Zeeland 'Zonder hyves verwatert het contact' Oldtimerweekend in Groede Midzomernacht met wandeling Fleetwood Mac in Antwerpen Windmolens in Kanaalzone Smeedtoren minder fors www.interieur-paauwe.nl wïSSb 11,12,13 juni showroommodellen met kortingen tot 70% Zeeuwse jongeren met elkaar in discussie tijdens debatfestival. Locatie: in onze centrale hal www.binnenuit.nl Z Vrijdag 12 juni 2009 [25 door Paul Begijn TERNEUZEN - Goede argumenten kunnen geven, luisteren naar de te genpartij, humor hebben en een vlotte babbel. Bij een debat komt meer kijken dan alleen de aanval zoeken. Jongeren uit Zeeland in de leeftijd van 13 tot 25 jaar gingen gisteren de strijd met elkaar aan tijdens het Idebate debatfestival in Jongeren centrum de Pit in Terneuzen. Zo'n honderd Zeeuwse jongeren kregen de afgelopen maanden training van zeven debatmentoren (jeugd- en jongerenwerkers, docenten en beleidsmedewerkers) en elf debat trainers. Leerlingen bedachten de meest uit eenlopende stellingen waarover ge discussieerd werd. Zo ook bij de eerste stelling van het kettingdebat waarbij een partij voor en een par tij tegen de stelling was. Door in ternet en hyves worden de contac ten tussen jongeren beter, luidde de stelling. Volgens Marielle (voor) biedt de komst van msn en hyves het voor deel dat contacten beter onderhou den kunnen worden. „Niet alleen met vrienden uit de buurt, maar ook met mensen die verhuizen naar een andere provincie. Zonder hyves en msn'zou dat contact snel verwateren. Dankzij de nieuwe media kunnen we bovendien veel sneller een e-mail versturen. Met een brief ben je al snel een paar da gen verder." Ilse (tegen) benadrukte dat je ech te vrienden persoonlijk ontmoet en niet via een digitaal apparaat. „Gewoon face to face in plaats van virtuele contacten", zei ze stellig. Ook plaatste ze haar vraagtekens over de werkelijke gebruiker van hyves of msn. „Er wordt nog te vaak misbruik van gemaakt. Men sen kunnen zich anders voordoen dan wie ze in werkelijkheid zijn." De vierkoppige jury, bestaande uit Renate Schepen (IDEA), Hennie Stefaan uit Bergen op Zoom trok fel van leer tijdens het ballondebat en werd de terechte winnaar, foto Peter Nicolai van Meerkerk (college van bestuur ROC Zeeland), Koos Dalstra (dich ter) en leerlinge Tessa van Vliet, liet zich kritisch uit bij het eerste debat. Zo kregen de jongeren de tip mee om niet telkens dezelfde argumenten te gebruiken als zijn of haar voorganger. Aan het debat, een initiatief van IDEA en Scoop, deden diverse onderwijsinstellin gen mee uit Zeeland, waaronder leerlingen van De Rede (locatie Evertsenlaan), het Zelden- rust-Steelantcollege, Hogeschool Zeeland en ROC Zeeland. CROEDE - Voor de vijfde keer wordt vrijdag 19 juni de midzo- memachttocht gehouden, een avond waarop de zomerwende ge vierd wordt. Deze keer gebeurt dat op het terrein van Groede podium aan de Moorsweg in Groede. Om -22.03, a's de zon ondergaat, begint de tocht met een gids. Daarna kan men mee doen met een midzo- mernachtritueel. De avond wordt afgesloten met hapjes en drankjes bij het vuur, waarbij djembé-mu- ziek voor de juiste sfeer zorgt. Deelname kost 10 euro, aanmel den kan tot donderdag 18 juni. Voor verdere info 06-22434654. ANTWERPEN - De legendarische popgroep Fleetwood Mac geeft woensdag 14 oktober een concert in het Sportpaleis in Antwerpen. Aanvang 20.30 uur. Het album Ru mours uit 1977 is een van de meest verkochte albums uit de geschiede nis van de popmuziek. Tot het midden van de jaren '80 reeg de wisselend samengestelde band een flink aantal hits aan elkaar. Kaar ten voor het concert in Antwer pen kost 44, 56, 69 en 76 euro en zijn verkrijgbaar vanaf zaterdag 13 juni om 9.00 uur. Verder info via www.sportpaleis.be In de opruiming:jB, Baan, Bench, Byisrna, Leoiux, Montis, Rolf Benz, Schuitemo, Van Rossum, Wade enz. CENT - De haven van Gent groeit uit tot het grootste windmolen park van België. Dat heeft de Gent se havenschepen Sas van Rouver- oij aangekondigd. Binnen een ter mijn van drie jaar wordt de capaci teit verdrievoudigd. Er worden de komende jaren twintig nieuwe tur bines bijgebouwd. „En dat is nog maar het begin", volgens de sche pen. Aan het Kluizendok staan al elf molens, aan het Rodenhuize- dok twee net als bij Wondelgem en bij Volvo Cars in Oostakker staan er inmiddels drie. Het park bedient 120.000 bewoners. SLUIS - Bouwbedrijf De Delta heeft het ontwerp van het appartemen tencomplex De Smeedtoren in Sluis aangepast. Omwonenden vonden het bouwwerk te massaal. Het nieuwe ontwerp voldoet vol gens wethouder Carien Bolijn aan de wensen van de buurtbewoners. Het ligt in de bedoeling om meer verspreid over het terrein te bou wen. Bij goedkeuring kan volgend jaar de eerste spa de grond in. In eerdere plannen was sprake van bouw van 44 appartementen. Wijkbewoners vonden het ge bouw te kolossaal en dat leverde 23 bezwaarschriften op. door Frank van Cooten CROEDE - Tachtig voertuigen doen zaterdag en zondag mee aan het derde Oldtimerweekend in Groe de. Dertig legervoertuigen en vijf tig klassieke auto's, gebouwd tus sen de jaren twintig en zeventig van de vorige eeuw. Het legermaterieel vertrekt zater dagmorgen voor een toertocht van af de Markt. Onderweg doen ze plaatsen aan die herinneren aan de Tweede Wereldoorlog. De voer tuigen komen om 15.30 uur aan op Groede Podium waar burgemees ter Jaap Sala vervolgens een défilé afneemt. De groep DRG 40-45 heeft op Groede Podium tussen de bunkers een Duits legerkamp uit de Tweede Wereldoorlog inge richt. Ze beelden de groep uit die daadwerkelijk in Zeeuws-Vlaande- ren heeft gevochten. Adri Neufégli- se, organisator van het oldtimer weekend, verwacht niet dat het Duitse legerkamp emotionele reac ties teweeg zal brengen. „De oor log is al zo lang geleden en ons ge bied telt veel Duitse vakantiegan gers." De Papvretersrit voor de klassieke auto's start zondag vanaf Groede Podium om 10.30 uur. Op de Markt doen ze verschillende testjes. De opbrengst van het week end gaat naar zorgboerderij Jodi Sintepier. Ontdek welke meubelen in de opruimingcollectie zitten op: Vraag naar de uoorwaarden in de winkel. ■£ü\cWeé 2.0 NI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73