PZC 21 OVR mikt op jeugdstrand Controle krijgt een staartje Leerlingen van Pontes maken troep op school 25% KORTING mnim tmeij SCHOUWEN-DUIVELAND 22 27 Maand van het Spannende Boek GRATIS 'Erken mij van Brasseriemenu Ondernemers Renesse aan de slag met delen van het toekomstplan. Half banaantje Donderdag 11 juni 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Netwerken: niet je hand ophouden, maar ook zélf iets bieden Coffeeshop Roxy in Middelburg moet definitief dicht blijven Esther Verhoef bij aankoop van tenminste 12,50 aan Nederlandstalige boeken vanavond vanaf 17.30 uur knoflooksoep, Catalaanse visschotel of groentestoof en fruitsalade 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl /1aT^"DT7"IZ17"E"D V Markt51 I Middelburg U.C I J V J\j\£| Jv I T0118886886 0 0 0 door Melita Lanting RENESSE - Een jongerenstrand, het creëren van de 'Jan van Renesse- boulevard' en het opkrikken van de kwaliteit van Renesse. Dat zijn drie projecten waar de onderne mersvereniging Renesse mee aan de slag gaat. Hiervoor worden werkgroepen ingesteld die de haal baarheid en invulling nader gaan onderzoeken. Een vierde werk groep gaat aan de slag met het idee om de luide horeca uit de kern te halen, maar dat is volgens voorzitter Ton Croné van de on dernemersvereniging een project van hele lange adem en iets wat veel lastiger te realiseren is. De vier projecten maken onder deel uit van het ambitieuze toe komstplan dat het bestuur van de vereniging eind 2008 lanceerde. Uitgangspunt daarbij is dat Renes se een badplaats moet zijn voor ie dereen. Jong, oud en gezinnen. De verschillende groepen hebben alleen niet altijd hetzelfde belang. Soms zitten jongeren, ouderen en gezinnen elkaar gewoon in de weg. Dat betekent dat de groepen soms uit elkaar getrokken moeten worden. Bijvoorbeeld op het strand. Jongeren vermaken zich op een andere manier dan gezinnen met kleine kinderen en dat botst. De ondernemersvereniging ziet de oplossing in het aanwijzen van een speciaal jongerenstrand waar niemand zal klagen over bijvoor beeld muziek. „Waar dat strand zal moeten komen is nog helemaal on duidelijk", zegt Croné. „Zover is het nog niet." Een ander project - de Jan van Renesseweg omtoveren tot een boulevard - is volgens hem best kansrijk. „We willen het dorp dich ter bij het strand brengen. Zoals het nu is, ligt het dorp best ver De ondernemersvereniging Ren- esse gaat onderdelen van het toe komstplan uitwerken. Cekeken wordt naar een jongerenstrand, een boulevard en de kwaliteit. van de zee. De Jan van Renesse weg is een lange dooie weg en wij zouden graag willen dat je daar met plezier overheen loopt." Croné denkt dan aan een goede wandelroute met bankjes, speel plekken en misschien zelfs een pa viljoen. Daarbij zouden ook het parkeerterrein bij hotel dp Zeeuw se Stromen en de duinovergang be trokken moeten worden. De werkgroep die aan de slag gaat met de kwaliteitsverbetering krijgt een omvangrijke klus op het bord. „Daarvoor is onder de leden heel veel steun. Alleen wat is kwaliteits verbetering? Dat kan gaan over ver betering van de openbare ruimte maar ook over de couleur locale en dat verschilt per doelgroep." ZIERIKZEE - Een groepje eindexa menleerlingen van middelbare school Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee heeft gisternacht schade aangericht aan de eigen school. „Ze hebben boter op de ramen ge smeerd", vertelt rector Sjef Lom men. „En een aantal van hen is de school binnengegaan en heeft daar een bloempot stukgemaakt en prullenbak omgegooid." Verder werden mosselschelpen in de hal gegooid en obscure schilderingen op de ramen gemaakt. Pontes had, in aanloop naar de laatste schooldag, extra beveiliging ingezet. „Je weet immers dat er jaarlijks weer een klein clubje leer lingen is die dit leuk vindt." De be veiligers hebben wel degelijk goed werk gedaan, stelt Lommen. „Ze hebben ons een aantal namen doorgegeven. We gaan kijken of we de schade bij hen kunnen ver halen." De kosten kunnen best op lopen, want er was een schoon maakbedrijf nodig om de ramen weer helemaal helder te krijgen. Lommen gaat ervan uit dat de da ders komen uit de groep die gister nacht verbleef in een caravan bij de skatebaan, achter het terrein van Pontes. „Ook daar hebben ze een rotzooi gemaakt", zegt Lom men. „De politie is erbij geweest, en die heeft hen opgedragen de boel meteen netjes op te ruimen. Dat lijkt me een gepaste straf' ALm pagina 25: Buien, barbecue en V_V dan bier THOLEN - De dinsdag op de Oester- dam gehouden verkeerscontrole krijgt een staartje. Van 950 auto's wordt nagegaan of ze, als lease- of bedrijfswagen, ten onrechte privé worden gebruikt. Eén bestuurder bleek de aanschafbelasting (bpm) niet te hebben betaald. Een Ter- neuzenaar liep tegen de lamp. Hij wordt in het buitenland gezocht. ■Ill I I I II I I— Tip? redactie@pzc.nl Er stond een fikse bries op het strand. Zandkorrels in je ogen en oren. En dus besloten de twee meiden een paar windschermen te halen bij het strandpaviljoen. „Oh, een half banaantje bedoel je?", zei de barman. Tja, 't zal wel. „Hee, haal je 'ns even twee halve banaantjes beneden", zei hij tegen z'n jongste bediende. De jongen keek zijn baas enigs zins glazig aan en verdween de keuken in, om vervolgens min stens tien minuten weg te blij ven. Hij zal toch niet... Maar ja wel hoor, daar kwam 'ie uiteinde lijk twijfelend uit de keuken ge schuifeld: twee plastic frietbakjes met daarin twee keurig gepelde halve bananen. OUWERKERK - Zo'n vijfendertig kinderen deden gistermiddag mee aan de Nationale Straatspeel dag in Ouwerkerk. Op het plein aan de Ring stond een springkasteel en verder konden de kin deren zaklopen, touwtrekken, racen met een skel ter en twisteren (foto). Een bui mocht de pret niet drukken, want ook in de muziektent kon worden gespeeld. „Er wordt hard gereden op de Ring. Straatspeeldag is een statement hiertegen," zegt mede-organisator Alexandra de Vrieze. Veili ge oversteekplaatsen was het thema van Straat speeldag 2009. foto Dirk-Jan Gjeltema OP ALLE NATUURSTENEN *vroag naar de acfievoorwaarden alle soorten en maten op maat gemaakt T prachtige, luxe uitstraling voor een superprijs (actie* geldig t/m 30 juni)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95