EIbenelux (M PZC mi vil PW krijgt restzetel EP Ziekenhuis heet naar De Ruyter Alle dagboeken van Anne Frank altijd bijeen 4, 5 Paprikatelers beleven een zeer slecht jaar 13 Ziekte heeft bijna 30.000 mensen in 74 landen besmet. Recordbedrag voor Ronaldo JlHORD E E LlJüpétjTtJ tot 25% KORTING op ALLE Benelux-reizen Boek vóór 15 juni! E§ KRAS.NL Word ook abonnee! Bulgarije - Zonnestrand Egypte - Rode Zes Tunesie - Sousse O Zonnig en droog 19° VRIJDAG 12 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 136 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Kampioenschap zonneboot racen in Zeeland en Vlaanderen WALCHEREN Mexicaanse griep pandemie CENÈVE - De Mexicaanse griep is of ficieel een pandemie, een wereld wijde epidemie. De Wereldgezond heidsorganisatie (WHO) riep giste ren alarmfase zes uit, de hoogste schaal. Mogelijk kan de pandemie twee jaar duren. „De ziekte heeft bijna 30.000 men sen in 74 landen besmet", verklaar de het hoofd van de VN-organisa- tie, Margaret Chan, na het besluit. Het virus is volgens Chan welis waar mild, maar toch is verdere verspreiding onvermijdelijk. De hoogste alarmfase betekent dat de zwaarst getroffen landen, zoals Mexico en de Verenigde Staten, meer aandacht moeten besteden aan de behandeling van patiënten. Deze landen moeten zich boven dien voorbereiden op een tweede golf infecties. Landen als Neder land, waar de verspreiding voorals nog beperkt is gebleven, moeten volgens Chan waakzaam blijven op nieuwe infecties. Pas als in ons land het aantal pa tiënten fors toeneemt, gaat het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu mogelijk over tot een preventieve inentingscampag ne. In het dagelijks leven maakt alarmfase zes niets uit. Reisverbo den zijn volgens Chan niet nodig. „Doe wat je altijd hebt gedaan, maar probeer wat meer te letten op hygiëne." De pandemie-status hing al enkele dagen in de lucht. De WHO noemt een ziekte een pandemie als die niet alleen in het oorsprongsgebied, in dit geval Mexico, maar ook in een andere re gio op grote schaal overgaat van mens op mens. Dan kan het virus namelijk muteren en gevaarlijker worden. De organisatie ging waar schijnlijk overstag doordat de Mexi caanse griep de afgelopen weken om zich heen heeft gegrepen in Australië. In korte tijd liep het aan tal patiënten er op van enkele tien tallen tot meer dan 1300. pagina 7: griep-besluit nog zon- V_y der gevolg voor ons land DEN HAAG - De 26e zetel die Neder land in het Europees Parlement krijgt zodra alle EU-landen het nieuwe EU-verdrag hebben gerati ficeerd, gaat naar de PW van Wil- ders. Die krijgt dan vijf zetels in het EP, net zo veel als het CDA. Dat blijkt uit de uitslag van de Eu ropese verkiezingen zoals de Kies raad die gisteren bekendmaakte, pagina 5: Dierenpartij klaagt VLISSINGEN - De ziekenhuizen bo'- ven de Westerschelde gaan in de toekomst verder onder de naam Admiraal de Ruyter Ziekenhuis. Dat heeft de Raad van Bestuur gis teren bekendgemaakt tijdens per soneelsbijeenkomsten in Vlissin- gen en Goes. De fusie moet per 1 januari 2010 een feit zijn. pagina 29: Keuze voor ouderwet- Nse degelijkheid Rolant Quist bron Rudy Boogert foto ANP Wat moet je doen voor 93 miljoen? Landskampioen AZ moet er 2,5 jaar voor sparen (jaarbudget 40 miljoen) Balkenende moet er nog 137 keer voor herkozen worden als premier (per 4 jaar 680.000 euro) 93 keer Wimbledon winnen O 25.833 keer als eerste finishen in de Delta Tour Zeeland Vijf keer de jackpot van de Staatsloterij (juni 2009) winnen c§> pagina 33: Ronaldo op weg naar Madrid Wat kun je doen met 93 miljoen? De Westerscheldetunnel kopen (de provincie betaalde 89 miljoen voor de rijksaandelen) Tien keer het duurste huis van Nederland - op dit moment te koop - aanschaffen (9,5 miljoen) Zes Ruud van Nistelrooijen kopen (Real Madrid betaalde 15 miljoen aan Manchester United) 133 etappes van de Giro d'ltalia (a 7 ton) laten finishen in Middelburg >465 Ferrari's F430 kopen (2 ton per stuk) Manchester United heeft een bod van 93 miljoen euro op Cristiano Ronaldo geaccepteerd van Real Madrid. Nog nooit werd zo'n groot bedrag betaald voor een voetballer. Real Madrid hoopt binnen enkele dagen de overgang van de beste speler van de wereld af te ronden. Zie www.kras.nl/beneluxvoordeelweek 1: waarom zou je meer betalen Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Economie: 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 31; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Bijlage: Auto. Uitverkoop bestaat niet meer eens - 73% BlggHBl 27% Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530" Prijzen gebaseerd op 2-4 pers. bezetting. Excl. reserveringskosten. Drukfouten voorbehouden. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1