Terpstra is gele trui al weer kwijt Fortuna Sittard Tourrenners strenger eist licentie terug gecontroleerd dan ooit Orlando Magic verkleint achterstand Telstar sportiefste club betaald voetbal Pim Verbeek blijft winnen met Australië Nicky Kuiper (20) opvolger Braafheid Davis Cupteam speelt in Maasticht Trainer Bölöni blijft Standard Luik trouw Val maakt Nederlandse klassementsleider in Dauphiné kansloos. Donderdag 11 juni 2009 [33 De Australiër Cadal Evans nam de gele trui gisteren wèer over van Niki Terpstra. foto Laurent Cipriani/AP ORLANDO - De basketbalformatie Orlando Magic heeft de achter stand in de finale van de Noord- Amerikaanse profcompetitie NBA teruggebracht tot 2-1. De ploeg won in eigen stadion met 108-104 van Los Angeles Lakers, waardoor de equipe van Dwight Howard in de race blijft voor de titel. De vierde wedstrijd wordt van daag gespeeld. Dan is wederom Or lando de plaats van handeling. ZEIST - Telstar heeft de Fair Play- prijs van de KNVB gewonnen. Van alle 38 clubs uit het betaald voetbal gedroeg de eerstedivisio- nist zich afgelopen seizoen het sportiefst. De KNVB heeft alle clubs beoor deeld op het aantal gele en rode kaarten, het respect ten opzichte van de scheidsrechter en de tegen stander plus het gedrag van de teamofficials. SYDNEY - Australië heeft in de Aziatische kwalificatiegroep voor het WK voetbal in 2010 ook Bah rein verslagen. Een paar dagen na dat het team van bondscoach Pim Verbeek tegen Qatar (0-0) deelna me aan het eindtoernooi in Zuid-Afrika veiligstelde, werd het in Sydney 2-0 voor de thuisploeg. Middenvelder Mile Sterjovski (55e minuut) en verdediger David Car ney (88e) maakten de doelpunten. ENSCHEDE - Een dag na het vertrek van Edson Braafheid naar Bayern München, heeft FC Twente diens opvolger al in huis: Nicky Kuiper (20) van Vitesse. De jeugdinterna- tional, die nog maar tien wedstrij den in de basis stond bij Vitesse, werd ook begeerd door AZ en HSV. Twente en Vitesse moeten nog wel tot een overeenkomst ko men, maar de verwachting is dat de zaak snel beklonken is. AMERSFOORT - Het Nederlands Da- vis Cupteam strijdt van 18 tot en met 20 september in Maastricht te gen Frankrijk voor een plek in de wereldgroep. Captain Jan Sieme- rink heeft als ondergrond voor gra vel gekozen. De confrontatie met de Fransen, met het behoud in de wereldgroep als inzet, wordt afge werkt op gravel in het beurs- en congrescentrum MECC. LUIK - De Roemeen Laszló Bölöni blijft de Belgische kampioen Stan dard Luik trouw. De trainer teken de gisteren een nieuw contract, dat hem ook komend seizoen in Luik houdt. Bölöni nam vorig jaar de taken over van Michel Preud'homme, die Standard naar de negende landstitel uit de club historie had geleid. De Roemeen slaagde erin het succes van zijn Bel gische voorganger te evenaren. VALENCE - Niki Terpstra beleefde gisteren weinig lol aan zijn rit in de gele leiderstrui van de Dau phiné Libéré. Halverwege de 42 ki lometer lange tijdrit viel hij in de afdaling van de enige 'col'. Een schakelaar brak af en even verder op moest de Noord-Hollander daarom van fiets wisselen. „Zo'n tijdrit verder rijden op een gewo ne fiets is dus niks", zei de man van Milram. Op de lange rechte stukken verloor hij veel tijd op de renners met een 'ligfiets'. Na de finish reed Terpstra dan ook direct door naar zijn hotel. „Ik UTRECHT - De begroting van Fortu- na Sittard kan op dit moment de vergelijking met andere clubs in het betaalde voetbal met glans doorstaan. Dat stelde de advocaat van de voetbalclub en de Stichting Trots op Fortuna (TOF) gisteren tijdens een kort geding bij de recht bank in Utrecht. De voetbalclub uit de Jupiler Lea gue eiste zijn licentie terug. De voetbalbond KNVB heeft die licen tie ingetrokken omdat de begro ting van Fortuna niet voldoet aan de licentie-eisen. Volgens Fortuna is dat besluit niet correct geno men. Er zou een sponsor van Wil lem II in de licentiecommissie zit ten en de beroepscommissie zou wist toch wel dat ik niet meer naar de huldiging hoefde." Hij klokte de 114e tijd en zakte naar plaats 53 in het klassement. Koos Moerenhout hoefde ook niet naar de huldiging, maar hij was wel blij met zijn zevende plaats. „Ik sta er niet eens van te kijken. Dit is wat ik had gehoopt, maar het moest wel uitkomen", aldus de nestor van de Rabobankploeg. Hij betrok Stef Clement bij zijn verrassende klassering. „We heb ben samen getraind op dit onder deel." Clement finishte als zesde De Australiër Evans is de nieuwe geletruidrager in de Dauphiné Li- beré. Hij neemt het tricot over van Niki Terpstra, die mede door een val een slechte tijdrit rijdt. te weinig juristen bevatten. Boven dien heeft de afgeblazen fusie met Roda JC veel tijd gekost, waardoor de club laat is begonnen met het werken aan een nieuwe begroting. Deze nieuwe begroting zou beslist goedgekeurd worden, stelde de ad vocaat. De raadsman van de KN VB stelde dat de besluiten wel vol gens de regels zijn genomen. Hij wees erop dat de licentiecommis sie vorig jaar de begroting van For tuna heeft getoetst. Die begroting stond vol met-zachte verwachtin gen, zei de advocaat. Hij benadruk te dat het juridisch onmogelijk is voor de rechter om de nieuwe be groting van Fortuna te beoorde len. De uitspraak volgt op 17 juni. en bevestigde daarmee zijn repura- tie als tijdrijden „Dit is wat ik de ploeg moest laten zien. Het was mijn doel voor deze week." Op de Mont Ventoux ver wachten de beide West-Braban ders niet in de top-tien te eindig den. „Ik sta wel negende in het klassement, maar we gaan gewoon ons werk doen voor onze kopman Robert Gesink." Ook Gesink reed een prima tijdrit. Hij werd dertiende. „Op een par koers dat me niet ligt. Veel te veel lange, rechte stukken, waarop je veel te lang kunt nadenken. Vol gens mij zijn er maar weinig men sen die van tijdrijden houden", al dus de kopman van de Raboploeg. Gesink heeft er een hoogtestage in Spanje op zitten. De effecten zijn PARIJS - De internationale wielren- unie UCI en de Franse dopingbe- strijders van het AFLD hebben gis teren hun 'plan de campagne' ont vouwd voor controles in de Ronde van Frankrijk (4-26 juli). Er zal strenger gecontroleerd worden dan ooit. In de aanloop naar het belangrijk ste wielerevenement ter wereld on dergaan alle potentiële deelnemers minimaal één dopingtest. Tijdens de Tour zelf zullen drie- a vierhon derd urine- en bloedmonsters wor den afgenomen. Vijftig coureurs, onder wie de kanshebbers, krijgen speciale attentie. Ook worden er stappen genomen tegen wielren ners wier biologisch paspoort ver vooral voor later. „Hier ben ik be nieuwd hoe ik er voor sta. Ook ten opzichte van de anderen." Vandaag gaat het peloton de Mont Ventoux op. De reus van de Pro vence wordt eind juli en de scherp rechter en uitsmijter van de Tour de France. De tijdrit werd gewonnen door Bert Grabsch. De Duitse wereld kampioen op dit onderdeel legde de 42,4 kilometer van Bourg-les-Valence naar Valence af in 51 minuten en 26 seconden. De Australiër Cadel Evans, die 7 se conden toegaf op de winnaar, nam de gele leiderstrui weer over van Niki Terpstra. Evans leidt nu met driekwart minuut voorsprong op de Spanjaard Alberto Contador en met 0.48 op Grabsch. dachte waarden te zien geeft. Zij worden volgende week ingelicht en ook hun ploegleiders. Een wereldwijde uitsluiting van Alejandro Valverde is (nog) niet aan de orde. De Spanjaard mag twee jaar niet koersen op Italiaan se bodem omdat het Italiaans olympisch comité hem schuldig acht aan bloeddoping. Wat de UCI betreft mag Tom Boo- nen starten. De Belg werd eind april betrapt op het gebruik van co caïne, maar dat vergrijp is 'out of competition' niet strafbaar. De or ganisatie van de Tour kan Boonen wel weigeren. „We zullen snel een besluit nemen", beloofde directeur Christian Prudhomme gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35