Veertien Zeeuwen naar ONK stipreizen.nl Zeeuwse amazones èisen alle zeges op in springwedstrijd Van den Berge promoveert vier keer op rij Annuleringsrondreis Italië ■special Journey to Thailand Zwemmer Stefan de Die heeft bij senioren meeste medaillekansen. Poortvliet even aan het werk Zware blessure Robert Rijnberg *iul'nui "Jf^er/aa, 8-daagse rondreis complete 16-daagse rondreis boek online of bel 020 - 66 22 222 Donderdag 11 juni 2009 39 MIDDELBURG - Scheidsrechter Jacob van den Berge mag volgend voet balseizoen op het hoogste zaterdag niveau fluiten. Sinds de arbiter uit Bruinisse begon, is hij elk jaar ge promoveerd. De gewezen goalget- ter van Bruse Boys maakte daar door zijn vierde opstap op rij. Hij houdt daarmee het Zeeuwse ar- bitersgilde in de hoogste groep op sterkte. Sjaak Uitterhoeve uit 's-Gravenpolder stopt er immers mee, Van den Berge komt erbij. Harold van de Ketterij en Jo-An- nes de Bat (beiden uit Goes) hand haafden zich in deze groep (1). In het zondagvoetbal is volgend seizoen geen enkele Zeeuwse arbi ter actief op het hoogste niveau. Vlissinger Cor Bos moest een stap terug doen, omdat hij onvoldoen de wedstrijden heeft gefloten. Sa men met Peter van Loenen, René Nijsse en Marco Bleumink fluit Bos volgend seizoen in groep 2. Zaterdag. Naar groep 1: Jacob van den Berge (Bruinisse). Naar groep 2: Dirk Alsema (Goes), Arjan Deurloo (Tholen), Mathijs Jobse (Serooskerke). Naar groep 3: Stoffel Schipper (Grijpskerke). Naar groep 4: Jo Wisselink (Wolfaarts- dijk), Piet Jobse (Grijpskerke), Marius de Zwarte (Vlissingen), Hans Verhoek (Oosterland). Zondag. Naar groep 4: Jacco Telussa (Middelburg). MIDDELBURG - Zeeland is ruim ver tegenwoordigd tijdens het open Ne derlands kampioenschap zwem men, dat morgen in Eindhoven be gint. Stefan de Die staat op de 100 en 200 vrij hoog op de inschrijflijsten. Op de 100 vrij is hij met 50,03 se conden als vierde geplaatst, op de dubbele afstand is de in Am sterdam woonachtige Terneuze- naar met 1.49,55 als tweede gerang schikt. Met zijn club, De Dolfijn, is hij bovendien kansrijk voor goud' op diverse estafettenummers. Toby Aarnoutse (Luctor et Emer- go) moet de titelstrijd missen. Hij heeft een elleboogblessure. Omdat hij deze zomer overstapt naar het Groningse Anker Team, zal hij niet meer voor de Middelburgse club uitkomen. Vijf Zeeuwse verenigingen komen met dertien zwemmers naar het Pieter van den Hoogenband zwem- stadion. Roderick van Doeselaar (Koe wacht) behaalde de limiet op de 200 wissel en 100 vrij. Iris Erpelin- ck start op de 100 vlinder, waar voor zij het startbewijs op de laat ste ZK in Sas van Gent behaalde. Josje van Houwelingen (De Schel de) komt in actie op de 50 rug. Haar broer en 'clubgenoot Bas heeft een omvangrijker program ma met de 100 rug, school, vlinder en vrij en de 200 wissel en vrij. Ke vin Hondsmerk, ook van De Schel de, heeft aardig geschrapt in zijn programma en start op de 200 en 400 wissel, de 50 school en 100 vrij. Luctor et Emergo is met Stephanie Rombout, René en Joeri van Wal lenburg vertegenwoordigd op het NK. Rombout komt in actie op de 100 en 200 school, de 100 vrij en de 200 én 400 wissel. René van Wallenburg komt uit op de krachti ge onderdelen de 50 en too vlinder en de 100 vrij. De twee jaar oudere Joeri van Wallenburg start enkel op de 50 vlinder. In de Vlissingse ploeg van De Stormvogel zitten kanshebsters op eremetaal. Als laatstejaars jeugd- zwemsters komen Judith Stap, Ma- non Minneboo en Merel van der Ent individueel in actie. Van der Ent start op de 50 rug, vlinder en vrij en de 100 vrij. Minneboo gaat van start op de 50 en 100 vrij en de 50, 100 en 200 school. Op de 50 meter vrij staat Minneboo als twee de geplaatst in de jeugdcategorie. Stap -heeft net als Van Houwelin gen een omvangrijk programma: 50,100 en 200 rug, 50 en 100 vlin der en 200 en 400 wissel. Medaille kansen zijn er op de 100 rug, 50 vlinder en 200 wissel. De Stormvo gel komt daarnaast ook in actie op de 4x100 wissel en 4x100 vrij. door Lucien Roelandt NIEUWLAND - De Zeeuwse amazo nes eisten op de sterkbezette springwedstrijd van Stal de Kroo in Nieuwland de hoofdrol op. Ca- rolein van de Plasse won de klasse Z. Annelore Willeboer zegevierde verrassend in M. Marlies Bek eiste de hoogste eer op in L en Wilma Salm bleef iedereen de baas in B. In de in handicap verreden klasse Z/ZZ bleven Carolein van de Plas se, Sandy den Exter en Michelle Evertse foutloos. In de barrage stuurde Sandy den Exter Sukabu- mi in 36.10 seconden opnieuw foutloos naar de finish. Michele Evertse kwam met Juzelma niet aan die tijd (39.94), maar Carolein van de Plasse wel. Ze stuurde de merrie Delta Mossels So Lovely in 32.79 seconden naar de zege. In de klasse M verraste Annelore Willeboer met Noorderglas Vasa- lis. In de barrage met vijftien com binaties bleef ze met een tijd van 32.22 seconden Sandy den Exter met Capitalice (33.08 net voor. In de klasse L moest Marlies Bek met Uniek in de barrage met liefst zeventien andere combinaties afre kenen. In een alles-of-nietsrit stuurde de amazone uit Hoede- kenskerke haar paard in 32.18 se conden foutloos rond. Bek was daarmee 0,06 seconde sneller dan Alyssia Janse uit Westkapelle met Tanuberta en 0,5 seconde sneller dan de Brabantse Gaby Kleij met Vancouver. Dressuur jeugdinterna- tional Wilma Salm bewees dat ook bij het springen de rijkunst een belangrijke rol kan spelen. De amazone uit Yerseke stuurde Adios foutloos rond en scoorde voor de wijze van rijden met 54 steilpunten het hoogst in de klasse B. Zij bleef de geroutineerde Yvon ne Jakobsen uit Meliskerke met Zsazsa en fractie voor. MIDDELBURG - Jan Poortvliet wordt trainer van het Nederlandse werk- lozenteam dat 11 en 12 juli in Can nes aan een internationaal toer nooi deelneemt. Arnemuidenaar Poortvliet stapte in januari op bij de Engelse club Southampton en zit sindsdien, net als zijn spelers, zonder werk. Op het toernooi hopen trainer en spe lers zich in de kijker te spelen van de scouts, die in Cannes meestal ruimschoots aanwezig zijn. TERNEUZEN - Zaterdag-eersteklas- ser Terneuzense Boys moet het het komende seizoen waarschijn lijk zonder Robert Rijnberg doen. De rechtsback blesseerde zich afge lopen zaterdag ernstig tijdens een intern toernooitje vier-tegen-vier. Dinsdag bleek in het ziekenhuis dat hij een kruisband heeft afge scheurd en dat er een scheurtje in een meniscus zit. Rijnberg krijgt waarschijnlijk een nieuwe kruisband. De revalidatie zal daarna vele maanden duren. Judith Stap heeft op het ONK in Eindhoven een omvangrijk programma. foto Peter Nicolai taatsen. Slechts 6st« iitv «tv. gM^ vttt-v5 4l.LV. Nu ook in juli en augustus! Stip Reizen heeft beslag kunnen leggen op een aantal extra voordelige rondreizen naar het hart van Italië in de vakantiemaanden. Boek nu al vanaf slechts 398 een compleet verzorgde rondreis! Vertrek juni t/m aug. Inclusief: vliegreis Rotterdam-Genua rondreis per bus, 7 nachten in toeristenklasse hotels incl. ontbijt, lokale gidsen, Nederlandssprekende reisleiding. Boek ook voordelig het excursiepakket bij en bezoek o.a. Rome, Florence, San Gimignano, Siena en Perugia De voordeligste in Nederland! Bezoek tijdens deze zeer complete rondreis alle belangrijke highlights van Thailand zoals Bangkok, de River Kwai, Ayutthaya, Sukothai, Phitsanulok en de Gouden Driehoek (o.a. Chiang Mai). Elders al gauw honderden euro's duurder! Vertrek juli t/m oktober. Inclusief: vlucht Düsseldorf-Bangkok v.v. taxen, 16-daagse rondreis per bus en trein, verblijf in toeristenklasse hotels incl. ontbijt en 6 x lunch, excursieprogramma en Ned.spr. reisleiding. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/res 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75