Sport Van Helvoirt opent boek wielrennen weer Jeremiasse Wim de Koster Tweewielers Oud-coureur zit wielercomité van Zuiddorpe voor. <0 SPARTA PROFILE Rafauï UE FIËTS3PECIALI3T v fiets Sc fitness cêc Jl ETS iW)£ WELP Nog weinig animo voor Peelanderloop Tien biljarters over in Micha toernooi De Graaf trainer vrouwen Oostkapelle Ook vijfde partij WK dammen remise Beloften verliezen na penalty's 40 I Donderdag 11 juni 2009 door Peter van Kouteren ZUIDDORPE - Wil van Helvoirt boekte als renner in een mooie loopbaan talloze overwinningen, maar sloot het boek wielrennen nadat hij was gestopt. De geboren Brabander vond jarenlang andere dingen belangrijker, maar be zweek vorig jaar toen hij gevraagd werd voorzitter van supporters club De Zwaluw in Zuiddorpe te worden. De club tekent vanaf za terdag drie opeenvolgende dagen voor een mooi sportweekend in Zuiddorpe, dat met de 39e Boek weitronde maandag wordt afgeslo ten. „Het is het kermisweekend van Zuiddorpe, maar er is hier geen kermis meer", vertelt hij thuis, waar hij na een verblijf in het zie kenhuis herstelt van een zware longontsteking. „We maken er een mooi sportweekend van." In zijn stem klinkt aanstekelijk en thousiasme door en dat is in zeke re zin opmerkelijk. Van Helvoirt behoorde als wielrenner tot een prima lichting, maar keerde de sport de rug toe nadat hij op 33-ja- rige leeftijd was gestopt. Hij koer ste met onder anderen ]an Raas, Gerrie Knetemann, Roy Schuiten, Patrick Lefèvere, Henk Lubber- ding en Fedor den Hertog en was een renner die veel disciplines Wil van Helvoirt is weer nauw be- trokken bij het wielrennen. De oud-coureur is voorzitter van supportersclub De Zwaluw in Zuiddorpe. Weekeinde vol sport in Zuiddorpe De 39e Boekweitronde vormt maandag de afsluiting van een weekend dat in samenwerking met mountainbikeclub Zuiddorpe geheel in het te ken van sport staat. Zaterdag begint om 15.00 uur een kermisloop met diverse afstanden. Zondag kan vanaf 8.30 uur een mountainbiketocht van 30 of 45 kilome ter worden gereden. Bovendien is er een uitgezette familiefietstocht van 30 kilometer en een toertocht van 80 kilometer. Maandag wordt om 17.30 uur voorafgaand aan de Boekweitronde een dikkebandenwedstrijd voor jeugd gehouden. De amateurs rijden negentig kilometer en begin nen om 19.00 uur. Patrick Sercu zijn hier nog ge weest. Adri van der Poel, Frits Hoogerheide, Cees Haast. Wat wel heel duidelijk is geworden uit de notulen, is dat er een koers werd gehouden voor de renners en liefhebbers van de sport. En dat er na afloop een teeravond voor het bestuur was in het café. Ik ben na Piet van Dongen en Harry de Mul pas de derde voorzitter in al die ja ren. Voor mij is het allemaal nieuw, maar de helft van de be stuursleden is ouder dan ik. Die kunnen prachtige verhalen vertel len en voor hen is zo'n koersje routine. Ze hebben zoiets van: ach, we zetten maandag even wat hekken neer. Dat vind ik wel leuk om te horen, maar ik wil er wel wat meer grip op hebben. Nee, ik ben geen controlfreak, maar in ja nuari ben ik wel begonnen een draaiboekje samen te stellen. De koers slaat aan als er genoeg ver trekkers zijn en er voldoende volk komt.Ik ben tevreden als iedereen het naar zijn zin heeft gehad, de coureurs een leuke premie hebben verdiend en de supporters een mooie koers hebben gezien en na afloop in het café een pint drin ken. Dat hoort er bij hè." Danny Verduyn, Wil van Helvoirt en Werner Weemaes (vlnr) vormen het wielercomité van Zuiddorpe. foto Peter Nicolai goed beheerste. Van Helvoirt kon als amateur behoorlijk tijdrijden, had een goed eindschot, kon op de baan prima uit de voeten en kwam in klassiekers en grotere ronden met de besten mee. Zijn beste jaar kende hij in 1976, toen hij de Ster van Bladel, de Ronde van Drenthe en de Hel van Mergel land won. „Ik schat dat ik tussen de veertig en vijftig overwinningen heb be haald", zegt hij. „Ik zou naar de Olympische Spelen in Montreal gaan, toen opeens Frisol met een profcontract op de proppen kwam. Ik was een renner van het voorjaar en zat in de zomer altijd in een dip. Toen ik overstapte, zat ik dus in een dip." Zijn profloopbaan werd geen on verdeeld succes. Van Helvoirt pas te ervoor om prestatieverhogende middelen te gebruiken, maakte destijds als klokkenluider geen vrienden door zijn kritische uitla tingen in het Vara-programma De Rode Haan en stopte na een fraaie loopbaan in 1985. „Het is een mooie tijd geweest", kijkt hij te rug. „Ik ben overal geweest en heb mijn vrouw door het wielrennen leren kennen. Daarna heb ik ei genlijk nooit veel meer met fiet sen gehad. Ik heb jaren niks ge daan en ben een beetje gaan hard lopen, bij de trimmers. Vanaf mijn veertigste heb ik weer toer- tochtjes gereden. Echt wedstrijden bezoeken? Nee, nauwelijks. In het voorjaar een keer naar het Waas land, maar daar hield het wel mee op. Ik had er na achttien jaar ge woon genoeg van. Het wielrennen had al die jaren op de eerste plaats gestaan. Ik wilde wel eens met de kinderen naar het strand en ben een liefhebber van motorsport, schaatsen en voetbal. Maar wiel rennen blijft natuurlijk één van de mooiste sporten om te zien en te doen." En dus was hij met een strootje te lijmen, toen Harry de Mul vorig jaar na 38 jaar voorzitterschap bij hem aanklopte om De Zwaluw nieuwe impulsen te geven. „In 1948 is hier in Zuiddorpe een aan tal mensen in een café bij elkaar gaan zitten", weet hij uit goed bewaarde notulen. „Toen is de supportersclub opgericht. In het begin waren er twee wedstrijden per jaar. Later is het de kermis- koers geworden. Eddy Merckx en Win een ION met je proefrit Sparta heeft een leuke actie. Je kan nu een dag lang een proefrit maken op een Sparta ION. En als je de meeste kilometers aflegt, win je ook nog eens de fiets. Wil je niet zo ver fietsen? De eerste 100 deelnemers hebben altijd prijs*. Boek nu je gratis proefrit bij de dealer of op www.sparta.nl Something Special J.A. van der Goeskade 1C 4461 BH Goes Tel. 0113-211282 www.profilerabout.nl Van der Spiegelstraat 54, Goes Troelstraweg 364, Vlissingen www.fietsplezier.nl Melse Fietswereld Middelburgsestraat 16 4461 EH Goes Tel. 0113-227283 www.fietswereldmelse.nl Nieuwe Kerkstraat 4 4421 KA Ka pel Ie Tel. 0113-341596 www.wimdekoster.nl KAMPERLAND - De derde editie van de Peelanderloop kan zich nog niet verheugen in veel belangstel ling. Voor de hardloopwedstrijd van zondag hebben zich nog geen vijftig deelnemers aangemeld. De afstanden zijn 5, 10 en 15 kilome ter. De start is om 12.00 uur bij wa terskicentrum De Schotsman, Campenseweg 2 te Kamperland. Erik Poppe uit Biggekerke en An ne Kwist uit Tholen zijn momen teel de favorieten op de 15 km. WEMELDINCE - Van het pak deelne mers dat begon aan het jubileum biljarttoernooi van Micha zijn er nog tien kandidaten voor de hoofdprijs. Richard de Bruin hoort daar niet meer bij. Hij ver loor in de derde ronde. Ook Willard Joossen uit Waarde, Huib Kuijten uit Zierikzee en Ri chard Nieuwenhuijze uit Wemel- dinge sneuvelden. De vierde ronde is morgen. OOSTKAPELLE - André de Graaf wordt de nieuwe trainer van de voetbalsters van Oostkapelle. Hij volgt bij de eersteklasser Jan Nuts, die naar concurrent Smerdiek ver kast. De zestigjarige inwoner van Melis- kerke is gisteravond voorgesteld aan de selectie. De Graaf was eer der actief bij Middelburg, De Meeuwen en Eastbourne East-Sus sex, waar hij Uefa-jeugd -17 train de. MIDDELBURG - Het blijft remises re genen in de tweekamp tussen de Russen Alexander Schwarzman en Alexander Georgiev. In het gemeentehuis te Vriezen- veen eindigde gisteren de vijfde partij in remise. Met een flankaan- val voor wit kon wereldkampioen Schwarzman de gehele partij op voordeel bogen, maar uitdager Ge orgiev wikkelde knap af naar een nieuwe remise. TOULON - Het Nederlands beloften- team is er niet in geslaagd door te dringen tot de eindstrijd van het prestigieuze jeugdvoetbaltoernooi in Toulon. Oranje moest in de hal ve finale na strafschoppen buigen voor Chili (4-5). In de reguliere speeltijd haddden beide ploegen één keer gescoord. Ricky van Wolfswinkel, de nieuwe spits van FC Utrecht, bracht Oranje al in de tiende minuut op voorsprong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76