PZCI21 Betere parkeerservice Terneuzen Mogelijk aanpassing van dijkovergang Hennepkwekers tegen de lamp 50% korting 22 ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Betalen met creditcards Axelse Dam en t-tag in parkeergarages. Veel muziek en een bloemenzee bij slot avondvierdaagse Terneuzen wsmsm*; Waterschap bekijkt mogelijkheid rollators en kinderwagens. Vanaf morgen op de voorjaars- en zomercollectie. 7 dagen geopend Vrijdag 12 juni 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Grootste sluis België zorgt nog even niet voor oplossing Zeeuwse jongeren met elkaar in discussie tijdens debatfestival door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen investeert volgend jaar bijna 290.000 euro in een verbetering van service voor gebruikers van de beide parkeergarages en het par keerterrein Axelse Dam. Er wordt een nieüw parkeerbeheer manage mentsysteem aangeschaft. De hui dige software is sterk verouderd en leidt volgens burgemeester en wet houders tot veel storingen waar van met name de parkeerders ern stige hinder ondervinden. „De service die we bieden aan de parkeerders wordt straks flink ver beterd", zegt wethouder Co van Schaik (verkeer). „Mensen kunnen straks alle gangbare creditcards ge bruiken om te betalen en wie een t-tag heeft voor de Westerschelde- tunnel kan straks zo de parkeerga rages in- en uitrijden." De gemeente legt het geld voor de investering in één keer op tafel. In de boeken is nog een reservepotje van meer dan een half miljoen eu ro gevonden voor het Scheldethea- ter. Dat geld heeft de gemeente nooit nodig gehad en er wordt nu vier ton in de algemene reserve ge stort. Ruimschoots voldoende om er het nieuwe parkeer manage mentsysteem mee te betalen. NV In de Temeuzense parkeergara- ges kan volgend jaar betaald wor den met alle gangbare credit cards en via de t-tag van de Wes- terscheldetunnel. Door de toename van het parkeer- gemak in de parkeergarages ver wacht de gemeente ook een hoge re opbrengst aan parkeergelden. Dat is welkom, omdat er door de sluiting van coffeeshop Check point aanzienlijk minder parkeer- geld binnenkomt. De afname van het aantal bezoekers leidt tot een kwart minder parkeeropbreng- sten, ongeveer 130.000 euro op jaarbasis. Voor wat betreft de par keergelden uit de parkeergarage Theaterplein wordt een verminde ring van 20 procent voorzien, of wel 26.000 euro per jaar. De ver wachte opbrengst dit jaar van 1.346.000 euro loopt hierdoor te rug tot 1.190.000 euro. Volgend jaar wordt het uurtarief met tien cent verhoogd naar 1,10 euro per uur en de overige tarie ven met ongeveer gemiddeld drie procent. Dit om de hogere exploi tatielasten als gevolg van de aan schaf van het nieuwe parkeer ma nagementsysteem gedeeltelijk te dekken. Ook de komende jaren gaat het tarief jaarlijks met 3 pro cent omhoog. TERNEUZEN - De regen kwam een paar avon den met bakken uit de hemel, maar het kon de 2145 deelnemers aan de avondvierdaagse in Terneuzen niet deren. De wandelaars wer den gisteravond ingehaald door liefst vijf mu ziekkorpsen. En er was de gebruikelijke bloe menhulde. Tijdens de 37ste editie kon naast de gebruikelijke vijf en tien kilometer ook worden gekozen voor tweeënhalve kilometer. Die was speciaal bestemd voor mensen met een beperking en jonge deelnemertjes. Het bleek een succes. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Na anonieme klach ten via de 'drugsoverlastlijn' in Zeeuws-Vlaanderen heeft de poli tie woensdag in Terneuzen twee hennepkwekerijtjes opgerold. In een woning aan de Gouwe straat werden 428 planten in be slag genomen en in een woning aan de Brahmslaan werden 52 planten aangetroffen. Daar zijn ook twee Terneuzenaren aange houden, één van 24 en één van 26 jaar. Ze zijn voor verhoor meege nomen naar het bureau en zitten nog vast. Surveillerende agenten stuitten gis teren net na middernacht in Eede op een 23-jarige man en een vrouw van 21 jaar uit Gent. In de auto troffen ze een boterhamzakje met wiet en 10 gram cocaïne aan. door Eugène Verstraeten WALSOORDEN - Als in 2012 de dijk rondom het havenplateau in Wals oorden wordt versterkt, wil het wa terschap bezien of er een dijkover gang kan worden gerealiseerd voor wandelaars met wandelwagens of rollator. Wellicht ook in combina tie met een voorziening voor fiet sers. Het dagelijks bestuur van het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen ant woordt dat op een brief van Wals oordenaar Theo van Meelen. Die signaleert dat er regelmatig onder aan de trap bij de dijkovergang in het begin van de Walsoordense- straat mensen met een kinderwa gen de dijk over willen. Een moei zame operatie. Dat geldt ook voor mensen met een rolstoel of rolla tor. Het waterschap Zeeuws-Vlaande ren wil bekijken of er een beter toegankelijke dijkovergang kan ko men als in 2012 de dijkversterking plaatsvindt in het kader van het project Zeeweringen. „Eerder een voorziening aanleggen zou wel licht tot kapitaalvernietiging lei den, zodat het ons beter lijkt dit te combineren met de werken van het project Zeeweringen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69