1TSU 'M www.fujitsu-airconditioning.nl airconditioners Bouw mee aan het vooroorlogse Middelburg Kunstpicknickplaatsen Europese verkiezingen 3 Kernenergie ISteCrn Buitenleven Mosselwad 2 Maaibeurt Volkoren Aardebolleweg www.pzc.nl/middelburg1940 Vrijdag 12 juni 2009 I 15 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) We vieren vakantie in ons eigen mooie Walcheren en lezen het arti kel over kunstpicknickplaatsen in de krant van n juni. Een artikel dat bijna onze vakantiestemming ruïneert. Leert men het dan nóóit? Dat mensen hier willen genieten van het schitterende landschap en de prachtige, veelzijdige natuur. Dat niemand zit te wachten op be zoedeling van landschap en na tuur met kunstpicknickplaatsen of welke vorm van moderne kunst dan ook. Laten we dat geld en die energie steken in het behoud en onderhoud van de natuur en niet in ontluisterende moderne objec ten die de omgeving en het uit zicht bederven. Moderne kunst: prima voor in je eigen huis en tuin, naar je eigen smaak of op je eigen camping. Maar houdt de steeds schaarser wordende natuur en ons landschappelijke erfgoed in ere. Wim en Lonne van Liere Dam 63a, Middelburg In de media is veel aandacht voor het stemmenverlies van de PvdA, die daarmee wel de Europese trend volgde, maar weinig voor het CDA, dat slechter scoorde dan de Europese Christen-democraten. Zij boekten een fors verlies. Is de 'Big-Brotherstructuur' van regeren debet aan het stemmenverlies? Het Elektronisch Patiëntendossier wordt ons door de maag gesplitst en de Database voor vingerafdruk ken van alle burgers, alsof we mis dadigers zijn, dreigt te komen. Stemmen uit de bevolking en uit slagen van enquêtes worden nau welijks serieus genomen. De pro blematiek voor de eigenaars van kleine ondernemingen met hun problemen worden genegeerd en alternatieve oplossingen ervoor worden van tafel geveegd (kleine horeca, mosselvisserij). Ter wille van de commercie worden princi pes aan de kant gezet (dalai lama). Gezien argumenten niet hielpen, restte alleen het rode potlood. Het resultaat loog er niet om. Wim van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Brave Zeeuwen. Ze houden zich al tijd zo heerlijk rustig. Net als in nog een paar andere dunbevolkte provincies, schijnt het zo te zijn dat Zeeuwen niet onwelwillend te genover kernenergie staan. Daarbij is er de afgelopen maanden ook zeer doelgericht en voortdurend in beeld gebracht dat kerncentrales hartstikke veilig zijn. Allerlei activi teiten vinden en vonden er plaats, er liepen gewoon mensen rond, hoe anders kun je nog aantonen dat ze ongevaarlijk voor de bevol king zijn? Door ze te bouwen op plaatsen waar de energie nodig is: in de randstad. Is nog voordeliger -tC&SAVÊ- ook. Maar dat gebeurt niet, dat pik ken die mondige Hollanders niet, en ze hebben groot gelijk, want on danks alle enorme schone voorde len van kerncentrales is en blijft het probleem van het afval onop losbaar. Een Hollander ben ik niet, ik ben Zeeuw en vaak heerlijk rus tig, maar wel heel erg tegen!! Kern energie: niet hier, niet daar. Theo Buijsse Draaibrug 30, Draaibrug fr-'* Official Fujitsu partners! natailatrebedi INSTALLAT1EIECHMEK Nieuwstraat 29,4354 AV Vrouwenpolder Zangvogelstraat 21, Heinkenszand Beukenstraat 35, 4462 TN Goes Tel. 06-21 27 03 35 info@instaltech.nl, Tel. 0113-269 867, 06-15 00 46 99 Tel. 0113-341 452, Mobiel 06 - 12 12 72 45 KOELTECHNIEK LAMMOO Christoffelstraat 5, 4505 AG Zuidzande Kerkstraat 17,4491 EP Wissenkerke Lange Heerenstraat 32, 4507 BB Schoondijke Tel./fax 0 117 - 45 1417, Mobiel 06 - 38 82 83 41 Tel. 0113 - 370 538, Mobiel 06 - 53 33 23 09 v Tel. 0 117- 40 17 39, www.istecmontage.nl De tegenwoordige jeugd wordt wel eens de 'achterbankgeneratie' genoemd, omdat ze - wellicht door 'tijdgebrek', gevaarlijk ver keer, gevaar voor 'enge mannen' - overal heen gebracht wordt. De motoriek schijnt ook niet meer he lemaal je van het te zijn, omdat er schijnbaar meer tijd achter de com puter dan met sport en spel wordt doorgebracht. In vele (mediterra ne) buitenlanden ziet men in de weekends picknickende mensen. Hele groepen, die gezellig barbe cuen, badmintonnen, petanque spelen, noem maar op. Mensen die nog kunnen genieten van een echte casse-croute. Lekker buiten, waar de vogels nog ouderwets flui ten. Geen meubelboulevards, geen terrassen, geen commerciële im pulsen, zouden we het nog kun nen? Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje In de krant van 2 juni lees ik dat minister Cramer 5,38 miljoen uit geeft voor herstel van de mossel- banken 'project mosselwad'. Al eer der heb ik daarop gereageerd, om dat ik niet begrijp wat er hersteld moet worden en hoe men dat denkt te doen. Nu lees ik op 10 juni dat minister Verburg zegt dat de Waddenzee de dupe wordt van de mosselstrijd. Weten beide mi nisters wel waar ze mee bezig zijn als ze het over mossels hebben? Laat minister Verburg óók nog een keer 5,3 miljoen erbij doen, dan va ren ze dezelfde koers en wordt het voor mij iets duidelijker. Hoewel ik betwijfel of ze zélf wel weten waar ze het over hebben! J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Excuses voor fatale maaibeurt, lees ik op 10 juni in de krant. Nu heeft nota bene het waterschap na jaren lange druk eindelijk de verplich ting voor zijn pachters om vroeg te maaien opgegeven; het moet zich nu houden aan de landelijke richtlijnen daarvoor en niet maaien vóór 15 juli en dan doen ze het nota bene zélf Dat de wegen overzichtelijk moeten blijven in de bochten en op kruisingen is sowie so noodzakelijk. Daar sneuvelt na tuurlijk óók wel eens wat, maar dat kan niet anders. De vogels die kapot gemaaid zijn op plekken waar de noodzaak ontbreekt, heb ben niets aan excuses! J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Ondanks het slechte weer zijn wij zondagmiddag toch een tijdje in Middelburg naar de koren gaan kij ken en luisteren en ik moet zeg gen dat we daar in vele gevallen van hebben genoten. Toch heeft het ons in hoge mate gestoord dat er altijd mensen zijn die zichzelf interessanter vinden dan de koren. Ze komen aanlopen en gaan dwars door de zang heen staan kletsen. Dit gebeurde zowel in de kerken als op het Abdijplein. Het is ongehoord, onbeschoft en ge tuigt van weinig respect. Ze heb ben het hoogste woord over zinlo ze onderwerpen en reageren vaak nog verontwaardigd als anderen eens verstoord achterom kijken: En alsof dat niet genoeg is ruik je soms ook nog tabaksrook. Ik denk dat de oorzaak hierin is dat alle kooroptredens gratis zijn en zo doende tref je ook allerlei minder gewenste lieden onder de toehoor ders. Het zou wellicht beter zijn als de organisatoren voortaan een kleine entreeprijs vragen. Ja want als ze er voor moeten betalen: nee, dan zie je die figuren niet. Johan Sinke Herberdsland 68, Middelburg Voorzitter Sjaan Huissoon van de Vereniging Gemeenschap Wolphaartsdijk en D66 raadslid van de gemeente Goes weet als geen ander dat er nog geen raads besluit genomen is over het traject Kwistenburg-Aardebolleweg. De optie van een echte rondweg langs de nieuw te bouwen woon wijk aan de oostzijde van Wol phaartsdijk sluit veel beter aan bij de wensen van de bewoners van Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge. Trouwens de Aardebolleweg is en blijft gewoon toegankelijk voor fietsers. Het te realiseren fietspad langs de Zuidvlietpolder is de laat ste schakel van de toeristische fiets route 'rondje Veerse Meer'. Jan Boer Aardebolleweg 5, Wolphaartsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15