PZC 33 ASSEPOESTER PZC 34 37 Real haalt na vertrek van David Beckham weer een icoon in huis. vanaf nü verkrijgbaar Michel Platini wil einde aan superbedragen Real Madrid is nog niet uitgewinkeld Van den Wall Bake gelooft er niet in Szmyd wint etappe, Gesink wordt vierde, Valverde pakt trui 75-jarig Swift staat stil bij hoogtijdagen onder trainer Schreuders Vrijdag 12 juni 2009 Tip? sport@pzc.nl Real Madrid, dat een paar dagen geleden de Braziliaanse middenvelder Ka- ka voor 65 miljoen euro overnam van AC Milan, hoopt binnen enkele dagen met Ronaldo tot een akkoord te komen. Ronaldo gaat volgens Spaanse bronnen 8 miljoen euro per jaar verdienen, ruim 150.000 euro per week. foto Steve Woods Ronaldo op weg naar Real Madrid door Cijs van Oosten DEN HAAG - Manchester United heeft een bod van 93 miljoen euro van Real Madrid op Cristiano Ro naldo geaccepteerd. Als de Spaan se club en de Portugese voetballer het eens worden over de persoon lijke voorwaarden, dan is de duur ste transfer in de geschiedenis van het voetbal een feit. Het vorige transferrecord stamt uit 2001 toen Real Madrid 75 miljoen euro aan Juventus betaalde voor Zinedine Zidane. Ronaldo, de Fifa-wereldvoetballer van het jaar 2008, had eerder al kenbaar gemaakt dat hij aan het einde van het seizoen 2008-2009 zijn 'droomtransfer' naar Real Ma drid wilde maken. Manchester United geeft nu gehoor aan die wens, zij he;t tegen een hoge prijs. Zijn contract bij de Engelse kam pioen liep nog tot 2012. Real Madrid, dat een paar dagen geleden de Braziliaanse middenvel der Kaka voor 65 miljoen euro overnam van AC Milan, hoopt bin nen enkele dagen met Ronaldo tot een akkoord te komen. Ronaldo gaat volgens Spaanse bronnen 8 miljoen euro netto per jaar verdie nen, na belastingen is dat 150.000 euro per week. Ronaldo (24) scoor de, nadat hij in 2003 voor 15 mil joen euro van Sporting Lissabon naar Manchester United was geko men, in 292 wedstrijden 118 doel punten voor de club van manager Sir Alex Ferguson. Ronaldo begon Florentino Perez zijn loopbaan bij CD Nacional op Madeira waar hij op 5 februari 1985 is geboren. Real Madrid rekent erop dat de in vestering van 93 miljoen euro in de komende jaren wordt terugver diend door middel van commer ciële activiteiten. De Koninklijke heeft een jaaromzet van 400 mil joen euro, vooral dankzij de tv-in- komsten a 135 miljoen euro per jaar, maar zag de commerciële groei de laatste jaren stagneren. De verklaring van die stagnatie wordt gezocht in het vertrek van icoon David Beckham in 2007 naar Amerika. Cristiano Ronaldo is momenteel niet alleen de beste 1^ Na vele mislukte pogingen lijkt Real Madrid er nu dan toch in te slagen Cristano Ronaldo naar Spanje te halen. ManU accep teert een bod van 93 miljoen. voetballer vap de wereld, hij is ook in commercieel opzicht de ideale vervanger van David Beckham. Zijn komst past in de strategie van voorzitter Florentino Perez, die sinds kort weer aan de macht is bij de Koninklijke. Volgens Perez, die zijn fortuin verdiende in de bouw, zijn 'de duurste spelers meestal ook de meest winstgevende'. Perez doelt dan op de waarde van de spe lers gerelateerd aan de verkoop van uitzendrechten, supportersarti kelen en portretrechten in combi natie met sportief succes. Perez zou volgens Spaanse kranten 300 miljoen euro willen uitgeven aan transfers. Een deel van het geld is in kas, een deel wordt geleend en een deel wordt betaald uit de ver koop van voetballers. Dat laatste belooft weinig goeds voor de Ne derlandse enclave in Madrid. Cristiano Ronaldo Geboren: 5 februari 1985 in Funchal (Por). Club: Manchester United (sinds 2004). Voorgaande clubs: Sporting Lissabon. Prijzen: 2004: FA Cup, 2006: Engelse League Cup, 2007: En gels landskampioenschap, 2008: Engels landskampioen schap, Champions League, we reldkampioen clubteams, 2009: Engelse League Cup, En gels landskampioenschap, fina le Champions League. Persoonlijke titels: Winnaar van de Gouden Bal, beste spe ler van Europa (2008), Wereld voetballer van het jaar (2009). PARIJS - Voorzitter Michel Platini van de Europese voetbalbond Ue- fa is geschrokken van het recordbe drag van 93 miljoen euro dat Real Madrid wil betalen voor Cristiano Ronaldo en de miljoenen die het heeft neergelegd voor de Brazili aan Kaka. „Deze excessieve trans fers gebeuren bijna elke dag. Het geeft alleen maar aan hoe belang rijk het is om een financiële balans in onze competities te vinden en op dit gebied ook fair play voorop te stellen." Platini wil een einde maken aan de enorme geldbedra gen die voor spelers worden be taald. „De Uefa werkt er hard aan om nieuwe regels op te stellen en om een transparant systeem te krij gen. Dat is onze belangrijkste prio riteit", zei de preses. Real Madrid leidt de miljoenen dans om de toptransfers. Met Ro naldo (93 miljoen), Zidane (76), Kaka (65) en Figo (58,5) heeft het de duurste klappers gemaakt. MADRID - Real Madrid is nog niet uitgeshopt onder de nieuwe voor zitter Florentino Perez. Na de mil joenendeals rond Kaka en Ronal do heeft de club nu de pijlen ge richt op David Villa, spits van Va lencia. Een bedrag van 38 miljoen euro zou volgens dagblad Marca met die overgang gemoeid zijn. Ook Xabi Alonso, Silva, Albiol en Ribery staan volgens Marca op het verlanglijstje van Perez. HILVERSUM - Marketingdeskundige Frank van den Wall Bake gelooft niet dat Cristiano Ronaldo over stapt van Manchester United naar Real Madrid. Volgens de man die in de Nederlandse sport vele spon sordeals sloot, is de Portugese aan valler aan de Engelse club gebon den vanwege zijn contract met sportartikelenfirma Nike. „Hij heeft net voor vijfjaar getekend. Ik acht het daarom uiterst onwaar schijnlijk dat hij bij een club gaat voetballen die in Adidas speelt", lichtte Van den Wall Bake toe. Van den Wall Bake, die zelf furore maakte met onder meer de Spa re gatta, het Holland Heineken Hou se en de sponsoring van de eredivi sie, ziet een overgang niet totstand komen. „Het accepteren van het bod zijn manoeuvres die bij het voetbal horen. Nike heeft 25 mil joen pond voor hem betaald. Dus dat is voor hen een flinke haar in de boter. Of hij moet een clausule in zijn contract hebben bedon gen." David Villa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35