Onder de toren leeft de kerk Kunstschouw biedt kleding voor de geest eelandhallen Goes Toertocht Zeeland Altijd wat te beleven in >elta Tour Zeeland Zeelandhallen Zelf een evenement organiseren? Zeelandhallen Goes is onderdeel van Libéma S3 0 n Wmmm Met het Lange Jan Project willen de gezamenlijke kerken in Middelburg alle geïnteresseerde inwoners en toeris ten laten zien dat zij midden in de maatschappij staan. De monumen tale gebouwen onder de Lange Jan lenen zich goed voor diverse activi teiten in het kader van dit project, waarvan de meeste geconcen treerd op de donderdagen tot en met 22 oktober. Vijf aspecten krijgen aandacht bi- nen dit project: godsdienst, sociale contacten, ontspanning, maat schappelijke en culturele activitei ten. Elke donderdag wordt er tus sen één uur en half twee een mid- dagpauzedienst gehouden met als uitgangspunt een stuk proza of een gedicht. De diensten worden bij toerbeurt verzorgd door een van de voorgangers afkomstig uit de diverse Middelburgse kerken. Om 15.00 uur wordt er een mini- concert gegeven. Vandaag wordt dat verzorgd door het BSB ensem ble met zang en piano. Verder worden er in het kader van het Lange ]an Project vier opeen volgende tentoonstellingen inge richt. Titel van de eerste expositie is Lijntjes Boven met werk van Hen- riëtte Alexander. Zij beoefent di verse technieken als aquarel, acryl, mixed media en digital art, maar maakt ook ruimtelijk werk in kera miek en brons. Haar werk is t/m 30 juni in de torenvoet te zien. Daarna volgt t/m 10 augustus een expositie van .M els Sluyser. Hij is biochemicus van beroep en is pas op latere leeftijd gaan schilderen. De laatste tijd legt hij zich toe op Joodse taferelen. Hij is zich gaande weg meer bewust geworden van zijn Joodse wortels (zijn vader Meijer Sluyser is bekend om zijn verhalen uit de vooroorlogse jo denbuurt in Amsterdam). Tegelij kertijd met de expositie in de to renvoet onder de Lange Jan, wordt ook werk van Sluyser getoond in de Synagoge aan de Herenstraat in Middelburg. In juni, juli en augustus is er op de donderdagen tussen 13.30 en 15 uur ook een kerkenpad, een wan deling o.l.v. een gids langs diverse Middelburgse kerken. De start is in de Wandelkerk bij de voet van de toren. Donderdag 11 juni 2009 I 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51