eeland Netwerken: niet je hand ophouden, Op zoek naar expertise Je beste maatje vind je bij ons STEÜJEL 'Discussie over rondweg voorbij' N59 Duiveland tien nachten dicht voor werk 'De Beursvloer was zakelijk gezellig' johan 22 Donderdag 11 juni 2009 S In april werd voor het eerst een Beursvloer gehouden op Schouwen-Duiveland. Zestig bedrijven en vrijwilligersorganisaties sloten er overeenkomsten om van eikaars diensten gebruik te maken. Wat is daar twee maanden later van uitgevoerd? door Dewi Gigengack Mountainbikevereni ging Team X-Treme leert leden van de vrouwenvereniging Zeeuwse Wereldvrouwen fietsen. In ruil daarvoor verzorgen de We reldvrouwen een multicultureel buffet voor Team X-Treme. Congres centrum Zeeuwse Stromen facili- teert. Dat is het idee achter de Beursvloer: voor wat, hoort wat. De Beursvloer, georganiseerd door het Welzijnshuis in Zierikzee, was voor veel vrijwilligersorganisaties en bedrijven een succes, blijkt uit een inventarisatie onder deelne mers. Op het netwerkevenement heerste een goede sfeer en er wer den nuttige contacten gelegd. De bedrijven en organisaties heb ben in informele sfeer 'matches' (samenwerkingsovereenkomsten) gemaakt, die formeel zijn vastge legd door een notaris. In anderhalf uur tijd zijn honderddertig mat ches gemaakt. Nu, twee maanden later, zijn er al behoorlijk wat uitge voerd of opgezet. Dé manier om te netwerken, vindt Johan van Helleman van mountainbikevereniging Team X-Treme. Hij was ook bij de beurs vloer in Goes, en is verantwoorde lijk voor de pr en sponsoring bij de vereniging. „Het was zakelijk ge zellig. Ik heb veel visitekaartjes uit gewisseld. Het werkt beter als je zelf ook iets te bieden hebt, in plaats van je hand op te houden." Dat vindt ook tai chi-docente Ma rijke Holzer van Tai Chi Zeeland. Zij maakte matches met onder meer MEE Zeeland en zorgcen trum De Wieken. Holzer: „Een workshop tai chi is een makkelijk product om aan te bieden. Sommi ge matches kwamen spontaan tot stand, maar er waren ook mensen mountainbikevereniging Team X-Treme die al naar ons hadden uitgezien." Woningbouwvereniging Zeeuw- land maakte twaalf matches, waar van er vijf in uitvoering zijn. Dat het niet altijd goed gaat, blijkt wel uit de match tussen Zeeuwland en de Algemene Nederlandse Gehan dicapten Organisatie (Ango). De Ango mocht de mobiele badka mer van Zeeuwland (die wordt ge bruikt bij het verbouwen van bad kamers) lenen voor voor lotgeno- tenbijeenkomsten op plekken waar geen aangepaste toiletten zijn. Het bleek dat het rijdende 'in validentoilet' niet geschikt is voor rolstoelen. De deur is te smal. Zeeuwland-directeur Antoine de Ceuster: „Ik ben bang dat er spra ke is van een misverstand. Ik dacht dat we de wagen konden aanpassen, maar als we hem half moeten ombouwen... Daar had ik niet bij stilgestaan. We gaan kijken naar een oplossing." Om te voorkomen dat dingen 'blij ven liggen', heeft Zuidhoek Inte gratiebureau direct werk gemaakt van zijn zeven matches. Ze heb ben reïntegratie- en stageplekken geregeld bij verschillende organisa ties. Daarvoor zijn inmiddels alle mensen gevonden. Voor de Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) maakte reclame bureau Anders Doen vijfhonderd visitekaartjes. „Een netwerk op bouwen is heel belangrijk", zegt Krijnie Nikolic van de NPV. „Mooi dat we dat nu kun nen doen met pro fessioneel ontwor pen visitekaart jes." Reclamema ker Natalie Nijsse van Anders Doen: „Voor ons is het goed voor de naamsbekendheid." Stichting Het Gors, die ondersteu ning biedt aan lichamelijke en ver standelijke gehandicapten, sloot met onder meer Zeeuwland een overeenkomst voor het exposeren van schilderijen van haar cliënten. Als het aan de deelnemers ligt komt er volgend jaar weer een beursvloer Schouwen-Duiveland. van Helleman, Marianne Druppers uit Ou- werkerk en Raymond Ruysschaert uit Dreischor werken sinds kort bij het Watersnoodmuseum. Zij profi teren van de match die het mu seum maakte met reïntegratiebu- reau Zuidhoek. De twee mogen daar elk ongeveer een jaar lang weer in het werkritme komen en ervaring opdoen. „Het is fijn om weer ergens bij te horen", vindt Druppers, die door een scheiding in de bijstand kwam. „Ik had twaalf jaar niet ge werkt." Ook Ruysschaert merkt dat het goed is voor zijn eigenwaar de. Hij kreeg anderhalfjaar gele den een hartaanval en zit sinds dien in de ziektewet. „Ik zou het schitterend vinden als ik hier mag blijven." Museumdirecteur Jaap Schoof: „Voor ons heeft de beursvloer bui tengewoon goed uitgepakt. Het evenement biedt veel mogelijkhe den voor organisaties om van ex pertise of mankracht gebruik te maken die je zelf niet in huis hebt." Voor hem is de reïntegratie van Druppers en Ruysschaert de belangrijkste match. „Zij werken full time, en zijn een constante fac tor in het museum. Dat is fijn: we hebben geen overvloed aan vrijwil ligers. Als tegenprestatie steken wij energie in de begeleiding." Schoof ging met een 'open mind' naar de Beursvloer toe. „We heb ben zes matches gemaakt, dat had ik niet verwacht." De volgende keer zou hij zó weer gaan, maar dan meer doelbewust. „Van tevo ren meer nadenken wat je wilt. We zouden bijvoorbeeld iemand uit de reclamewereld goed kunnen gebuiken om ons te helpen met de promotie." Marianne Druppers en Raymond Ruysschaert reïntegreren bij het Waters noodmuseum. foto Dirk-Jan Gjeltema Reclamemaker Natalie Nijsse met Anja Barth en Hanneke van Klinken van de Nederlandse Patiëntenvereniging. foto Ronald den Dekker De Beursvloer werd op 8 april dit jaar gehouden in de burgerzaal van het gemeentehuis in Zierikzee. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25, vwvw.steutelgoes.nl RENESSE - Eigenaar Jaap Geleijnse van ijssalon Geleijnse in Renesse gaat Ne derland vertegenwoordigen in de jury van de Coppa d'Oro. Dat is een jaar lijkse wereldbeker voor ijsmakers. In december gaat hij naar Italië om het ijs van de deelnemers te proeven. Daarnaast werd zijn ijssalon gisteren tweede bij de verkiezing van mooiste ijsvitrine. foto Dirk-Jan Gjeltema door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - De plannen voor de Schouwse entree van de Brou- wersdam hebben geen invloed op de tracékeuze voor de rondweg Scharendijke. Er is daardoor geen reden opnieuw over de route van die weg in discussie te gaan. Dat vinden burgemeester en wethou ders van Schouwen-Duiveland. Een deel van de gemeenteraad had gevraagd om een nieuwe dis cussie over de loop van de rond weg. De plannen voor de zuidelij ke damaanzet zouden zodanig zijn dat een keuze voor het zogenaam de waterlooptracé alsnog voor de hand zou liggen. Adviesbureau Ar- cadis gaat nu aan de slag met het maken van een raamplan voor het gebied, waarin alle 'losse' initiatie ven die er nu zijn, worden betrok ken. Ze houdt daarbij dus reke ning met een toekomstige rond weg vlak langs het dorp. Het plan is net na de zomer klaar. ZIERIKZEE - Verkeer over de Greve- lingendam moet in de nachten van maandag 15 juni tot en met za terdag 20 juni en van maandag 22 juni tot en met vrijdag 26 juni om rijden via Goeree-Overflakkee. Rijkswaterstaat voert werk uit tus sen Zierikzee en de Philipsdam. De weg is dicht tussen 22.00 en 6.00 uur. Bestemmingsverkeer op Duiveland kan over de parallelweg rijden. Rijkswaterstaat is deze twee weken bezig met asfalteren, het verlagen van de bermen, het aanbrengen van markeringen en het vervangen van lampen in de straatverlichting. Omdat de weg dan toch verkeersvrij is, worden meteen ook de bermen gemaaid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96