Buitenland Rijke Amerikanen nu Verkoop deel Chrysler aan Fiat afgerond Kadaffi provoceert Berlusconi SieMatic 'Radicale moslims in rampvliegtuig' Nu hoogglanslak voor de prijs van hoogglans kunststof Italianen krijgen belang in bedrijf in ruil voor zuinige technologie. Slecht vakmanschap redt valsmunter Offensief leger Pakistan in Bannu Libische leider toont foto van strijder tegen Italiaanse overheersing. Muntenschat onder Chinees schoolplein In lagere prijsklasse woningen lijkt bodem prijsdaling bereikt. Franse kernonderzeeër zoekt op oceaanbodem naar zwarte dozen. Zuid-Korea schiet eerste raket ruimte in Excuses Ramsay na ingrijpen van moeder 8 Donderdag 11 juni 2009 DETROIT - De verkoop van een groot belang in de Amerikaanse au tofabrikant Chrysler aan het Itali aanse Fiat is afgerond. Dit maak ten de twee autobedrijven gisteren bekend. Fiat krijgt een belang van twintig procent in het nieuwe Chrysler. In 1^ De deal tussen Chrysler en Fiat is nu definitief rond. De Italiaanse autofabrikant krijgt een aandeel in Chrysler in ruil voor technolo gie om zuinige auto's te maken. BUENOS AIRES - Een Argentijnse valsmunter is gisteren door de rechter in Buenos Aires vrijgespro ken. De man was volgens de rech ter zo'n slechte vervalser dat hem zijn poging tot oplichting niet se rieus kon worden aangerekend. De rechter noemde de vervalsingen die de 65-jarige verdachte voor bankbiljetten wilde laten door gaan 'zo onhandig en slordig ge maakt dat de meeste mensen ze nooit zouden accepteren'. ruil hiervoor stelt Fiat technologie beschikbaar voor de productie van zuinige auto's. De Italianen kun nen hun belang uitbreiden tot 35 procent als ze aan bepaalde voor waarden voldoen. Chrysler heeft een zogenoemde chapter-11-procedure doorlopen. Dit is te vergelijken met de Neder landse surseance van betaling. In deze procedure is een nieuw be drijf genaamd Chrysler Group op gericht dat alle bezittingen van het oude failliete bedrijf heeft overge nomen. De Amerikaanse en Cana dese overheden en een pensioen fonds van de werknemers zijn hiervan met Fiat de aandeelhou ders. PESHAWAR - Het Pakistaanse leger heeft een offensief tegen vijandelij ke strijders ingezet in Bannu, een district in het noordwesten van het land. De aanval gaat gepaard met artilleriebeschietingen. Onge veer zeventig rebellen zijn gedood. Het leger zou het offensief begon nen zijn uit frustratie over de hou ding van plaatselijke leiders. Die zouden in een recente gijzelingscri sis hebben nagelaten op te treden tegen ontvoerders in hun midden. ROME - De Libische leider Moeam- mar Kadaffi is zijn historisch be zoek aan Italië begonnen met een provocatie. Hij baarde opzien door op zijn uniform een foto uit 1931 van de gearresteerde anti-Italiaan se verzetsstrijder Omar al-Mukh tar te dragen. Mukhtar leidde als 'Leeuw van de Woestijn' jarenlang een opstand te gen de koloniale bezetting van Li bië door Italië. Hij werd opgehan gen. Op de foto is hij geketend en omringd door hoge Italiaanse offi cieren. Kadaffi had ook de zoon van Mukhtar meegenomen, een nu bejaarde man die met zijn rol stoel uit het vliegtuig werd gedra gen. De daarna uitgesproken woorden door de Italiaanse premier Silvio Berlusconi en Kadaffi waren vrede lievender dan de provocatie met de foto. „Een lang en pijnlijk hoofdstuk met Libië is beëindigd", zei Berlusconi. Kadaffi prees op zijn beurt de „generatie van Italia nen die de kwesties uit het verle den met grote moed hebben opge lost." Met de foto van de Libische verzetsstrijder Omar al-Mukhtar, loopt Kadaffi XIAN - Meer dan tweeduizend kilo eeuwenoude munten is in China aangetroffen onder een school plein in de stad Xian. De schat werd ontdekt bij bouwwerkzaam heden. Archeologen zijn inmid dels op het schoolplein aan het werk. Volgens de eerste resultaten van hun onderzoek stammen de munten uit de Tang-dynastie (618-907). Op de plek van de school stond vroeger een tempel. De munten waren mogelijk giften. SEOUL - Zuid-Korea lanceert eind volgende maand voor het eerst een raket. Het projectiel moet een communicatiesatelliet in een baan om de aarde brengen. Dat heeft de Zuid-Koreaanse minister van On derwijs, Wetenschap en Technolo gie, Ahn Byong-man, gisteren aan gekondigd. De raket wordt op 30 juli gelan ceerd vanaf de ruimtebasis Naro, bijna vijfhonderd kilometer ten zuiden van de hoofdstad Seoul. CANBERRA - Topkok Gordon Ram say is door de knieën gegaan. Na een berisping van zijn moeder heeft de tv-kok zijn excuses aange boden aan de Australische journa liste Tracy Grimshaw, die hij vori ge week had uitgescholden. Ramsay had zijn publiek op een voedselbeurs in Melbourne een fo to getoond van een naakte vrouw met een varkenskop, die Grimshaw moest voorstellen. Hij voegde er ook aan toe dat ze les bisch is. door onze correspondent Frank Hendrickx PARADISE VALLEY - Makelaar Lorie Feld zoeft met haar hybride Toyo ta door Paradise Valley, een voor stadje van Phoenix, Arizona. Palm bomen staan roerloos in de zon, de grasveldjes zijn nauwgezet ge millimeterd en achter de omhei ningen liggen de zwembaden er smetteloos bij. Alleen de bordjes naast de poort verraden dat er hei bel is in het paradijs. 'Te koop', luidt hier steeds vaker de bood- PARIJS - Mogelijk waren radicale moslims aanwezig in de Airbus van Air France die op 1 juni neer stortte in de Atlantische Oceaan ten noordwesten van Brazilië. Dat meldden media in Frankrijk giste ren. Onderzoekers van de Franse gehei me dienst hebben in Brazilië vast gesteld dat de namen van twee mensen die op de passagierslijst stonden, ook op een uiterst gehei me lijst staan van radicale mos lims. De buitenlandse veiligheids dienst DGSE beschouwt deze per sonen als een gevaar voor Frank rijk. Volgens een medewerker van schap. Feld heeft weinig illusies dat ze snel iets zal verkopen. „In het huidige verkooptempo hebben we zeven jaar nodig om alle te koop aangeboden huizen kwijt te raken." Het dieptepunt is nog niet bereikt. Feld maakt zich op voor een nieu we golf van dwangverkopen in Ari zona, de staat die een belangrijke indicator is voor de toestand op de Amerikaanse huizenmarkt. De cri sis is hier begonnen en zal hier ook weer eindigen, menen analis ten. Nergens zijn de prijzen sneller gekelderd dan in en rond de stad Phoenix: 51 procent in amper drie jaar tijd. Samen met staten als Cali- fornië, Nevada en Florida is Arizo- de geheime dienst zou het ook kunnen gaan om een macaber ge val van toeval. Desondanks wordt de informatie serieus genomen. De Franse kemonderzeeër Eme- raude is gisteren aangekomen in het gebied in de Atlantische oceaan waar het vliegtuig neer stortte. Het schip zal zoeken naar de zwar te dozen van het verongelukte toe stel. Verwacht wordt dat het schip zo'n 35 vierkante kilometer per dag zal kunnen uitkammen. De zwarte dozen zenden tot ongeveer dertig dagen na een ongeluk een signaal uit dat hun vondst moet vergemakkelijken. Zolang de zwarte dozen niet zijn gevonden, houden onderzoekers de werkhypothese aan dat er iets mis moet zijn gegaan met de pitot- na goed voor ongeveer de helft van alle dwangverkopen. „We zijn van helemaal boven naar helemaal beneden gevallen," zegt Feld. In de lagere prijsklasse lijkt de bo dem bereikt. Nieuwe huizenbezit- 'ln dit tempo kost het zeven jaar om alle te koop staande huizen kwijt te raken' ters vertonen zich, aangemoedigd door de lage prijzen en overheids subsidies, weer op de markt. Het onheil is nu te verwachten bij de duurdere huizen, een segment waar de prijzen 'slechts' met der buizen, externe snelheidsmeters. Een mogelijkheid waar de onder zoekers rekening mee houden, is dat de pitotbuizen van de Airbus A330-200 bevroren zijn geraakt en daardoor verkeerde gegevens door gaven aan de boordcomputers. Braziliaanse bergingsploegen zei den gisteren inmiddels de licha men van 41 slachtoffers te hebben geborgen. Het Landelijk Team Forensische - Opsporing heeft de identificatiege gevens van de Nederlander die aan boord van het toestel zat naar Brazilië opgestuurd. 1*^ De Franse geheime dienst ver- moedt dat radicale moslims in het neergestorte toestel van Air France zaten. Zij werden gezien als een gevaar voor Frankrijk. Laat u nu verrassen met de beste offerte: een echte hoogglanslak keuken in magnolia- of lotuswit op het prijsniveau van een kunststofglans keuken. Echte lak glanst dieper. Wij informeren u graag over alle voordelen en laten u alle mogelijkheden zien. Welkom in onze showroom. Axel Keukenstudio van Vliet Nieuwendijk 89 T 0115-564070 Goes Plieger Goes Nansenbaan 15 T 0113-246464 Middelburg SieMatic bij Keukenpool Grenadierweg 17a T 0118-629522

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8