Liefde ondanks grote verschillen zeeland attracties 2 I Donderdag 11 juni 2009 Scharendijke Brijdorpe Kerkwerve Burghsïuis 1 Agrarische schuur 2 Atelier Hetty de Wette 3 Hofstede Mon Plaisir Westenschouwen 4 Camping Duinoord 5 Atelier Elly Mes 6 Boswachterij 7 Atelier/Beeldentuin Danielle Orelio 8 Galerie Borsboom 9 N.H. Kerk Burgh IfflBSiWÉMMM 10 Atelier Liesbeth Muilenmeister 11 Pannenkoekenmolen 12 Galerie-Atelier Jan Eikenaar 13 De Bewaerschole 14 Galerie Het Oude Raadhuis 15 Galerie Haamstede 16 Atelier't Oute Uus' 17 Beeldentuin Buth 18 Hil's Green Nieuw-Haamstede 19 De Torenhoeve 20 Duinhotel Burgh Haamstede 21 Galerie Cees v. Oostmalle 22 Atelier de Bovenkamer 23 Beeldentuin van Puyvèlde 24 Beeldentuin Wolf Nw-Haamstede Burgh Haamstede Burgh Westenschouwen Burghsïuis, 25 Prinsenhoeve 26 Hampshire Inn-Arc hotel 27 Die Blauwe Scuut 28 Lijsterweg 29 Jacobuskerk 30 ZeeUwArt Scharendijke Renesse Ellemeet NobNIwelle Zierikzee 35 Weilandweg 10 36 Immerzeel Ellemeet 37 Beeldentuin Visser 32 Hoeve Batenburg 38 Hoeve Stolpe Noordwelle i i Kerkwerve 33 Huize Zélandia 34 NHKerk Noordwelle 39 Recreatieboerderij Van Langeraad 40 Bellas Artes Mx Binicwta door Ali Pankow Beeldende kunst blijft cen traal staan in De Kunst- schouw 2009, maar met de omlijsting van tal van andere kunstuitingen wordt volledig recht gedaan aan de omschrij ving 'Kunst-, cultuur- en natuur- route'. De zestiende editie van de Kunstschouw van 13 tot en met 21 juni biedt het publiek een tocht langs veertig locaties waar meer dan tweehonderd kunstenaars hun werk tonen. Het aanbod is niet in enkele zin nen te vatten. De route meandert niet alleen langs de vele kunstpre sentaties verspreid over het gebied van de Kop van Schouwen tot Kerkwerve, maar voert ook langs performances, dansoptredens, con certen, demonstraties, een mode show en dit jaar voor het eerst ook naar toneelvoorstellingen: op zon dag 14 juni op het strand bij Renes se Avonturen van Odysseusen op woensdag 17 en donderdag 18 juni in het Dorpshuis Renesse (Herfst in Riga „Kwaliteit en diversiteit staan voor op", benadrukt Marijke Romijn. Zij maakt deel uit van de kunst commissie die zich bezig houdt met de selectie van de beeldend kunstenaars. Zij maakt onder scheid tussen de 'vaste' en 'vrije' Kunstenaar Paul Mook toont in mo len De Graanhalm zijn reactie op oeroude techniek en mechaniek. lano Frijns, student Autonome Beeldende Kunst brengen zij een experimentele tentoonstelling met schilderijen, etsen, installaties, vi deo's en foto's. Een agrarische uienschuur in Burghsïuis biedt plaats voor ui tingsvormen van creatieve geesten. Tegen een decor van ruwe wan den, ijzeren frames en industriële ventilatiegaten beloven de kunste naars hier 'vluchtige' en 'vlezige' kunst. In het achterste deel van de ze schuur worden de bezoekers met de performance Two chairs op posite each other desgewenst mee gevoerd naar een andere, vreemde wereld. De Kunstschouw biedt veel meer verrassingen, zoals: Kle ding voor de geest, traditie en he dendaagse techniek onder de noe mer Mothership in molen De Graanhalm in Burgh-Haamstede, een geborduurd kunstwerk met al le 1836 namen van de slachtoffers van de watersnoodramp in 1953 aan de Ridderweg 4, Serooskerke. Het Kunstschouw Magazine biedt een volledig overzicht. Kunstschouw, za. 13 t/m zon. 21 juni, 10.00 - 17.00 uur. Zie ook: www.kunstschouw.nl Schilderij 'De kers op de taart' van Eveline van Rooy te zien in het atelier van Liesbeth Mullemeister. locaties. Met de 'vaste' doelt zij op de bestaande galeries en beelden tuinen. De 'vrije' locaties zijn de tijdelijke, specifiek voor De Kunst schouw beschikbaar gestelde expo sitieruimten. „We verzoeken de vaste locatiehouders vooral ook nieuw werk te exposeren en voor de vrije plekken kiezen wij nooit twee jaar achtereen voor dezelfde kunstenaar", licht Romijn toe. Originaliteit en vakmanschap be horen tot de criteria van de kunst commissie. Het aanbod is groter dan dat er plaats is. Al zou Romijn graag wat meer aanbod zien in gro tere beelden in brons. „Die zijn bij uitstek geschikt voor de fraaie tui nen die we tot onze beschikking hebben. Brons is echter duur en met name jonge kunstenaars kun nen dat gewoon niet betalen. Dat is jammer." De Kunstschouw koestert jong ta lent. Bij Hil's Green aan de Lage Zoom in Burgh-Haamstede is de groep aankomend kunstenaars van de St. Joost Academie in Bre da inmiddels gegroeid tot tien deel nemers. Onder leiding van Tijl Or- Een relatie tussen Rodion Ni- kolajevitsch, geneesheer-di recteur van een sanatorium en één van zijn patiënten Lidia Va- siljevna lijkt weinig kans van sla gen te hebben. Hij snapt niks van die fantasievolle vrouw en zij irri teert hem eigenlijk mateloos. Hoe het anders kan verlopen dan ver wacht, toont het toneelstuk Herfst in Riga, woensdag 17 en donder dag 18 juni in Dorpshuis Renesse. Toneelgroep Novem uit Rotter dam brengt deze voorstelling bin nen de randprogrammering van De Kunstschouw 2009. Aleksej Arboesov schreef Herfst in Riga in de jaren tachtig. Het stuk werd destijds in Nederland met groot succes opgevoerd door Mary Constant van den Steenhoven en Hannah de Leeuwe. Dresselhuys en Ko van Dijk. No vem brengt het stuk in een bewer king van Ed van der Velde. De rol len worden vertolkt door de se- mi-professionele acteurs Constant van den Steenhoven en Hannah de Leeuwe. Zij geven gestalte aan die twee personages, die niet zo jong meer zijn en bang zijn om nog concact te maken. De regie is in handen van Pietie Sarink. „Het stuk toont een interessant proces van toenadering tussen twee bijna onverenigbare karak ters", zegt Constant van den Steen hoven. Hij benadrukt de boeiende afwisseling tussen hilarische mo menten en emotionelere scènes. Woensdag 17 en donderdag 18 juni, Dorphuis Renesse, 20.30 uur; kaartverkoop WV Renesse en Zierikzee en 's avonds aan de zaal. Info: tel. 0900-20.20.233. 01 Juni Kortings Maand ÏE Knip deze bon uit en ontvang nog de gehele maand juni 20% korting bij Het Arsenaal. O Eenmaal een Zeeland Attractie bezocht, dan ontvangt u ook 20°: kèrting cd 3üe andere Zeeiand Attracties.Tot snel. het-Afsenoat lange jan nmnux& HET ARSENAAL LANGE JAN. MtNIMUNDl. SPEELORCÜS BAMBSNi en VOETBAL EXPERIENCE zijn eer, betevercs van za hs'-A'ssroa!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50