land Westerkerk is weer te koop inbraken bij Groen licht hart van Kamperland Blik moet nu echt van markt 2,99 Foto's Nis se en 's-Hr Abtskerke Leerlingen doen verkeersexamen Graffitispuiters gepakt in Goes autobedrijven r www.interieur-paauwe.nl Ontwikkelaar ziet geen heil in verbouwing Goes' monument. RECLAME vrijdag en zaterdag: Appelflappen 4 voor en boetes niet helpen. College wil plein pas afsluiten als controles Vrijdag 12 juni 2009 I 25 door Luc Oggel GOES - De Westerkerk aan de Westsingel in Goes staat weer te koop. De eigenaar, Burgland Pro jectontwikkeling in Stolwijk, ziet geen heil in de verbouwing van het monumentale pand. De Westerkerk is in 2006 gekocht door de Gorinchemse ontwikke laar Bogor. Het bedrijf wilde twin tig zorgappartementen in het ge bouw maken voor cliënten van Stichting Zuidwester. Bogor is, in clusief lopende projecten, inmid dels overgenomen door Burgland. „We hebben gekeken met welke projecten we zelf verder willen en voor welke we een andere partij zoeken. De Westerkerk valt in die laatste categorie, daarom zetten we het gebouw te koop", zegt project leider Casper Wagtveld van Burg land. Volgens Wagtveld zit er in de kerk geen bouwbelang voor het bedrijf „Vooral vanwege de monu mentstatus en de afstand." Hoewel hij zegt dat zich nog geen kandidaten hebben gemeld, zijn er volgens een woordvoerster van de gemeente Goes 'verschillende ini tiatiefnemers die wat willen'. Na men kan zij niet noemen. „Het zit nog in het overlegstadium." Voor Leen van Westen, regiomana ger Zeeland bij Stichting Zuidwes ter, komt het nieuws over de ver koop als een verrassing. „We zit ten volgende week weer met de ontwikkelaar om de tafel, maar we hadden hier wel wat eerder over geïnformeerd willen worden." Vol gens Van Westen zitten de plan nen van de stichting in de eindfa se. „De schetsen van de architect zijn klaar, we zijn nu bezig met een exploitatieberekening. Na de zomer nemen we een eindbesluit. Ik kan me voorstellen dat de ont wikkelaar dat wat lang vindt du- Projectontwikkelaar Burgland stoot de monumentale Wester kerk in Goes af. Daarmee komt een plan voor zorgappartemen ten ook op losse schroeven. ren, maar toch begrijp ik het niet helemaal." Stichting Zuidwester blijft on danks de nieuwe ontwikkelingen geïnteresseerd in de Westerkerk, zegt Van Westen. „Wellicht komt er een koper die het wil oppak ken." Het is op de kop af een jaar gele den dat de laatste dienst van de ge reformeerde kerk vrijgemaakt in het tachtig jaar oude gebouw is ge houden. De kerk heeft daarna een periode leeg gestaan, maar sinds enige tijd woont er iemand om te voorkomen dat krakers er hun in trek nemen. De Westerkerk staat te koop bij makelaar Sinke Komejan voor 675.000 euro kosten koper. oeteir Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER in de opruiming: jB, Baan, Bench, Bylsma, Leolux, Montis, Rolf Benz, Schüitema, Van Rossum, Wade enz. heinkenszand - Cees van den Bo- venkamp uit Waarde heeft giste ren zijn achttiende fotoboek gepre senteerd, over Nisse en 's-Heer Abtskerke. Het eerste exemplaar was voor wethouder ]an Zandee. Het boek 'Uitgebeeld verleden Nis- se 's-Heer Abtskerke' telt 105 fo to's en kost 21,50 euro. Coen en Jannie Nieuwenhuijse én Louis en laantje Lokerse uit Nisse hielpen bij de samenstelling. Het boek is te koop bij hen. Gerard Minnaard as sisteerde in 's-Heer Abtskerke. video www.pzc.nl/bevelanden krabbendijke - Leerlingen van ba sisscholen in Krabbendijke, Waar de, Oostdijk en Kruiningen heb ben gisterochtend in Krabbendijke een praktisch verkeersexamen afge legd. De scholieren van de groe pen 7 en 8, 156 in totaal, moesten ieder een vooraf uitgezette route door het dorp fietsen, waarbij ze diverse 'lastige' verkeerssituaties te genkwamen. Onderweg werden de leerlingen beoordeeld op hun verkeersgedrag. Het verkeersexamen is vooral be doeld als voorbereiding op de mid delbare school. O video op www.pzc.nl/bevelanden GOES - Agenten hebben woensdag ochtend per toeval twee graffiti spuiters opgepakt aan de Bergweg in Goes. Zij zagen een bromfietsje rijden, dat kuren vertoonde. Ze hielden de bestuurder daarom aan. De brommer bleek niet verze kerd en de bestuurder had geen rij bewijs. Tijdens het gesprek kwam een getuige aanlopen, die vertelde dat iets verderop een halfpipe was beklad met een spuitbus. De agen ten troffen in de tas van de brom merrijders een spuitbus aan. De jongens zitten nog vast, omdat het onderzoek nog niet is afgerond. Ze zijn 16 en 18 jaar oud en komen uit de gemeenten Goes en Kapelle. GOES - Bij drie autobedrijven in De Poel in Goes is in de nacht van woensdag op donderdag ingebro ken. Bij het eerste bedrijf hebben de da ders ramen vernield om binnen te komen. Er werd een computer en een onbekend geldbedrag wegge nomen. Bij een tweede autobe drijf werd de toegang geforceerd. Hier werd een zwarte BMW gesto len, die er in onderhoud was. Het kenteken van de wagen is 27-JH-VF. Ook bij het derde bedrijf werd de toegang geforceerd. Hier werd één van de geparkeerd staande auto's opengebroken. Het is nog niet be kend of er ook daadwerkelijk iets is weggenomen. door Raymond de Frel kamperland - De Raad van State heeft in hoger beroep de bezwa ren van zeven omwonenden tegen de bouw van een multifunctioneel centrum in Kamperland onge grond verklaard. Dat betekent dat de bouw van het complex na jaren lange procedures eindelijk kan be ginnen. Het centrum aan de Nieuwstraat en Korte Nieuwstraat moet het nieuwe maatschappelijk hart van het dorp worden. Volgens de be zwaarmakers wordt het te groot en te hoog. Bovendien is er vol gens hen geen behoefte aan twin- Tig nieuwe zorgwonmgen voor ouderen. In het gebouw komen ook twee groepswoningen met elk zes verpleeghuisplaatsen voor psy chogeriatrische patiënten, een huisartsenpraktijk en een dorps huis. De Raad van State gaat dus niet mee in de argumenten van de zeven omwonenden. Net als de rechtbank vindt de Raad dat de ge meente Noord-Beveland op alle punten volgens de procedures heeft gehandeld. De gemeente is logischerwijs con tent met de uitspraak. CDA-raads- lid Gerard Geelhoed gaat voorop in de feestvreugde. Hij refereert in een reactie nog eens aan een ver hitte discussie in de gemeenteraad in 2007. „Een van de bezwaarma kers viel mij aan, omdat ik zei dat enkele bewoners niet verder wil den kijken dan hun eigen tuinhek je. In de afgelopen twee jaar is ge bleken dat ik over dat tuinhek een waar woord heb gesproken. De kosten van vertraging en ambtelij ke bemoeienis lopen misschien wel op tot tweehonderdduizend euro. Het recht zegeviert, maar de prijs was hoog", aldus Geelhoed. Hij vindt dat deze 'uit de hand ge lopen procedure' ten koste is ge gaan van de leefbaarheid in Kam perland. Volgende week begint het grond werk, over twee weken gaan de eerste schroefpalen (die minder overlast veroorzaken dan heipa len) de grond in. De bouw duurt ongeveer zestien maanden. De rea lisatie van het centrum is gekop peld aan de nieuwbouw voor jeugdsoos De Sik. Het jongerencen trum moet voor het einde van dit jaar klaar zijn. GOES - Het Goese college van B en W krijgt tot oktober de tijd om de scheurende en ronkende auto's op de autovrij gemaakte Grote Markt met controles en boetes te beteuge len. Als dat geen zoden aan de dijk zet, moet de Grote Markt fysiek worden afgesloten voor auto's. Dat kan met verzinkbare palen, maar kost geld. De fracties van PvdA, GroenLinks en SGP/ChristenUnie drongen gis teren in de raadscommissie nu echt aan op maatregelen. Eerder zegde het college die toe, maar er is tot nu toe nauwelijks hard opge treden. Wethouder Rinus Dieleman (CDA, verkeer) wil het eerst probe ren met de inzet van toezichthou ders. Verzinkbare palen aan drie zijden van de markt, met bijbeho rend pasjessysteem, beheer en on derhoud, zouden bijna drie ton gaan kosten. Een brug te ver, vindt hij. Ook CDA en D66 hikken te gen dat bedrag aan. Volgens Paul Colijn (SGP/CU) kan het ook goedkoper, bijvoorbeeld met één paal aan de Singelstraat. Ontdek welke meubelen in de opruiminycollectie zitten op: Qlll 101318 Vraag naar de uooriuaarden in de winkel. ZO M E M A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59