Hogere strafeis in hiv-zaak Veel belangstelling voor spullen Pim Binnenland stapt op College N-Holland i Phone House Onze complete touchscreen Jouw gratis TomTom Donna (4), klem tussen draagmoeder en ouders, blijft onder toezicht Kwaliteitsmeubelen, maar ook goede sigaren en wijnen. met de hartelijke service Kijk voor meer informatie of de dichtstbijzijnde winkel op www, phonehouse.nl €0,- kpn LEEUWARDEN - De drie verdachten in de zogenoemde Groningse hiv-zaak hebben gisteren in hoger beroep straffen tegen zich horen ei sen van twaalf, zeven en vier jaar cel. De advocaat-generaal beschul digt ze er van dat zij mannen op zettelijk hebben proberen te be smetten met het hiv-virus. Vorig jaar veroordeelde de rechtbank de drie mannen tot celstraffen van ne gen jaar, vijfjaar en 1,5 jaar. NIJMEGEN - Het loopt storm voor de veiling van bezittingen van wij len Pim Fortuyn. „De catalogus vliegt de deur uit", zegt Bradley Hessink van het Nijmeegse Veiling huis Hessink's. Medewerkers van het bedrijf wa ren gisteren druk in de weer met het nabouwen van de kamers van Palazzo di Pietro, de Rotterdamse woning van Fortuyn. Voor het nabouwen gebruikt het veilinghuis geen rekwisieten. Het zijn Fortyuns eigen spullen die in Nijmegen worden uitgestald en die op 27 juni ter veiling gaan. De 220 pagina's dikke catalogus telt 887 items, variërend van de spul len die de politicus bij zich droeg toen hij werd vermoord tot de paarse stoeltjes waarin hij vaak zat tijdens interviews in zijn huis. „Hier tref je niets aan van Ikea of Hema", zegt Hessink als hij een rondgang maakt langs Fortuyns uitgebreide wijncollectie - ook on derdeel van de veiling. „Hij was duidelijk een levensgenieter met een voorkeur voor goede spullen. Kwaliteitsmeubels, maar ook goe de sigaren en wijnen", zegt Hes sink wijzend op een stoffige fles Rothschild uit 1981. De voorbereiding voor de veiling kostte het veilinghuis honderden uren. Bradley Hessink bracht da gen door in Palazzo di Pietro om alle items in kaart te brengen en de vertrekken te fotograferen. „Ik sliep 's nachts op Fortuyns bank en mijn vader in zijn bed. Dat was toch wel een aparte ervaring." In Nijmegen zijn onder meer de werkkamer, slaapkamer, woonka mer, ontvangstruimte en studeer kamer te zien. Het veilinghuis houdt zich op de vlakte over de verwachte op brengst van de veiling. „De emotio nele waarde van veel spullen zal voor veel mensen groter zijn dan de daadwerkelijke waarde", voor spelt Hessink. Ook de zevendui zend titels tellende bibliotheek van Fortuyn gaat onder de hamer, als één hele kavel. Curiosa zitten er ook tussen zijn eigendommen. De laatste sigaret die hij thuis rook te, compleet met verklaring van zijn huishoudster. Vlak ernaast ligt de mobiele telefoon die Fortuyn op 6 mei 2002 bij zich had. Zelfs de simkaart zit er nog in. LG Arena (KM900) 1 Innovatieve, 3D user interface 1 3" krasvrij Full WVGA Touchscreen Dolby Mobile geluidsweergave i.c.m. een 2-jarig Flexibel 20 abonnement Surf&Mail Totaal Normaal 29,95 p.m. Nu eerste jaar 22,50 p.m. Donderdag 11 juni 2009 7 HAARLEM - De affaire-Landsbanki heeft het provinciebestuur van Noord-Holland de kop gekost. In oktober vorig jaar werd bekend dat de provincie 78 miljoen had uitstaan bij de noodlijdende bank in IJsland. Gisteren traden alle zeven gedepu teerden af Commissaris van de Ko ningin Harry Borghouts (Groen- Links) blijft wel aan. De afgelopen maanden kregen de gedeputeerden, en met name Ton Hooijmaijers van Financiën, het voor de kiezen. De provincie kreeg een knetterend conflict met minis ter Wouter Bos van Financiën over de manier waarop het geld te ruggevorderd zou moeten worden. Directe aanleiding tot het aftreden zijn de vorige week gepresenteer de conclusies van een commissie die de kwestie onderzocht. Het oordeel was hard: gedeputeerde Staten overtraden de eigen finan ciële regels van de provincie, de provincie voerde geen actief risico management, er was onvoldoende grip op de schatkistbewaarder, de provincie maakte vorig jaar in schattingsfouten na signalen over de ontwikkelingen op de geld markt. Volgens WD-gedeputeer- de Ton Hooijmaijers is het college niet opgestapt omdat een indivi duele gedeputeerde fouten zou hebben gemaakt, maar als 'signaal naar de samenleving'. Staatssecretaris Ank Bijleveld (Bin nenlandse Zaken) is verrast over de stap. Wel stelde ze dat de gede puteerden kennelijk hebben geoor deeld dat de feiten dusdanig ern stig zijn dat ze hun verantwoorde lijkheid moesten nemen. MIDDELBURG - Met de Star Spangled Banner eerst en het Wilhelmus direct erna openden de Holland American Legion Band uit het Amerikaan se Michigan en het Middelburgs Muziekkorps hun gezamenlijke optreden, gisteravond in de Zeeuwse Concertzaal van Middelburg. De band speelde verder onder meer een bewerking van Killing Fields van de Nederlander Fred Vogels. Kil ling Fields is een eerbetoon aan de militairen die tijdens D-Day stierven. Voor de HLB maakte het concert deel uit van een tournee door Frankrijk en Nederland. Op 6 juni waren ze bij de herden kingen in Normandië, die dit jaar voor de 65e keer werden gehouden. „Zeer indrukwekkend", zegt dirigent Thorn Working van de HLB. Van daag geven ze nog een concert in Wassenaar, de laatste voordat ze weer op het vliegtuig naar Amerika stappen. foto Lex de Meester UTRECHT - Het vierjarige Belgische meisje Donna blijft onder toezicht staan. De rechtbank in Utrecht heeft gisteren het toezicht van Bu reau Jeugdzorg met een jaar ver lengd. Donna is een kind van een Belgische draagmoeder die ruzie kreeg met de biologische vader en diens vrouw, de beoogde ouders. Het meisje is later toegewezen aan een Nederlands pleeggezin in Leus den. Het gerechtshof in Arnhem bepaalde vorig jaar dat Donna en haar pleegouders veel hulp nodig hebben en stelde Donna onder toe zicht van jeugdzorg. Bureau Jeugd zorg had de rechtbank gevraagd dat toezicht met een jaar te verlen gen. De rechtbank stelt vast dat Donna zich goed ontwikkelt bij haar pleegouders. Haar daar weg halen zou traumatisch zijn. De rechtbank verwierp ook een om gangsregeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7