Kenny van Hummel in JliOl ft Dekkers komt met ijzersterke ploeg aan het vertrek Rol van IJzendijkenaar hangt af van koersverloop. Skil-renner (26) heeft progressie te pakken in de massasprints. Delta Tour Zeeland 34 Donderdag 11 juni 2009 door Koen de Vries IJZENDIJKE - Hans Dekkers denkt dat hij er klaar voor is. De 27-jari- ge wielrenner uit IJzendijke heeft na de voorjaarsklassiekers even rust genomen en heeft veertien dagen geleden tijdens de Bayern Rundfahrt de draad weer opge pakt. „In Duitsland ging het rede lijk. Daarna heb ik in Zeeuws- Vlaanderen veel achter de brom mer getraind. De vorm voor de Delta Tour Zeeland is goed, denk ik. Ik heb er zin in." De Delta Tour moet Dekkers lig gen. Hij heeft een redelijke pro loog in de benen, kan mee wan neer in waaiers moet worden gere den en hij heeft de vele kasseistro ken in de buurt van zijn woon plaats IJzendijke nog eens extra 1^ Garmin komt met een sterke for- matie naar de Delta Tour Zee land. Hans Dekkers weet niet of hij voor zijn eigen kans mag gaan. verkend. En als het om sprinten gaat, is hij natuurlijk een van de besten. Of Dekkers vrijdag, zaterdag en zondag voor eigen kans mag gaan, is echter onzeker. Garmin, de Amerikaanse ploeg waarvoor hij rijdt, komt namelijk met een ijzer- sterke formatie naar Zeeland. De kans is groot dat Tylar Farrar de man voor de sprint wordt en dat de Amerikaan door onder ande ren Dekkers uit de wind gehou den moet worden. Ferrar won dit jaar een etappe in de Tirreno Adriatico en werd drie keer tweede in de Giro. En ook Julian Dean is een sterke finisher. Daarnaast beschikt Garmin met de Fransman Kilian Patour over een sterke tijdrijder en zijn ook Bradley Wiggins en Danny Pate renners die kansrijk zijn in het klassement. „Er zijn nog geen afspraken ge maakt. Mijn rol zal sterk afhangen van het koersverloop", verwacht Dekkers. „In Zeeland kan het alle kanten op. Het kan zomaar zijn dat het peloton in vier of vijf groe pen geblazen wordt. Je kunt er weinig van zeggen." Hans Dekkers won afgelopen jaar de Sluitingsprijs. In de Delta Tour moet hij waarschijnlijk in dienst rijden van Tylar Farrar. foto EPA door Frits Bakker ARNHEM - Krijgen we weer een sprinter in de Tour de France van het kaliber Jean Paul van Poppel en Jeroen Blijlevens of is het nog iets te vroeg om die conclusie te trekken? Kenny van Hummel heeft dit voorjaar een belangrijke progressie gemaakt in de rangen van het sprintersgilde en behoort nu zeker ook tot de kanshebbers om een etappe te winnen in de Delta Tour Zeeland. „Het moment is gekomen om me met de grote sprinters te meten", kondigde de 26-jarige Arnhemmer vorige week aan. Hij was toen met de Skil-ploeg op trainingskamp in Bad Kleinkirchheim in Karintië om zich op de komende wedstrij den voor te bereiden. De vijf sprintzeges die hij tot nu toe haalde, met onder meer een rit in de Vierdaagse van Duinkerke en in de eendagskoers Veenen- daal-Veenendaal, waren zijn eerste overwinningen in vier profjaren. „Ik ben er lang naar op zoek ge weest", geeft hij toe. „Het was lang geleden - in mijn juniorentijd - dat ik zo goed was. Dat gevoel had ik nu weer. Het lijkt alsof de druk weg is als je eenmaal de eerste hebt gewonnen." Daarna reed Van Hummel in snel tempo van de ene naar de andere zege en maakte hij de stap van een tweederangssprinter naar een win naar. In eigen land won hij zelfs drie keer in een week een peloton spurt. „Ik voelde me super op dat moment, maar zo'n vorm kun je nooit vast blijven houden. Het zou ook onverstandig zijn geweest om zo door te gaan. Hoe verleidelijk het ook is als je in topvorm bent, je moet op een gegeven moment rust nemen." „Ik zou eerst de Ronde van België nog rijden voordat ik een paar we ken op rust ging. Met de ploeglei ding heb ik besloten om die druk ke periode een week eerder af te sluiten. Ik speelde al meer dan een maand met mijn vorm. De Ronde van België had goed uit kunnen pakken, bijvoorbeeld met een paar ritzeges, maar het kon ook slecht aflopen. En dan duurt het des te langer voordat je weer terug op peil bent." Kenny van Hummel boekte dit jaar één van zijn successen in Veenendaai, waar sprinter. Het trainingskamp met de ploeg heeft de sprinter op weg geholpen naar het vormpeil dat hij straks no dig zal hebben. De Delta Tour Zee land wordt een eerste serieuze test. „We zijn in Oostenrijk ge weest om op te bouwen met veel duurtrainingen, veel interval. De ene dag reed ik vier uur bergop, de andere dag met honderd kilome ter per uur achter een auto om puur op snelheid te trainen." Hij weet ook wel dat hij in de Tour de France straks niet ineens W* Keriny van Hummel is bezig aan een succesvol jaar. Komende da gen is hij actiefin de Delta Tour Zeeland. In juli maakt hij zeer waarschijnlijk zijn Tourdebuut. Proloog Hulst-Hulst vrijdag 12 juni 2008 Afstand: 2,7 km Locatie: Stadskantoor, Grote Markt 2, Hulst Eerste start: 18.00 uur Laatste finish: 20.45 uur Burgh-Haamstede Zierikzei Wissenkerke Kortgene Serooskerke 1e etappe Middelburg - Goes zaterdag 13 juni 2008 Afstand: 181,7 km Start: 12.30 uur, Markt Middelburg Finish: 16.45 uur, Nansenbaan, Goes NeeltjeJans VrouwenDoldei Oostk' Noordgouwe Schuddebeurs Zoutelandé Grote ronde 1 1 x ronde 1 1 x ronde Vlissingèr» J Kattendijke 'emeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36