Grootste sluis België Last van onkruid? www.roundup.eu Leefbaarheidsstudie in Terneuzense kernen Sluis blaast inhuren deskundige af Francis Levoy op hoofdpodium Scheldepop Provinciale steun voor projecten in kader van sociale zorg Terneuzen. Expositie glas-in-lood bibliotheek Oostburg Omleiding parallelweg langs Tractaatweg Filmpje Bands presenteren zich in Porgy en Bess Klassieke muziek in woonzorgcentra kijk voor meer informatie op 22 Vrijdag 12 juni 2009 Z Monteurs zijn al dagen bezig het euvel aan de deuren van de nieuwe binnenvaartsluis op te sporen. door Wout Bareman TERNEUZEN - De dorpsraden van Biervliet, Philippine en Zaamslag gaan onderzoeken wat er precies leeft onder de dorpsbewoners. Op basis van de resultaten wordt een toekomstvisie geformuleerd met een plan van aanpak. De verbetering van de leefbaar heid van de woonomgeving kan uiteindelijk de banden van de dorpsbewoners onderling verbete ren. De bewoners krijgen een en quêteformulier voorgeschoteld en kunnen ook terecht op een specia le website. De provincie steunt het project in de drie dorpen met een subsidie OOSTBURC - In de bibliotheek Oost burg is tot en met 30 juni een ten toonstelling glas-in-lood te zien. Acht cursisten onder leiding van Arie Vinke hebben de afgelopen maanden aan de hand van een ei gen ontwerp en via snijden, solde ren, kitten en monteren een aan tal originele glas-in-lood werkstuk ken gemaakt. Ze zijn te zien tij dens de openingstijden van de Oostburgse bibliotheek. AXEL - De provincie voert van 15 tot 27 juni werkzaamheden uit aan de parallelweg langs de Tractaat weg tussen de Langeweg en de Buthdijk. Om het karwei te kun nen uitvoeren wordt dat wegge deelte afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Eversdam en de Sasdijk. De asfaltverharding van de parallelweg wordt gefreesd en er wordt een nieuwe asfaltlaag aangebracht. Over de papieren krant kunnen ze die Zierikzeese journalist na bijna 25 jaar niets meer wijs maken. Maar de krant doet steeds meer op internet en op dat vlak is zijn vaar digheid nog niet optimaal. Zo had hij zich op pad laten sturen voor een filmpje over de examens. Hij richtte het camera-telefoontje, drukte af en stelde zijn vragen aan van 40.000 euro. Dat geld wordt verstrekt in het kader van de zoge noemde Beleidsprogrammering Sociale Zorg van de provincie. In de subsidiepot zit negen ton. Het leefbaarheidsonderzoek is één van de drie gehonoreerde projec ten in Zeeuws-Vlaanderen. De komende drie jaar kunnen de servicepunten Soka Plus van de Ka tholieke Stichting voor Oude renzorg Kanaalzone rekenen op een kleine 80.000 euro voor het verwezenlijken van een centrale plek in de kleinere woonkernen, waar meerdere voorzieningen wor den samengebracht en ook infor matie en advies wordt verstrekt over wonen, comfort, welzijn en zorg. En er is 150.000 euro beschikbaar voor een nieuwe brede school in Oudelandse Hoeve in Terneuzen. TERNEUZEN - De muziekafdeling van Toonbeeld presenteert zich zondagmiddag in Porgy en Bess in Terneuzen. Diverse bands die op Toonbeeld les krijgen of worden gecoacht krijgen deze middag de gelegenheid voor publiek op te tre den. De bands die zich presente ren zijn The Rebels, Jazzgroep, Bluesgroep, Wereldmuziek en Play the 6o's. Aanvang 14.00 uur en de toegang is gratis. TERNEUZEN - Het klassieke duo Beeldend Barok brengt volgende week een klassiek programma ten gehore in verschillende locaties van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ). Dinsdag 16 juni is het duo vanaf 14.00 uur in de Molenhof in Zaamslag. Woens dag 17 juni begint om 14.30 uur een concert in Ter Schorre in Ter- neuzen en om 19.00 uur in de Vurssche in Axel. Tip? redactie@pzc.nl twee meiden die zojuist examen hadden gedaan. Bij het terugkij ken zag hij dat hij zijn voeten had gefilmd. Het advies van de meiden was dodelijk: „Meneewr" - spra ken zij met Gooise 'r' - „Als het ro de lampje brandt, loopt de came ra." Oude mannen en nieuwe media. Het blijft wennen. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse bluesformatie Francis Levoy speelt zondag 12 juli op het hoofdpo dium van Scheldepop. De groep zou aanvankelijk op de popstage optreden. De vrijgekomen plek daar wordt ingevuld door de Ter neuzense skatecore punkformatie Rumblefist. De hiphopformatie de Dikke Vandalen uit Rotterdam is voor een select publiek te zien op vrijdagavond. Het optreden is dan alleen toegankelijk voor camping- gasten, vrijwilligers en genodig den. door Frank Cijsel SLUIS - De meerderheid in de ge meenteraad van Sluis wil geen geld uittrekken voor een extern ad viseur voor de ontwikkeling van het centrum van Oostburg, Het college van burgemeester en wet houders wou met het inhuren van een stedenbouwkundige het Inte graal ruimtelijk Plan Oostburg nieuw leven inblazen. De onderne mers in het centrum van Oostburg hadden om dergelijke ondersteu ning gevraagd. De geraamde kos ten bedragen twintigduizend euro. De leden van de commissie ruim te vinden dat de precaire finan ciële positie van de gemeente der gelijke uitgave voor een extern bu reau niet toelaat. Ze hadden ook liever gezien dat er meerdere offer tes op tafel hadden gelegen. www.pzc.nl/dvd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70