Dagelijks wordt in Beijing 18.000 ton afval geproduceerd, ter wijl er maar voor 11.000 ton ruim te is. Jaarlijks komt er nog eens 8 procent afval bij, onder meer door dat steeds meer mensen naar de stad trekken. XIAN - Chinese archeologen begin nen aan een nieuwe opgraving in Xian, op de plek waar eerder het Terracottaleger werd gevonden. De onderzoekers hopen nog eens ongeveer zesduizend beelden van strijders zichtbaar te maken. Ook wordt een speciale techniek uitge probeerd om de kleuren van de beelden te behouden. De archeolo gen hopen afgietsels te vinden van hooggeplaatste legerleiders. BUENOS AIRES - De man die leiding gaf aan de Argentijnse Anticom munistische Alliantie (AAA), een ultrarechts moordcommando uit de jaren zeventig, is overleden. Ro- dolfo Almirón (73) stierfin een zie kenhuis in de Argentijnse hoofd stad Buenos Aires, zeggen juridi sche bronnen. De AAA, ook wel 'triple A' genoemd, vermoordde tussen 1973 en 1976 duizenden link se oppositieleden. De slachtpar tijen leidden tot grote sociale en politieke onrust in Argentinië. WASHINGTON - De Amerikaanse Se naat heeft zich gisteren geschaard achter een plan om strengere ei$en te stellen aan de Amerikaanse ta baksindustrie. Het plan voorziet erin dat de Ame rikaanse voedsel- en warenautori teit de macht krijgt om tabaksrecla me te beteugelen. Ook kan deze in stantie nu meer waarschuwingen eisen op tabaksverpakkingen en in specties uitvoeren bij tabaksprodu centen. Voorstanders van de plannen den ken dat de maatregelen ervoor zor gen dat minder mensen gaan ro ken. Met name tieners en kinde ren zouden er door ontmoedigd worden. De door de Senaat aanvaarde plan nen moeten overigens nog wor den goedgekeurd door de Ameri kaanse president Barack Obama. De divisie bij de autoriteiten die zich met de strengere regels gaat bezighouden, zal worden betaald door de tabaksindustrie, zo is de bedoeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9