Zeeland PZCI21 Wolphaartsdijk is het zat deDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 27 Natuurcompensatie vertraagt aanleg rondweg; actie op til. Auto belandt in sloot bij Oud-Vossemeer Grote verkeerscontrole krijgt nog een staartje Borsels gemeentehuis eind 2012 als nieuw Politie zoekt getuigen van ongeval bij Kapelle Waterverf wsÊÊÈKsimm Half banaantje Maand van het Spannende Boek GRATIS 'Erken mij™ Brasseriemenu 25% KORTING BUITENTAFELS Donderdag 11 juni 2009Tip? bevelandenOpzc.nI/tholen@pzc.nl Regen en recessie deren haringparty in Goes niet Niet elke kern in Borsele kan een eigen school houden door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Wolphaartsdijk dreigt in opstand te komen nu de aanleg van de rondweg aan de noordkant van het dorp minstens een jaar is vertraagd. „De mensen zijn teleurgesteld en boos", zegt voorzitter Sjaan Huissoon van de Vereniging Gemeenschap Wolf- aartsdijk. „Een inwoonster bereidt een handtekeningenactie voor, een ander heeft al een brief naar de gemeente geschreven." Dagelijks wordt Huissoon in de su permarkt of bij de brievenbus aan de jas getrokken. Hoe zit het nou met die rondweg? Nou, uitstel dus, terwijl het dorp al decennia hoopt van (recreatie)verkeer te worden verlost. Daarom is de pro vincie in Wolphaartsdijk nu de kwade pier. De rondweg, feitelijk een verbete ring van het traject Kwis- tenburg-Aardebolleweg aan de noordkant van Wolphaartsdijk, was namelijk gepland voor 2009. Dat wordt minimaal een jaar later. Oorzaak: de provincie eist natuur compensatie (0,8 hectare gras land) voor de aanleg van een fiets pad tussen Kwistenburg en de jachthaven in Wolphaartsdijk. Ze stelt die voorwaarde omdat het fietspad wordt aangelegd in de Eco logische Hoofdstructuur. De pro vincie werkt pas planologisch mee aan de rondweg als gemeente Goes en waterschap Zeeuwse Ei landen, die in het project samen optrekken, in een plan aangeven hoe en waar ze die natuurcompen satie willen uitvoeren. Dus moet er een plan worden ge maakt en dat duurt weer maan den. Onnodig om daar op te gaan wachten, vinden Huissoon en WD-statenlid Sjoerd Heijning, beiden ook raadslid in Goes. W* Wolphaartsdijk kan het moeilijk verkroppen. De aanleg van de rondweg zou in 2009 beginnen, maar dat wordt door natuurcom pensatie-eisen een jaar later. „Als Goes en waterschap schrifte lijk garanderen dat ze natuurcom pensatiemaatregelen nemen, moet zo'n weg toch kunnen worden aangelegd? Ik heb de indruk dat de provincie zich veel te gedetailleerd met de rondweg bezighoudt. -Zo blijven drie overheden met elkaar praten, praten en... praten. Ik ben dat hartstikke beu." Heijning en Huissoon wijzen erop dat snelle aanleg voor 'bijna ieder een belangrijk is'. Heijning: „Met de rondweg ontlast je het dorp en maak je het jachthavengebied be ter bereikbaar." Huissoon: „De provincie heeft ge zegd dichter bij inwoners te willen staan. Het enige wat we hebben, is een kille brief Bedroevend." OUD-VOSSEMEER - Op de Mareweg bij Oud-Vossemeer, de weg van het dorp richting Sint-Annaland en West-Brabant, is gisteravond te gen acht uur een auto te water ge raakt. De brandweer rukte met groot materieel uit. Beide inzitten den zijn uit de auto gehaald. De be stelde traumahelikopter kon terug keren. Of de inzittenden verwon dingen hebben opgelopen, wist de politie gisteravond laat nog niet. THOLEN - De dinsdag op de Oester- dam gehouden grote verkeerscon trole krijgt een staartje. Van 950 ge scande auto's wordt nagegaan of ze, als lease- of bedrijfswagen, ten onrechte privé worden gebruikt. Eén bestuurder bleek de aanschaf- belasting (bpm) a 18.000 euro niet te hebben betaald. Een 33-jarige Terneuzenaar liep ook tegen de lamp. Hij wordt in het buitenland gezocht en is gevangen gezet. HEINKENSZAND - Het gemeente huis van Borsele in Heinkenszand moet eind 2012 als nieuw zijn. Het bestaande pand (4200 vierkante meter) wacht een forse renovatie. Er komt ook een stuk nieuwbouw bij, van 1290 vierkante meter. De verwachting is dat het werk voor de voorbereidingsfase half oktober kan beginnen. KAPELLE - De politie zoekt getui gen van een ongeval waarbij de be stuurder van een zwarte Volkswa gen Golf zaterdag rond 17.45 uur op de A58 bij Kapelle van de weg is gereden en lichtgewond raakte. Hij is vermoedelijk door omstan ders geholpen. De politie wil met deze getuigen in contact komen. Het ongeval is op dp A58 gebeurd richting Goes. SINT-MAARTENSDIJK - Kinderen in Sint-Maartens dijk leven zich met kwast en verf uit op een auto. Gistermiddag vond de twintigste Nationale Straatspeeldag plaats, georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland. Op diverse plekken in de re gio, waaronder Sint-Maartensdijk, Kattendijke, Axel en Vlissingen, konden kinderen voor één keer spelen op straat, zónder dat ze bang hoef den te zijn voor auto's. Nickelodeon had voor de stimulans de televisiezender en internet 'op zwart' gezet. Jammer genoeg begon het op enke le plekken zo hard te regenen, dat de organisatie besloot de kinderen naar binnen te halen. Zo ook hier, waar de kunstwerken binnen korte tijd weg spoelden. foto Leo Adriaansen Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl Er stond een fikse bries op het strand. Zandkorrels in je ogen en oren. En dus besloten de twee meiden een paar windschermen te halen bij het strandpaviljoen. „Oh, een half banaantje bedoel je?", zei de barman. Tja, 't zal wel. „Hee, haal je 'ns even twee halve banaantjes beneden", zei Jnij tegen z'n jongste bediende. De jongen keek zijn baas enigs zins glazig aan en verdween de keuken in, om vervolgens min stens tien minuten weg te blij ven. Hij zal toch niet... Maar ja wel hoor, daar kwam 'ie uiteinde lijk twijfelend uit de keuken ge schuifeld: twee plastic frietbakjes met daarin twee keurig gepelde halve bananen. Esther Verhoef bij aankoop van tenminste 12,50 aan Nederlandstalige boeken vanavond vanaf 17.30 uur knoflooksoep, Catalaanse visschotel of groentestoof en fruitsalade 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl alle soorten en maten op maat gemaakt prachtige, luxe uitstraling voor een superprijs (actie* geldig t/m 30 juni) *vraag naar de cctievoorwaarden OP ALLE NATUURSTENEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67