was belangrijke havenplaats Je beste maatje qTEf?TFI vind je bij ons 1 tL Ouderavond over alcoholgebruik Zangeres B-Yentl en cabaretier Nisse weer in Frank van Pamelen in De Mythe teken van kunst UITVERKOOP Open dag bij De Hosvazze Cepimpte rollators op catwalk in Lewedorp Mozart houdt een serenademarathon DELSCHER Muzikanten spelen tussen het fruit Wie een pu/zael maakt iwü 't een andest, wint oelf, de ptip niet lft 50 B Donderdag 11 juni 2009 23 West Zeedijk Colijnsplaat Valkreek 1 Inlaag Inlaag De Paardekuup is nu nog het domein van onder meer schapen, maar over twee jaar staan op het noordoostelijk deel van inlaag De Paardekuup bij Colijnsplaat 75 luxe recreatiewoningen, die tezamen Ga nuenta vormen. foto Ronald den Dekker Het dorpsplein van Ganuenta wordt gekarakteriseerd door typisch Zeeuw se gevels. illustratie B&B Vastgoedontwikkeling terschelde is. Vanuit Ganuenta ver trokken handelsschepen naar met name Groot-Brittannië. Het nieuwe Ganuenta is inge klemd tussen de haven van Co lijnsplaat en camping Orisant. Het project kent zeven typen wonin gen, variërend van zes- tot twaalf- persoonshuizen. De zogenoemde Middenstander is met vier twee-persoonsslaapka mers de kleinste (geschakelde) wo ning. De Stee en De Keuter gaan door als de grootste (twaalf perso nen) en meest luxe vrijstaande wo ningen. De provincie en gemeente Noord-Beveland stemden jaren ge leden al in met de ontwikkeling, maar het bleek voor de projectont wikkelaar geen eenvoudige klus om alle benodigde grond te ver werven. Op zaterdag 11 juli licht B&B Vastgoedontwikkeling het project toe op een nog nader te be palen locatie in Colijnsplaat. www.dorpganuenta.nl THOLEN - Indigo Preventie en de ge meente Tholen houden dinsdag een ouderavond over alcoholge bruik bij kinderen van tien tot en met vijftien jaar. De belangrijkste boodschap in ge meenschapscentrum De Meulvliet in Tholen is het drinken van alco hol in elk geval uit te stellen tot een kind zestien jaar is. De bijeen komst begint om 19.30 uur en ein digt om 21.30 uur. GOES - Zangeres B-Yentl en cabare tier Frank van Pamelen treden van avond op in theater De Mythe in Goes. De stichting SaiktCharity heeft de ze en andere artiesten uitgenodigd voor de jaarlijkse benefietavond, waarvan de opbrengst naar de Hartstichting gaat. B-Yentl bracht begin dit jaar haar debuutalbum Memories uit, waar van de single No One but You di rect naar de hoogste posities van de hitlijsten doorschoot. Frank van Pamelen is een duizend poot, die naast zijn theatervoorstel lingen schrijft voor radio, televisie, theater en dag- en weekbladen. Zo maakte hij onder meer teksten voor Ook dat Nog et\ Theater van het Sentiment. Daarnaast treden hardrockzanger Bert Heerink en rhythm&blues zanger/gitarist Arthur Ebeling op. De avond in De Mythe begint om 20.00 uur, entree is 17,50 euro. Voorafgaand om 18.30 uur is er een buffet voor 25 euro. NISSE - Het dorp Nisse maakt zich op voor de vierde editie van de jaarlijkse boeken-, kunst- en curio- samarkt. Op het Dorpsplein staan vrijdag 19 juni van 13.00 tot 19.00 uur ruim veertig kramen. Taxateur J. Krijger geeft kosteloos waarde-in dicaties van oude voorwerpen die bezoekers meenemen. Er zijn over dag optredens in de muziektent en op het buitenpodium. Van 19.30 tot 23.00 uur is er een folkbal met de Eerste Bredase Bal-Folk Band. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25, www.steutelgoes.nl LEWEDORP - Acht cliënten van zorg centrum De Kraayert in Lewedorp doen volgende week donderdag mee aan een rollatorshow. Onder muzikale begeleiding van veertig eerste- en tweedejaars leer lingen van het Goese Lyceum lo pen zij met hun gepimpte rollators over de catwalk. Hun wandelkarre tjes worden door de ouderen en scholieren versierd. De rollator show is vooral bedoeld om de sa menwerking en communicatie tus sen jong en oud te bevorderen. De show begint om 10.00 uur. YERSEKE - Muziekvereniging Mo zart in Yerseke houdt vrijdag 19 juni een serenademarathon. Voor 25 euro kan voor iemand in Yerse ke een serenade worden besteld. Bijvoorbeeld voor een jarige, een goede buur of iemand die geslaagd is voor het schoolexamen. Aange zien het muziekkorps te voet door het dorp gaat, is het aantal serena des beperkt. Mensen die iemand willen verras sen kunnen tot en met 18 juni rea geren via 0113-573230 of cobyelzinga@zeelandnet.nl Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl LEWEDORP - Zorg en speelboerderij De Hosvazze in het gehucht Gras zode bij Lewedorp, houdt zaterdag een open dag. De dag is niet alleen bedoeld voor de doelgroep van De Hosvazze, verstandelijk gehandi capten, maar vooral ook voor ande re belangstellenden. Behalve de vaste speeldingen is er ook extra animatie voor kinderen van 10.00 tot 16.00 uur. KAPELLE - De muziekverenigingen Concordia uit Tholen en Ons Ge noegen uit Kapelle houden zater dag een uitwisselingsconcert in de tuin van het Fruitteeltmuseum in Kapelle. De samenspelgroepen en de blokfluitgroepen spelen tussen 12.00 en 17.00 uur muziek temid den van de fruitbomen. Tot 16.00 uur is het museum met de ten toonstelling over het Fruitcorso voor het publiek open. www.iekkerpuzzeien.nl )*- jkU VAN 23,50 VOOR Geldig op Novilon Fusion vinyl woonwinkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69