Uit selectie Zaamslag feest Sacramentsprocessie Midzomerevent 6 I Donderdag 11 juni 2009 Vorig jaar is in Kwadendamme voor het eerst sinds lange tijd een Sacra mentsprocessie gehouden. Dat beviel zo goed dat er mee door wordt ge gaan. Zondag vertrekt de processie om 15 uur. Deze wordt om 14 uur voorafgegaan door een eucharistievie ring. Om 16.30 uur wordt in de kerk een expositie geopend over dorpelin gen die geestelijke werden. Ook wordt het Bonifaciusbier geïntroduceerd. Zaamslag staat in het teken van het dorpsfeest Op vrijdag is er een kraampjesmarkt en zijn er tal van activiteiten en demonstraties. In de tent vanaf 20 uur drive-in show met Picco Bello. Op zaterdag even eens kraampjesmarkt en een optre den van motortrail Alex van den Broek. In de tent vanaf 15.30 uur optreden van band Suck on This. Tijdens het midzomerevent op het vliegveld Midden Zeeland aan de Calandweg in Arnemuiden zijn za terdag er oude en nieuwe vliegtui gen te bekijken. Bovendien zijn er demonstratievluchten. Tenslotte zijn er op boten, bijzondere auto's en Italiaanse keukens te bewonde ren. Het evenement begint om 10.00 uur. In de kookwinkel van Bian- ca Bonte aan de Brouwerij straat in Oostburg vind je al les wat niet alledaags is in de keuken. Dit is een paradijs voor de echte kookliefhebbers. En die bestaan al lang niet meer alleen uit huisvrouwen. Bakvormen in de gekste uitvoerin gen, raspen, peperdure pannen- sets, trendy serviezen, messen, bor- denwarmers en espresso-appara ten. „Rookovens zijn momenteel erg populair. Daarmee kun je zelf paling, makreel of zalm roken. Of deze jampan. Die is groot genoeg om een paar kilo fruit in te doen. Het grote bodemoppervlak geeft 't fruit de kans om goed in te dik ken. Maar je kunt er ook prima mosselen in koken." De Oostburgse kookwinkel is één van de weinige in Zeeland. „Mijn klanten komen overal vandaan. Vroeger had koken een oubollig imago. Nu is het meer een hobby geworden. Zeker ook voor man nen. De kookliefhebbers hebben behoefte aan bijzondere spulle tjes", weet eigenaresse Bianca Bon te (39). „Het komt ook door al die kookprogramma's. Mensen komen hier spullen kopen, die ze op tele visie gezien hebben. Ik kan advies geven, maar we hebben bijvoor beeld ook een messenslijpservice." Ze runt de winkel twintig jaar. „Ik ben begonnen op m'n negentien de. Het is me met de paplepel inge goten. Mijn ouders hadden ook een winkel in het dorp." Zeifis Bianca uiteraard ook kook- gek. „Ik vind het heel leuk om din gen uit te proberen. Als je niet weet hoe iets werkt, kun je het ook niet uitleggen aan de klanten. Als klanten hier komen vragen hoe ze chocola moeten smelten, dan moet ik daar wel goede uitleg over kunnen geven." Twee klanten nemen plaats in de koffiehoek, achterin de winkel. „Wilt u een bakje koffie? Koekje er bij?", vraagt Bianca meteen. Geen door Cornelleke Blok De kookwinkel van Bianca Bonte is een paradijs voor kookliefhebbers. Er zijn pannenlappen in alle soorten, trendy serviezen, raspen, dure pannensets en espresso-apparaten. foto's Wim Kooyman Deze pannen hebben een koperen buitenkant en een roestvrijstalen binnenkant. „Koper zorgt voor een goede ge leiding van de warmte", zegt Bianca Bonte. „Veel mensen vinden het mooi." porseleinen kopjes, maar trendy dubbelwandige mokken, die ook verkocht worden in de winkel. „Ik bak elke dag zelf koekjes en cakejes in het keukentje in de winkel. Dat maakt het gezellig en het zorgt voor een lekkere geur. Bovendien proberen we apparaten en bakvor men uit. Dan kunnen de klanten zien hoe het werkt. Mensen kun nen hier ook in kookboeken lezen. Je wilt toch even weten welke re cepten erin staan, voordat je zo'n boek koopt." Wie bij Bianca Bonte binnenstapt, moet wel z'n portemonnee trek ken. De producten zijn niet be paald goedkoop. „Toch krijg ik hier allerlei soorten klanten. Som mige mensen sparen echt voor din gen. Bijvoorbeeld voor een dure pannenset. Het eten in die pannen blijft langer warm en de bodem blijft vlak: hij gaat niet wiebelen op het gasfornuis. Mijn collega heeft dertig jaar geleden zo'n pan gekocht. Die heeft ze nog steeds. Je hoeft er dus nooit meer naar om te kijken en je hebt iedere dag kookplezier." DONDERDAG 11 JUNI Wijn Wijn proeven na rondleiding. Wissenkerke, De Druivengaerde, 13-17 u. Glasblaasdemonstratie Breskens, Art Glass Studio, Dorpsstraat 10, 14.00 uur en 15.30 uur. VRIJDAG 12 JUNI Zeeuwse Fruitteeltdag Wemeldinge, hallen van CZAV, 10.00-21.00 uur; Oldtimers Welkom legervoertuigen. Groede, Markt, 16.00-18.00 uur. Klompen Dertiende Nationale Klompenrace. Nieuwdorp, Ring, 19.30 uur. Kermis Aardenburg, centrum. Hartstichting B-Yentl, Bert Heerink en Frank van Pame- len geven een benefietoptreden. De op brengst is voor de Hartstichting. Goes, Mythe, 20.00 uur. Rommelmarkt De Moolhoek houdt fancy fair. Kapelle, obs De Moolhoek, 17.30 uur. Snuffelen Cliënten Emergis houden snuffelmarkt. Kloetinge, Emergiskliniek, 14 tot 20 uur. ZATERDAG 13 JUNI Beachvolleybal IJsclub Sint Annaland houdt beachvolley bal aan de haven met een afzonderlijk toernooi voor de jeugd. Afsluiting met de nederpopband Beet. Sint Annaland, 12 uur., optreden 19.30 u. Wandelen Jaarlijkse mars van Willen is Kunnen rond Walcheren. Afstanden 25, 40 en 65km. Het startburo is open van 07.00-08.00 uur. Vlissingen, clubhuis aan de Adriean Coor- telaan 1, 08.00 uur. te V.lissingen. Kermis Aardenburg, centrum. Oldtimers Rondrit met bezoek aan plaatsen met her inneringen aan W.O II. Groede, vanaf 09.30 uur. Rozendagen Rammekenshof. Ritthem, Rammekensweg 11, zaterdag en zondag 10.00-17.00 uur; Struisvogels Rondleidingen Struisvogelboerderij Monnikenwerve Sluis, Hogeweg 1 10:30 - 17:00 uur. Nachtegalentocht Fietstocht langs broedende nachtegalen. Vanaf 11 uur starten vanaf het Natuurinformatiepunt/trampolinecentru m Westerschouwen. Orchideeën Begeleide wandeling langs orchideeën in natuurgebied Dijkwater. Aanmelden bij de VW Zierikzee 0900-2020233. Sirjansland, 19.00 uur. Rommelmarkt De Protestantse gemeente houdt rommel markt. De helft van de opbrengst is be stemd voor een ontwikkelingsproject in Angola. Aagtekerke, Dorpsplein, van 9-16 uur. Langs monumentale bomen Wandelen met IVN gids. Middelburg, Markt, Stadhuis 14.00 uur. Inzameling Dorcas zamelt kleding in ten bate van ver schillende landen. Kapelle, Petrakerk en Biezelinge, Christelijk gereformeerde kerk, 9.00 tot 11.30 uur. Open kerk Beklimming toren en bezichtiging interi eur van de Nederlandse Hervormde kerk. Kapelle. 13-17.00 uur. ZONDAG 14 JUNI Kermis Aardenburg, centrum. Oldtimerweekend Papvretersrit burger oldtimers. Verzame len tot 10.30 bij hertenkamp Groede. Na terugkeer barbecue op de Markt. Boekweittoertocht Zuiddorpe, café 't Gemeentehuis, 8.00-11.00 uur; Open kerk Kloosterzande, Hof te zande kerk. Kermis en kunstmanifestatie Tijdens kermis kunst, kazuifels en koper werk in de kerk. Lamswaarde, 13.00 uur; Baarland Tuin Slot Baarland is open voor het pu bliek. Ook de kerk is te bezichtigen. Baarland, 13.30-17.30 uur. i meer agenda op de website van deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54