PZC Vaart achter nieuwbouwplannen 249 o Profijt Meubel Middelburg 21 50% korting Derde tip over overval Esso WALCHEREN 31 22 Partijen in de woningmarkt willen bouw stimuleren. Vanaf morgen op de vooriaars- en zomercollectie. 7 dagen geopend LU Filmpje Bredere opzet hart van Zeeland Nazomer Festivals Gastheren zijn er voor natuur én economie rond Oosterschelde Vrijdag 12 juni 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg is druk in gesprek met par tijen in de woningmarkt over het naar voren halen van bouwprojec ten. „We hebben een hele lijst", zegt wethouder Albert de Vries. Doel is te voorkomen dat de bouw stil valt. Hij heeft er goede hoop op dat het gaat lukken. Uit de gesprek ken die de gemeente onder meer met woningcorporatie Woongoed heeft gevoerd blijkt dat een aantal projecten 'heel erg concreet' wordt. Volgens De Vries wordt bekeken of de bouw van een van de drie nieuwbouwwijken (Essenvelt in het zuidwesten van de stad, het Ar duinterrein in het westen of bij Sint Laurens) naar voren gehaald kan worden. Eerder al maakte Woongoed be kend winkelruimtes- en huurwo ningen in het noorden van de Mor- tiere te willen bouwen. En, om een ander voorbeeld te noemen, De Vries praat ook weer over wo ningbouw het enige lege perceel in het Maisbaaigebied. Het gaat om een grasveld tussen de Kinderdijk en de Meestoof, de plaats waar ooit het museum ontworpen door Aldo van Eyck had moeten ko men. Gedacht om daar nu huur woningen neer te zetten. Eerdere plannen stuitten op verzet van om wonenden. Over de voortgang van het meest De gemeente Middelburg praat met partijen in de woningmarkt om bouwprojecten versneld uit te voeren. Zo moet de bouw- stroom op gang blijven. besproken bouwproject in de stad, de bouwput aan de Zuidsingel, geeft De Vries volgende maand uit leg aan de raad. De WBU wil op de plaats 58 appartementen en 20 woningen neerzetten met daarbij een ondergrondse parkeergarage. „Het is een buitengewoon ingewik keld project", zegt De Vries. De plannen werden in januari ge presenteerd. De WBU heeft ge zegd pas te kunnen gaan bouwen als zestig procent is verkocht. De Vries wil volgende maand duide lijk maken hoever het staat met het plan Zuidsingel. In de smalle strook ten westen van het station tussen de Kanaalweg en de spoorlijn worden nu leidin gen verlegd. Dit heeft te maken met het bouwrijp maken van de grond. De Kamer van Koophandel en Woongoed willen er hun kan toor neerzetten. Bovendien is" er de bouw van appartementen voor zien. In juli zal wethouder Hannie Kool-Blokland de raad vragen ak koord te gaan met de voorwaar den waaronder de grond wordt uit gegeven. Binnen een jaar kan de bouw van start gaan. De wethou der zegt dat zowel de Kamer van Koophandel als Woongoed ge staag voort gaat met het project. VLISSINGEN - „Daar betaal je dan zeshonderd bal len voor." Niet alle gebruikers van de strandhuis jes op het Nollestrand in Viissingen zien hun zo mer even zonnig tegemoet. Her en der herinne ren hekken en stapels stenen nog aan de kustver- sterking en toen de huisjes er eenmaal stonden na vertraging door broedvogels, klagende buurt bewoners en vondst van munitie, stonden ze nog anders dan anders ook. Maar, sust Leendert van Nieuwenhuijzen, eigenaar van de huisjes, alles komt goed. „De prullenbakken en ook de plastic loopplanken, vroeger van hout, zijn onderweg. Er komt een fietspad, misschien zelfs nog een trap en ja, dat heeft tijd nodig. Uiteindelijk wordt het alleen maar beter." foto Lex de Meester Relaxfauteuil Blandy vanaf Uitgevoerd in lederlook. Verkrijgbaar in diverse kleuren en uitvoeringen. Afm.: (bxhxd) 92x102x72cm. mooier wonen voor minder geld! Op woonboulevard de Mortiere - T: 0118-606669 - E: meubel@profijtmiddelburg.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - De politie heeft een derde tip gekregen over de overval op een Esso-benzinestation in Middelburg. Over de waarde van deze tip en de twee eerdere tips valt nog niets te zeggen. De politie heeft die nog in onderzoek. Het tv-programma Opsporing Ver zocht besteedde dinsdagavond aan dacht aan de overval. Die uitzen ding leverde meteen al twee tips op en daar kwam er dus later nog één bij. De overval vond plaats op zater dag 7 februari. Even na half vijf in de middag kwamen twee mannen het benzinestation binnen. Een van hen wachtte bij de deur, de an dere bedreigde de kassamedewerk ster met een vleesmes en haalde geld uit de kassa. De overvallers zijn te zien op beel den van de bewakingscamera's van de benzinepomp. Foto's van het tweetal staan ook op de site van het tv-programma (www.op- sporingverzocht.nl). Het gaat om twee blanke mannen van ongeveer 20 en 25 jaar. Ze zijn ongeveer 1,65 en 1,70 meter groot. De mannen zijn na de overval ge vlucht richting de Seisweg in de wijk Griffioen. Tip? redactie@pzc.nl Over de papieren krant kunnen ze die Zierikzeese journalist na bijna 25 jaar niets meer wijs ma ken. Maar de krant doet steeds meer op internet en op dat vlak is zijn vaardigheid nog niet opti maal. Zo had hij zich op pad la ten sturen voor een filmpje over de examens. Hij richtte het came ra-telefoontje drukte af en stel de zijn vragen aan twee meiden die zojuist examen hadden ge daan. Bij het terugkijken zag hij dat hij zijn voeten had gefilmd. Het advies van de meiden was dodelijk: „Meneewr" - spraken zij met Gooise 'r' - „Als het rode lampje brandt, loopt de camera." Oude mannen en nieuwe media. Het blijft wennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23