Hoogspanningsnet Delta overgenomen de ideale wijk te creëren de jeugd, dan een boomhut voor de ouderen Zorg gezag GALL® GALL LEICHT Keukens Middelburg b.v. Functie, elegantie Wie vult de laatste podiumplek op Concert at Sea? J 1 Hartevelt hartevelt MIDDELBURG - Landelijk netbeheer der Tennet heeft het hoogspan ningsnet en de transformatorsta tions overgenomen van Delta. Ook de telecomactiviteiten gaan naar de landelijke netbeheerder. Met de koop is een bedrag ge moeid van 57,7 mijoen euro. Tennet wordt met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2008 eige naar van het Zeeuwse net, dat be staat uit ruim tweehonderd kilo meter hoogspanningsverbinding en elf transformatorstations. Ten net had het beheer van het net in Zeeland al vanaf diezelfde datum in handen. De netbeheerder steekt de komen de jaren honderden miljoenen in verbetering en uitbreiding van het Nederlandse transportnet. Op dit moment werkt Tennet aan een nieuwe hoogspanningsverbinding van Borssele naar West-Brabant. www.gall.nl en comfort Breng uw stem uit op www.pzc.nl Donderdag 11 juni 2009 3 tel. (0118) 62 88 79 fax (0118) 67 00 79 infoia-leichtkeukensmiddelburg.nl www.leichtkeukensmiddelburg.nl COMMENTAAR plaats van er middendoor. Ook het plan om de kale zijgevels met groen te laten begroeien, krijgt ap plaus. Maar meer water in de wijk? „Dat lijkt me gevaarlijk, met al- die kleine kinderen." Aan Ster- kenburg 5 wonen Jarro Hulberge en vriendin Karin de Loos. Leuke plannen, knikken ze, maar zou er niet éérst eens even iets bedacht kunnen worden voor de hangjon geren? Die hebben nu nergens een plek waar ze uit de wind en regen kunnen staan. Jarro: „Geef ze iets aan de rand van de wijk, waar de politie er snel bij .is als er iets loos is. En maakt voor de kleintjes een speelplek binnen in de wijk, dicht bij de ouders." Dat water zien ze niet zitten. Zo'n sloot gaat stinken, kindertjes vallen in het water, er worden fietsen in gegooid, er zul len eendjes in komen, mensen gaan de eendjes voeren en ratten komen weer op dat voer af. In een koophuis verderop woont Marja. Het is zo'n smal straatje waarover de HZ-studenten zeggen dat mensen zich er onveilig voe len. Ze suggereren een paar van die straatjes op te offeren om de wijk te herstructuren. Nu raakt ie dereen er de weg kwijt. Marja ook, dus dat is op zich een goed idee. Toch zou ze haar straatje, dat ze juist intiem vindt, niet graag mis sen. „Laat ze maar iets anders af breken." Wat die buurthuis-boom hut betreft: die mogen ze van Mar ja direct gaan bouwen. LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) De Rekenkamer maakt zich terecht grote zorgen over de kwaliteit van de gezondheidszorg. In veel instellingen ontbreken duidelijke normen. De meeste ziekenhuizen doen het nog relatief goed, maar in andere instellingen is de aandacht voor kwaliteit ver onder de maat. Dat is ai zo sinds de overheid de teugels vierde. Sindsdien is de Nederlandse gezondheidszorg ondanks de welvaart afgezakt naar een middelmatig niveau. Met uitschieters naar beneden. Zoals de zuigelingensterfte of de kansen van kankerpatiënten. Minister Ab Klink van Volksgezondheid reageert tamelijk laconiek op deze schandelijke trend. Hij wil wachten tot de sector zelf met hogere eisen komt, daartoe aangespoord door de kritische online zorgconsument. Klink vertrouwt op marktwerking en zelfregulering. De situatie in de zorg is echter zo ernstig dat er meteen moet worden gehandeld. Het lijkt het beste om snel met artsen en verzorgenden strengere normen op te stellen en er dan, zoals de Rekenkamer voorstelt, met voldoende mankracht op toe te zien dat ze worden nageleefd. Dat is misschien wat ouderwets maar wel effectief. Dezelfde straat, maar dan met een gracht er doorheen. Dezelfde gevel in Bossenburgh, bedekt met groen. Jonge Jenever lOOcl 2 FLESSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3