Zeeland maar ook zélf iets bieden Allerlaatste expositie in theater Mondragon UITVERKOOP DELSCHER Club adviseert over natuur in Grevelingen Luscinia Consort zingt Bach en Mendelssohn Fietstocht met thema wilgen, water en wind School zamelt in voor kinderen van Nicaragua Wie een puzzel maakt u o e t een andex, wint <zet£ de p*djA niet 0*js(S Donderdag 11 juni 2009 23 Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl ZONNEMAIRE - Er komt een natuur- adviescommissie voor de Grevelin gen. Die gaat het Grevelingen- schap, de beheerder van het ge bied, gevraagd en ongevraagd advi seren bij het nemen van beslissin gen. De groep komt minstens twee keer per jaar bij elkaar. In de commissie nemen plaats: de Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland, Natuur en Land schap Goeree-Overflakkee, Vereni ging Stad en Lande, de Zeeuwse Milieu Federatie, Staatsbosbeheer en, namens het schap, Groenservi- ce Zuid-Holland (GZH). RENESSE - Het Luscinia Consort treedt zondag op tijdens een mid- dagdienst in de Jacobuskerk in Renesse. De groep, onder leiding van Wim Boer, brengt het achtstemmige mo tet Der Geist hilft unser Schwachheit auf van Johann Sebas tian Bach en een strofe uit de ko raalcantate Wer nur den lieben Gott lasst walten van Felix Mendels sohn. Het concert begint om 16.30 uur. WESTENSCHOUWEN - Trampoline- centrum en natuurinformatiepunt Westerschouwen houdt zondag een themafietstocht over wilgen, water en wind. De route gaat langs de Oosterschelde en de Grevelin gen. De route kan een hele dag vanaf 11 uur gereden worden. Het centrum is te vinden aan de rotonde in Westenschouwen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Over een paar dagen gaat de allerlaatste expositie in theater Mondragon in Zierikzee open. Dan exposeert de schilders groep Mondragon het werk wat in het afgelopen jaar is gemaakt. De expositie is een hommage aan Constant Nieuwenhuys. „Ieder jaar stel ik een bekende schilder centraal", zegt cursusleider en kun stenaar Kees de Valk. „Dat is een heel verrijkende manier van wer ken en heel anders dan andere cur sussen die gegeven worden. Mijn cursisten maken maar een of twee schilderijen per jaar en dat dwingt ze om goed te kijken. Dat geeft ver dieping." De schildersgroep heeft vijfjaar ge bruik gemaakt van Mondragon maar gaat nu verhuizen naar de voormalige kantine op het terrein van de oude gemeentewerkplaats in Burgh. „Daar ben ik heel blij mee", zegt Kees de Valk. „Ik heb al tijd al graag een atelier dicht bij zee willen hebben en dit buiten kansje is echt mijn droom. Ik ben de gemeente zeer dankbaar hier voor." De nieuwe stek in Burgh be tekent niet dat Mondragon leeg komt te staan. De Valk blijft die ruimte ook gebruiken. De laatste expositie is open van 21 t/m 28 juni tussen 13.00 en 17.00 uur in theater Mondragon. Daarna alleen op afspraak. ZIERIKZEE - In het kader van de ac tie burgerschap hebben de leerlin gen van OBS Binnen de Veste in Zierikzee 1850 euro ingezameld voor hun leeftijdgenootjes in Nica ragua. Er was ook een lesproject- over dit Midden-Amerikaanse land. Het ingezamelde bedrag wordt vanmiddag overhandigd aan een vertegenwoordiger van Kids Moving the World. O C 0 C www.lekkerpuzzelen.nl Carin van de Ameele, cliënt van Het Gors. Schilderijen van haar en haar collega's worden geëxposeerd bij Zeeuwland. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97