slachtoffer crisis Agenten verdacht van watermarteling SPECSAVERS IS EEN 1 SERIEUZE ZAAK Veel hinder door metrostaking Londen Museum VS Israëlische zet matras met 700.000 euro bij grof vuil Schietpartij in Verdachten in Londen met hoofd in emmer water geduwd. Personeel ondergrondse wil nog twee dagen het werk neerleggen. Donderdag 11 juni 2009 9 tig procent zijn gezakt. Onder druk van banenverlies en tegen vallende beursinvesteringen zijn veel welvarende Amerikanen in de problemen geraakt. Analisten kijken met zorg naar de laatste statistieken: 2,3 pro cent van de zogenoemde 'prime hypotheken', de meest veilige le ningen die banken denken te hebben, heeft inmiddels een be talingsachterstand. Dat is het hoogste niveau in tien jaar tijd. Het begin van een trend, is de vrees. Feld geeft een voorbeeld van een succesvol koppel in Scottsdale, een andere welvarende voorstad van Phoenix. Het stel kocht in JERUZALEM - Een Israëlische vrouw heeft een matras weggegooid waar in een miljoen dollar - zo'n 700.000 euro - was verstoptIsraë lische media hebben dit gisteren gemeld. De rampspoed leidde tot een koortsachtige speurtocht door tonnen afval. De vrouw, een in woonster van Tel Aviv, vertelde te- genover het radiostation van het le- \r ger dat zij bij wijze van verrassing een nieuwe matras voor haar be jaarde moeder had gekocht en de oude maandag bij het grof vuil had gezet. De volgende dag herin nerde de vrouw zich dat zij al haar spaargeld in de oude matras had verborgen. „Ik werd 's morgens gillend wak-- LONDEN - Zes agenten van de Lon- dense politie worden ervan be schuldigd verdachten met water te hebben gemarteld. Zij zouden on der meer het hoofd van verdach ten in een emmer water hebben gehouden. Britse kranten spreken van een va riant van waterboarding, de onder- vragingstechniek die onder de Amerikaanse president George Bush werd toegestaan, maar door zijn opvolger Barack Obama tot marteling - en dus verboden - werd bestempeld. Bij waterboar ding worden ondervraagden aan een plank gebonden en bedolven onder water, zodat ze het gevoel krijgen dat ze verdrinken. De klachtencommissie van de Brit se politie is gisteren begonnen aan een onderzoek naar de beschuldi gingen. Volgens de Londense bur gemeester Boris Johnson, zijn de beschuldigingen 'zeer ernstig' en moeten ze diepgaand worden on derzocht. De verdachten die door de agen ten zouden zijn mishandeld, wer den vorig jaar opgepakt bij drugs- invallen op twee adressen in de Britse hoofdstad. De klachtencommissie onderzoekt meer gevallen van politiegeweld, waaronder de dood van de kran tenverkoper Ian Tomlinson. Hij overleed begin april nadat hij door agenten tegen de grond was gesla gen. Dat gebeurde toen hij op weg naar huis verzeild raakte in een protest tegen een bijeenkomst van de G-20. Na een eerste autopsie werd geconcludeerd dat Tomlin son aan een hartaanval was bezwe ken, maar nader onderzoek bracht interne bloedingen aan het licht. 1 1 1 LONDEN - Door een staking van het personeel van de Londense metro is het verkeer op het onder grondse netwerk gisteren nage noeg stil komen te liggen. Dat heeft burgemeester Boris Johnson van de Britse hoofdstad gezegd. Johnson zei dat de staking geweldi ge problemen opleverde voor de vele forensen in de stad en riep op tot een hervatting van de onder handelingen over salaris, arbeids omstandigheden en het verlies van banen. Maar de Vakbond voor Spoorwegen, Waterverkeer en Transport zei dat duizenden mede werkers van de Londense onder grondse twee dagen lang niet zul len werken. Veel werknemers lie ten zich gisteren over de Theems naar hun werk varen, anderen gin gen op de fiets of namen de bus. De staking richt naar schatting ruim 60 miljoen euro aan econo mische schade aan. WASHINGTON - Drie mensen zijn gisteren gewond geraakt toen ze werden neergeschoten in het Holo caust Museum in Washington. Dat heeft de politie in de Amerikaanse hoofdstad laten weten. De dader zou een veiligheidsbe ambte en twee andere mensen hebben geraakt. De politie heeft de schutter gearresteerd. Het herdenkingsmuseum voor de vele joodse slachtoffers die tijdens de Tweede Wereldoorlog vielen, staat in het centrum van Washing ton. 2004 een kapitale villa voor 1,2 mil joen dollar en verbouwde er voor een half miljoen aan. Vervolgens werd de villa voor 2,2 miljoen te koop aangeboden. Geen belangstel ling. De prijs zakte verder en ver der, terwijl het koppel steeds meer moeite kreeg om de hypotheek schulden te betalen. De bank stem de er uiteindelijk mee in dat het huis voor 1,3 miljoen werd ver kocht. De bank ging in die deal voor een paar ton de boot in. Feld ziet meer problemen opdoe men: „Banken vragen de laatste tijd veel om taxaties van duurdere woningen. Dat is een indicatie dat er sprake is van een betalingsach terstand. ker toen ik mij realiseerde wat er was gebeurd", aldus haar relaas. Toen zij op zoek ging naar de ma tras was die al door vuilnisman nen opgehaald. Een speurtocht bij drie afvalbedrijven leverde niets op. De vrouw weigerde iets te zeggen over de herkomst van het geld. Zij verzocht om anonimiteit. De direc teur van een van de vuilverwer- kers, Yitzhak Borba, zei dat zijn personeel de 'totaal wanhopige' vrouw had helpen zoeken. Borba wees er op dat dagelijks 2500 ton vuilnis bij zijn bedrijf wordt bin nengebracht en dat het daarin moeilijk zoeken is naar een ma tras. naast de Italiaanse premier Berlusconi. foto Alessandro di Meo/ANP complete bril vanaf TOPKWALITEIT GECOMBINEERD MET PROFESSIONELE SERVICE TEGEN EEN EERLIJKE PRIJS Bij Specsavers worden oogmetingen uitgevoerd door MBO opgeleide opticiens of HBO opgeleide optometristen. Daarnaast heeft u bij ons al een complete bril vanaf €29. Bij Specsavers nemen wij u en uw portemonnee serieus. Ga toch meteen naar Specsavers. Ipticiens Gratis standaard enkelvoudige glazen bij aankoop van eerfmontuur. Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9