Eerst geld pinnen, dan betalen Kritiek op onderzoek schietpartij Blijvende veldjes op het strand Gemeente moet riool herstellen Derde tip over overval op Esso in Middelburg Graffitispuiters gepakt in Goes www.interieur-paauwe.nl z7u^n3^re 01irAo£«?sT^fc Klanten van winkels voelen zich gedupeerd door sluiten automaten. Sportveld] es op strand Brouwersdam voor volley- en voetbal. Officier van justitie eist vier jaar voor schieten in woning. Voorzieningenrechter dwingt tot maatregelen in Wemeldinge. s Vrijdag 12 juni 2009 25 door Mieke van der Jagt en Martijn de Koning ZIERIKZEE/GOES - 'Deze geldauto maat is buiten gebruik'. De tekst op het beeldschermpje van de pin automaat aan de Grevelingenstraat in Zierikzee doet wat kortaf aan. Opvallend: het ding is helemaal niet kapot, maar de Rabobank is bang voor een 'plofkraak'. Reden: twee roofovervallen op dergelijke automaten elders in Nederland. Boeven hebben de kleine gebouw tjes gewoon opgeblazen en het geld uit het puin geraapt. De Rabo bank vindt dat niet alleen erg be grotelijk, maar is ook bang voor schade aan geparkeerde auto's en door Martijn de Koning BROUWERSDAM - Het strand aan de buitenzijde van de Brouwersdam wordt volgend jaar voorzien van drie of vier vaste sportvelden. Daar moet ruimte komen voor het beoefenen van strandsporten als beachvolleybal en beachsoccer (strandvoetbal). Op en rond de vel den komen permanent palen en een boarding te staan. Onderne mers verhuren de netten, lijnen en eventueel ballen. Het Grevelingenschap, beheerder van de dam, wil van het strand een echte sportstek maken. Nu al wordt de plek veel gebruikt door kitesurfers en strandzeilers. Het schap mikt ook op de organisatie van grote sportevenementen. Daar voor kunnen rond de velden even tueel tribunes worden gebouwd. De ontwikkeling van het gebied tot sportstrand sluit aan bij de acti viteiten direct aan de andere kant van de dam, op de Kabbelaars- bank. Ook daar komen steeds meer voorzieningen voor sporters, met name surfers. Zo werd er on langs een waterjump geopend. door Emile Calon MIDDELBURG - Een gebrekkig poli tieonderzoek, oordeelde gisteren advocaat E. Smit tijdens een rechts zaak. Hij had het over het onder zoek naar een schietpartij op 29 ok tober 2008 in een Middelburgse woning. Volgens het Openbaar Ministerie zou een 52-jarige Middelburger die nacht twee schoten hebben gelost waarbij één kogel een jong meisje omliggende bebouwing. De bank heeft daarom ook de vrijstaande automaten in Goes en 's-Heer Arendskerke haastig leeggehaald, om binnen niet al te lange tijd te bekijken hoe de populaire automa ten beter beveiligd kunnen wor den. Want erg veel mensen, niet alleen klanten van de Rabobank, maken van de apparaten gebruik. Opval lend veel van hen gaan vervolgens winkelen in een naastgelegen zaak. In Zierikzee is dat de Aldi. „Wij hebben het niet zo breed", vertelt een mevrouw, die pas na drie keer proberen doorheeft dat de automaat het toch echt niet doet. „Ik pin elke week zeventig euro, en daar moet ik van mezelf alles van doen. Meestal gaat onge veer de helft meteen hier op", wijst ze naar de supermarkt. „De op een haar na miste.Er waren ook anderen aanwezig. De schoten waren afgevuurd tij dens een worsteling tussen de 52-jarige man en zijn boezem vriend en enkele familieleden. De verdachte was naar zijn vriend ge reden omdat ze eerder die avond, tijdens een bedrijfsfeestje in Sint Laurens, in een dronken bui ruzie hadden gekregen. Smit: „Hij wilde alles uitpraten." Daar kreeg hij niet de kans voor omdat hij na binnenkomst gecon fronteerd werd met een woedende vriend die tijdens een worsteling in de hal een pistool trok waarna rest is voor tussendoortjes, zoals ik ze noem. Zo moet ik straks nog pasfoto's laten maken." Waarom niet makkelijker doen en gewoon in de winkel met je pin pas betalen? „Dan raak ik het over zicht kwijt", antwoordt een me vrouw in winkelcentrum De Bus sel in Goes. „Ik ben gewend een bepaald bedrag uit de geldauto maat te halen, waarmee ik een be paalde tijd wil doen. Als ik met mijn pinpas betaal, geeft ik vrijwel zeker meer uit, dan ik van plan ben." De oudere man in 's-Heer Arends kerke kijkt eens in zijn portemon- 'Als ik met mijn pinpas betaal, geef ik meer uit dan ik van plan was' de twee schoten vielen. Niemand raakte gewond maar vol gens officier van justitie E. Bethle hem was er sprake van poging tot moord. In haar visie had de ver dachte het wapen afgevuurd. Ook zou hij kennissen van de vriend hebben bedreigd en werden bij hem nog meer pistolen gevonden. Alles bij elkaar waren die overtre dingen voor haar reden een cel straf van vier jaar te eisen. Smit stelde dat de politie alleen bij de verdachte had gekeken of hij kruitsporen op zijn handen had. De vriend en zijn familieleden wa ren direct na melding van het inci- nee. „Nou, er zit nog meer dan een tientje in. Daar hou ik het nog wel een dag op uit." Ook hij pint in de winkel nooit. De jonge vrouw die bij de Eras- musflat in Goes nul op het rekest krijgt, was helemaal niet van plan om geld te trekken. „Ik wilde al leen even mijn saldo zien. Ach ja, een probleem is het niet, er staat nog wel genoeg op voor bood schappen." Anderen zullen eraan moeten gelo ven. Met een beetje tegenzin zul len ze voor één keer de boodschap pen met de pinpas moeten beta len. „Maar dan neem ik meteen mijn budget voor deze week bij de kassa op", zegt een vrouw in een rolstoel. „Trouwens: als ze nou toch gaan veranderen, kunnen ze dat toetsenbord misschien een de cimeter lager maken." dent ook niet gehoord. „Ze had den alle tijd hun verklaringen op elkaar af te stemmen." Volgens hem verdient zijn cliënt een be perkte straf. „Hij zit nu al bijna acht maanden in voorarrest. Dat is meer dan voldoende." Bethlehem bleef bij haar eis. Ze er kende dat het onderzoek naar de kruitsporen niet de schoon heidsprijs verdiende. Ze wees er wel op dat de verklaringen van de vriend en zijn familieleden op de tails verschilden. „Dat maakt ze au thentiek." Uitspraak 24 juni. MIDDELBURG - De politie heeft een derde tip gekregen over de overval op een benzinestation van Esso in Middelburg. Over de waarde van deze tip en de twee eerdere tips valt volgens een woordvoerder nog niets te zeggen. De politie heeft die nog in onderzoek. Het tv-programma Opsporing Ver zocht besteedde dinsdagavond aan dacht aan de overval. Die uitzen ding leverde meteen al twee tips op en daar kwam er dus later nog één bij. De overval vond plaats op zater dag 7 februari. De overvallers zijn te zien op beel den van de bewakingscamera's van de benzinepomp. Foto's 'van het tweetal staan ook op de website van het tv-program ma (www.opsporingverzocht.nl). GOES - Agenten hebben woensdag ochtend per toeval twee graffiti spuiters opgepakt aan de Bergweg in Goes. Zij zagen een bromfietsje rijden, dat kuren vertoonde. Ze hielden de bestuurder daarom aan. De brommer bleek niet verze kerd en de bestuurder had geen rij bewijs. Tijdens het gesprek kwam een getuige aanlopen, die vertelde dat iets verderop een halfpipe was beklad met een spuitbus. De agen ten troffen in de tas van de brom merrijders een spuitbus aan. Zij zit ten nog vast, omdat het onderzoek nog niet is afgerond. De jongens zijn 16 en 18 jaar oud en komen uit de gemeenten Goes en Kapelle. WEMELDINGE - De gemeente Kapel le moet binnen veertien dagen maatregelen treffen om te voorko men dat de tuin en het huis van Niels de Nooijer in Wemeldinge onder water komen te staan. Als er na 24 juni nog niets is gebeurd, moet de gemeente een dwangsom van 500 euro per dag betalen, tot een maximum van 10.000 euro. Dat heeft de voorzieningenrechter in Middelburg bepaald. Niels de Nooijer en zijn vrouw stapten naar de rechter nadat vori ge zomer hun pas gekochte en ver bouwde huis onder water kwam te staan. Oorzaak was een fikse re genbui. Bij aankoop van het huis waren ze op de hoogte van riole ringsproblemen uit het verleden, maar bij navraag verzekerde de ge meente dat die waren opgelost. De gemeente zal 'bekijken wat er •aan te doen is', zegt wethouder Giel-Jan Burger (CDA, riolering) in een reactie. „Misschien moeten we een dijkje aanleggen of een muurtje metselen. Dat is al eens eerder ter sprake geweest." In de opruiming: 3B, Baan, Bench, Bylsma, Leolux, Montis, Rolf Benz, Schuit erna, Van Rossum, Wade enz. Ontdek welke meubelen in de opruimingcollectie zitten op: Vraag naar de uoorwaarden in de winkel. l R*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87