Stichting Stadsgezicht Havendagen uit brand met nieuwe ponton Expositie van iconen weer gift voor 111 bclSlllCk VcIH Hulst kinderboerderij Je beste maatje 0_ri_^ri-1 vind je bij ons STE4JEL UITVERKOOP 22 Donderdag 11 juni 2009 'De nieuwe appartementen worden te hoog en de hoeveelheid staat totaal niet in verhouding tot de dalende bevolkingscijfers' DELSCHER Informatiebijeenkomst over plan Cadzand-Bad Bliksem veroorzaakt brand in woning Axel Preventieve aanpak eikenprocessierups Wie een pivz/zel maakt uaa>t een cutdex, mint zelf de püp niet Mijnmedicijnkompas nu ook in apotheek Axel f .ft ww t a bouw schuilstal Half banaantje door Wout Bareman TERNEUZEN - De organisatoren van de jaarlijkse Havendagen in Ter- neuzen zijn uit de brand. Na het weghalen van de oude, vermolm de ponton in de voormalige Veer haven braken ze zich het hoofd over een alternatief De gemeente is nu te hulp geschoten en zorgt voor een vervangende op- en af- stapplaats voor de rondvaarten. Secretaris Luci de Ridder is ermee in haar nopjes. „Die ponton speelt nu eenmaal een uiterst belangrijke rol bij ons evenement. De traditio nele rondvaarten op de sleepboten en de vaartuigen van de Verenigde Bootlieden vormen immers een enorme attractie, dus zonder zo'n ponton hadden we ons geen raad geweten." Ondanks de crisis is het aantal sponsors zelfs nog iets uitgebreid. De Havendagen worden gehouden van vrijdag 26 tot en met zondag 28 juni. De Ridder: „We hebben twee gro te tenten tot onze beschikking. In een deel van de grootste tent wordt die vrijdag - en dat is nieuw - een bedrijvenbeurs gehouden." Haventopman Hans Smits uit Rot terdam is uitgenodigd voor de ope ningsceremonie, vrijdagmiddag. Daarnaast is er een groot aantal ac tiviteiten. Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl CADZAND - In de sporthal in Cad- zand is dinsdag 23 juni om 19.30 uur de tweede informatiebijeen komst over de ontwikkelingen in Cadzand-Bad. Er zijn onder meer presentaties over de voortgang van de 'Schil van Cadzand-Bad', het in vesteringsfonds en de verevenings- bijdrage en de structuurvisie. Aan de wethouder en projectleider kunnen vragen worden gesteld. AXEL - Een blikseminslag heeft dinsdagavond brand veroorzaakt in een woning in de Bachstraat in Axel. De brand ontstond op zolder waar de bliksem aan de achterzij de onder het dak was ingeslagen. De brandweer was snel ter plaatse en kon voorkomen dat de hele wo ning uitbrandde. In de straat viel de stroom enige tijd uit. BEVEREN - Grensgemeente Beveren laat niets aan het toeval over. De af gelopen weken zijn 1600 eiken in de gemeente geïnspecteerd op de mogelijke aanwezigheid van de ei kenprocessierups. Die zorgde de af gelopen jaren voor veel overlast in de grensstreek. Van alle gecontro leerde bomen bleken er zeven aan getast. Zé zijn preventief behan deld met een bacteriepreparaat. \p www.lekkerpuzzelen.nl C> A.C AXEL.- Mediq Apotheek Axel is ge start met Mijnmedicijnkompas, met landelijk al meer dan 11.000 deelnemers. Het is een interactie ve website voor persoonlijke on dersteuning aan mensen die dage lijks medicijnen gebruiken. Gratis deelname kan alleen via persoonlij ke inschrijving bij Mediq Apo theek in de Oranjestraat in Axel. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25, www.steutelgoes.nl iüEisi Er stond een fikse bries op het strand. Zandkorrels in je ogen en oren. En dus besloten de twee mei den een paar windschermen te ha len bij het strandpaviljoen. „Oh, een half banaantje bedoel je?", zei de barman. Tja, 't zal wel. „Hee, haal je 'ns even twee halve banaantjes beneden", zei hij tegen zijn jongste bediende. De jonge- Tip? redactie@pzc.nl man keek zijn baas enigszins gla zig aan en verdween de keuken in, om vervolgens minstens tien minu ten weg te blijven. Hij zal toch niet... Maar jawel hoor, daar kwam 'ie uiteindelijk twijfelend uit de keu ken geschuifeld: twee plastic friet bakjes met daarin twee keurig ge pelde halve bananen. HULST - In de basiliek van Hulst is zaterdag 27 juni een tentoonstel ling van iconen en reproducties. Er is een groot aantal iconen te zien van het leven van Christus, Maria, Johannes de Doper, de apostelen en heiligen. Tevens ver telt en toont iconenschilderes Ka- thrijn van Hellemont op welke wij ze een icoon totstandkomt. Diezelfde dag is er om 19.00 uur een eucharistieviering volgens de Byzantijnse Liturgie. Voorgangers zijn pastoor Ton Sip en diaken Wim Tobé. Tijdens deze viering is er ook een iconenwijding. Het Angelskijkoor uit Gent-Drongen verleent muzika le medewerking. De meeste gespro ken en gezongen teksten zijn in de Nederlandse taal'. Liturgieboekjes zijn voor iedereen voorhanden, zo dat de viering op de voet is te vol gen. De Byzantijnse of Oosterse Litur gie is enigszins uitgebreider dan de Westerse kerkdiensten; beiden zijn verbonden met de kerk van Rome. Op woensdag 24 juni wordt om 19.30 uur in de grote zaal van de pastorie in Hulst een informatiebij eenkomst gehouden over iconen, gewoonten en gebruiken in de li turgie en de Oosterse kerken ter voorbereiding op de tentoonstel ling en de liturgie in de Hulster ba siliek. TERNEUZEN - De kinderboerderij aan de Otheense kreek in Terneu- zen heeft opnieuw een cheque ont vangen voor de bouw van een nieuwe schuilstal voor de paarden. Aan die stal wordt inmiddels ge werkt. Nadat serviceclub Kiwanis eerder dit jaar een bedrag van 1000 euro beschikbaar stelde, bo den vertegenwoordigers van TiDi Graphics nu een cheque aan van 1795 euro. Het bedrag werd ingeza meld ter gelegenheid van de nieu we vestiging aan de mr. F. J. Haar- manweg in Terneuzen. Momen teel spaart de kinderboerderij ook voor een nieuw rieten dak voor de grote schuur en voor aanschaf van nieuwe speeltoestellen. Ook de wallen behoren tot het beschermde stadsgezicht van Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84