Raspaardjes DELTA Tour Zeeland Tips voor toeschouwers "Ik reken op veel strijd" De rit van de waarheid ADVERTORIAL Mededelingen Op vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 juni a.s. wordt de 2e DELTA Tour Zeeland verreden door het prach tige, en voor wielrenners zeker ook uitdagende, open Zeeuwse land schap. Na het succes van vorig jaar handhaven we in hoofdlijnen het programma. Op vrijdagavond is er de spannende pro loog in het centrum van Hulst. Zaterdag wordt de etappe van Middelburg naar Goes gereden. Deze leidt de renners over de Oosterscheldekering en de Zeelandbrug. Zondag is er de slotrit Terneuzen-Terneuzen met daarin een aantal kuitenbijters, de kasseistroken. Mede dankzij- hoofdsponsor DELTA N.V., heel veel trouwe sponsoren, de provinciale en gemeentelijke overhe den kunnen we een nog sterker ren- nersveld dan vorig jaar presenteren. Ik reken op veel strijd en mogelijk een secondespel om de te verdelen prij zen en U.C.I.punten. Uiteraard staat daarbij de veiligheid weer voorop. Wat dat betreft hebben we een reputatie hoog te houden. Om een nog groter publiek actief bij het wielergebeuren te betrekken, wordt dit jaar tevens voor de eerste keer op zaterdag 13 juni de DELTA Toertocht (www.deltatoertocht. nl) gehouden. Met afstanden van 25, 50 en 120 km kunnen zowel de erva ren als minder geoefende fietsliefheb- bers een prachtige fietsdag beleven om vervolgens in Goes de finish van de profwielrenners mee te maken. In samenspraak met hoofdsponsor DELTA N.V. en Stichting Ride for The Roses komt de opbrengst van deze toertocht ten goede aan KWF Kankerbestrijding. AJ met al zijn alle ingrediënten aanwezig om de DELTA Tour Zeeland te doen uitgroeien tot een Zeeuws sportief evenement met brede uitstraling. Ik hoop heel veel wielerliefhebbers van binnen en buiten Zeeland het weekeinde 12 tot en met 14 juni te mogen begroeten. David Luteijn voorzitter organisatiecomité DELTA Tour Zeeland De proloog van de DELTA Tour Zeeland is een tijdrit over 2,7 kilo meter. De renners worden meteen in het diepe gegooid. In de race tegen het horloge is iedereen op zichzelf aangewezen. Geen ploegleider die je kan helpen, geen ploeggenoot die je op sleeptouw neemt. Je staat er alleen voor. Op een korte afstand moet een renner zich helemaal geven. Jacques Anquetil had hier zijn speciali teit - bewegingloos zitten en de benen het werk laten doen - van gemaakt zodat hij de bijnaam Mr. Chrono kreeg. Het is niet zo verwonderlijk dat een tijdrit de rit van de waarheid wordt genoemd. Op vrijdag om 18.00 uur gaat de eerste renner van start vanuit hartje Hulst. De laatste renner wordt om 20 uur 45 over de meet op de Grote Markt verwacht. De tijdrit bepaalt de eerste klassering. Vorig jaar reden de besten zo'n 53 kilometer per uur. Het is belangrijk dat de renners zich ruim van tevoren losrijden. Fiets op de rollenbank, koptelefoontje met muziek op en trappen om in een juiste cadans te komen. Dit gebeurt allemaal voor de materiaalbussen en onder het oog van de toeschouwer. Dat losrijden op en om het Stationsplein/Havenfort is spectaculair om te zien. En leuk om een plaatje te schieten. Verkeersmaatregelen Hulst Op vrijdag 12 juni wordt de tijdrit in Hulst gereden. Tussen 13 en 22 uur wordt het verkeer in andere banen geleid, in sommige straten van de binnenstad is daarom de richting om'gekeerd of is ei' tweerichtingsver keer ingesteld. Parkeren is verboden in de Kleine Bagijnestraat en op de Tivöliweg. Alles zal met berden worden aangegeven. Zeelandbrug een korte periode erwédstriid DELTA getroffen bil het Komen: iWero ei i o> deliatourzéelano ui Wat is er mooier dan een kleurrijk peloton aan de start te zien staan? Een half uur voor de start tekenen de ren ners de presentielijst. Het publiek staat er met de neus bovenop. In Middelburg wordt zaterdag 13 juni om 12 uur 30 gestart op de Markt/ Lange Noordstraat. Via de boulevards in Vlissihgen wordt gereden naar de Oosterscheldekering. Daarna over Schouwen langs Zierikzee naar de Zeelandbrug. De ravitail lering vindt plaats op de Ruiterplaatweg in Kamperland. De Goese Nansenbaan is het aankomstparcours dat twee keer genomen moet worden alvorens 190 renners om 16 uur 30 finishen. In Terneuzen is de Markt op zondag 14 juni om 12 uur 30 de startplek. Er wordt gereden in westelijke richting waarbij op de grens met België meerdere kasseistroken liggen. Dat dokkeren op de fiets is lastig maar voor de toeschouwer is dit een enerverend schouwspel. De strijd van de renner tegen de elementen. Na de kasseistrook op de Bolderweg wordt geravitailleerd op de Driesprongweg. Dat is nodig omdat de renners meteen daarna de 2,2 kilometer lange kasseistrook van .de Smokkelweg moeten nemen. Al dat fraais ligt tus sen Hoofdplaat en Mollenkot. Om 17 uur is de finish op de Scheldeboulevard in Terneuzen en is de opvolger van de winnaar van vorig jaar, de Australiër Chris Sutton, bekend. De start van de driedaagse DELTA Tour Zeeland vindt vrijdag 12 juni plaats met de tijdrit in Hulst. Om 18.00 uur vertrekt Jo de Roo Amerikaan Farrar, die ook uitblinkt als tijdritrijder, wordt een grote toekomst voorspeld. Hij heeft net zoals de Brit Mark Cavendish zijn leeftijd mee. Of zal Tyler Farrar in Zeeland de sprint aantrekken voor ploeggenoot Hans Dekkers, die in IJzendijke woont? Denis Flahaut en Stefan van Dijk zijn de winnaars van de DELTA Profronde in respectievelijk 2007 en 2003. de eerste renner. Spectaculair is de renner op volle snelheid door de Gentsestraat naar de Markt te zien stuiven. Voor gedetailleerde informatie wat betreft doorkomstplaat sen en doorkomsttijden is de website www. deltatourzeeland. nl uw beste gids. Jo de Roo was geen rassprinter. De man uit Schore was meer een renner met veel inhoud, een echte die sel die, als hij eenmaal de cadans te pakken had, kilo meters beulswerk kon verrichten. Met deze bagage won hij in 1962 de monstertocht Bordeaux-Parijs. Dat zelfde jaar won hij de Super Prestige Trofee. Dan ben je het raspaardje onder de profs. Tegenwoordig zijn het in 1- daagse wedstrijden de sprin ters die de prijzen verdelen. De Roo ziet dan ook een sprinter de driedaagse DELTA Tour Zeeland winnen. Met de voorlopige deelnemerslijst in de hand kruist De Roo de namen Julian Dean, Hans Dekkers, Tyler Farrar, Kenny van Hummel, Theo Bos, Denis Flahaut maar ook Stefan van Dijk als favoriet aan. De naam Alessandro Petacchi, het uithangbord van het Italiaanse team LPR Brakes-Farnese Vini, wordt eens extra vet onderstreept. Dat zijn, volgens De Roo, de mannen die in de DELTA Tour Zeeland voor het sprintervuurwerk gaan zorgen. Ze zijn de raspaardjes die de toeschouwers in de gaten moeten houden. Interessant is de strijd tussen de geblokte Theo Bos en de fragiele Kenny van Hummel, die dit seizoen als sprinter is doorgebroken, hij zal waar schijnlijk dit jaar voor Skil-Shimano in de Tour debuteren. Ook de strijd tussen de LPR renner Petacchi en de man van Garmin-Slipstream Tyler Farrar is interessant. De In 2007 won de Fransman Denis Flahaut ook de eer ste en derde etappe van het OZ Wielerweekend. De Zeeuwse grond schijnt de Fransman goed te doen. Theo Bos kent Zeeland alleen van de Omloop van Borsele. Die wedstrijd, het rijden over de vele dijken, beviel hem. Het doet hem denken aan de wegen rond zijn geboortedorp Hierden. Bos zou het mooi vinden als hij in Zeeland Alessandro Petacchi kon verslaan. Dan zou zijn missie voor deze driedaagse meer dan geslaagd zijn. De Roo ziet dan ook de sprinters als de raspaardjes van deze tweede editie van de DELTA Tour Zeeland. Het zijn de mannen die als ze demarreren van een trage gang binnen enkele seconden op volle snelheid komen. Dat flitsende typeert de sprinter. Alessandro Petacchi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38