ASSEPOESTER PZC Prosecco Rosé LEZERSE»4TRA PZC Edwin van Immerseel: Wielerman tot in ai zijn vezels Rondje om de kerk vanaf nü verkrijgbaar De grote wijnsensatie van 2009! t. 38 I Donderdag 11 juni 2009 ADVERTORIAL Edwin van Immerseel (44) is geen groentje op het gebied van het organiseren van wielerwedstrijden. Als bestuurslid kan hij bogen op 20 jaar wielererva- ring. Achttien jaar Zeeuws-Vlaams Wielerweekend en OZ Wielerweekend. Daar is nu twee jaar DELTA Tour Zeeland bijgekomen. Edwin is penningmeester. Over die functie zegt hij: "Ik moet er voor zorgen dat sponsorgelden en subsidies op zorgvuldige wijze worden besteed. Dat betekent: "geen gekke dingen doen met het geld van anderen. De boekhouding moet aan het eind van het jaar kloppen. Daarnaast denk ik mee met de andere comitéleden hoe onze wedstrijd - de DELTA TourZeeland- zo'n professioneel mogelijke uitstraling krijgt." De belang stelling voor het wielrennen gaat terug naar de tijden van streekgenoten Toine van den Bunder en Jan Raas. De liefde voor de wielersport kon niet meer stuk toen laatstge noemde de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen won. Edwin: "Raas was echt mijn idool door zijn enorme koersinzicht en zijn killersmentaliteit." Verzameling De liefde voor het wielrennen ging verder dan het bezoe ken van een koers. De Terneuzenaar, die in het dagelijks leven teamleider is bij Neckermann, werd een verwoed verzamelaar van alles wat met de wielersport te maken heeft. Edwin: "Bijna 30 jaar verzamel ik alles wat met de wielersport te maken heeft, leder voorwerp waar een wielrenner op staat wil ik hebben. Hetzelfde geldt voor documentatie over racefietsen. Verder lees ik 10 (sport) kranten per dag om op de hoogte te blijven van uitslagen etc. Elk jaar komen daar nog zo'n 1500 publiciteitsfoto's bij. Mijn wielerbibliotheek telt zo'n 800 wielerboeken. Daarnaast heb ik een grote verzameling miniatuur wielrenners, shirts, bidons, bevoorradingszakjes en petjes." Zelf heeft hij twee Colnago koersfietsen. Voor het groot ste gedeelte van het jaar hangen deze echter aan de haak. Koersen laat hij echter over aan de echte beroeps. Over het rennersveld van de DELTA Tour Zeeland zegt Van Immerseel: "Deze editie heeft een sterk rennersveld met enkele mooie toppers. We hebben weer een stapje vooruit gezet ten opzichte van het eerste jaar. De groei zit erin. Ik weet zeker dat over enkele jaren de DELTA Tour Zeeland niet meer weg te denken valt. Een wereldveld zal dan aan de start staan." Blijven er nog wensen over? Edwin: "We moeten blijven groeien en over jaren moeten we nog een topevenement zijn dat zijn weerga in Zeeland niet kent. Daarvoor moeten we naast onze hoofdsponsor DELTA een beroep kunnen doen op grote en kleine bedrijven uit de provincie en even tueel daarbuiten." Heeft Van Immerseel nog favorieten voor deze tweede edi tie van DELTA Tour Zeeland. "Het maakt mij niets uit wie er wint, als we maar een mooie spannende wedstrijd krij gen met een bloedstollende finale die liefst in honderdsten van seconden wordt beslist." Arnold Parre Wielrennen in Zeeland Als de renners op 14 juni a.s. in Terneuzen gearriveerd zijn, is de tweede DELTA Tour Zeeland geschiedenis. De krant geeft een uitgebreid verslag en op de Website kunnen we dan nog eens terugkijken. De liefhebber koestert nog eens zijn foto's. De herinne ringen blijven en zijn in dit digitale tijdperk snel en makkelijk op te roepen. In de na-oorlogse jaren was dit heel anders toen het wielrennen zich hoofdzakelijk beperkte tot het rondje om de kerk. Het Zeeuws Museum in Middelburg laat van 20 juni tot en met 20 september a.s. herinneringen zien van deze tijd, toen het wielrennen de sportcultuur bepaalde. Wielrennen was tussen 1930 en 1980 de belangrijkste sport van Zeeland, ledereen kwam kijken naar het rondje om de kerk: woest trappende man nen met moddervuile gezichten, hel den op dunne bandjes in razende vaart rond de kerk voor ze verder langs de winderige dijk op weg naar het volgende dorp reden. Bij de kerk stond de harmonie, er werd koffie met bolussen verkocht, meisjes werden versierd, pepermuntjes uitgewisseld. Elke familie leverde wielrenners, en veel dorpen hadden een eigen ronde. Er zijn befaamde rondes, zoals de ronde van Hengstdijk en die van 's Heerenhoek in 1973 waar 20.000 toeschouwers aanwezig waren. Zeeland kent legendarische renners als Theo Middelkamp, Jo de Roo en Jan Raas. De man op foto Miel Verstraete (foto: Marieke Wijntjes) was de eerste winnaar van de Ronde van Midden-Zeeland op 18 juli 1959. fj. L ill-:ÖfcHv,:;:§|ï ?ti: 4? *3p MontAsolo Raboso Prosecco Rosé Zeer fruitige geur met indrukken van frambozen en zwarte kersen. Tintelende, frisse smaak met het aroma van verlei delijke rode vruchten. De afdronk is goed in balans en met een uitbundige fruitigheid. Serveren op 6-8°C als aperitief of tijdens de brunch/lunch met vis en/of pizza. Adviesprijs €8,95 1 Lezersprijs €4,95* Exclusief verzendkosten. Betalen en bezorging Wij bieden u de meest veilige betalingsmogelijkheid. Nadat u de wijn heeft ontvangen, ontvangt u enkele dagen later de rekening per post. U betaalt dus pas als u uw bestel ling heeft ontvangen. U heeft u deze binnen maximaal zes werkdagen in huis. Meer informatie en bestellen ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klan tenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. knip de bon uit de zaterdagkrant! Een sprankelende Italiaanse Prosecco Rosé is de grote wijnsensatie van 2009. Gekoeld gedronken op het terras, tuin of balkon is deze wijn werkelijk onweerstaanbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40