Spurt PZC Oranje kan zorgenloos op vakantie 31 34 en 35 39 Nederlands elftal ook tegen Noorwegen superieur: 2-0. Rafael van der Vaart heeft een Karin Krappen kwalificeert zich leuke avond in regenachtige Kuip voor wereldkampioenschap darts DVD SPAARZEGEL 'Vantage Point' Kenny van Hummel aast op overwinning in Delta Tour Zeeland Donderdag 11 juni 2009 Veertien Zeeuwen naar open Nederlandse titelstrijd zwemmen Tip? sport@pzc.nl door Leon ten Voorde ROTTERDAM - Het is een gekke ge dachte misschien, maar Bert van Marwijk zou er ongetwijfeld geen moeite mee hebben als het WK zich nu al had aangediend. Zelden zal een bondscoach een jaar voor vertrek zo weinig zorgen hebben gehad als Van Marwijk nu. Oranje barst van het vertrouwen, het wint zijn wedstrijden achteloos, het telt nauwelijks blessures en het systeem levert voor de verande ring eens geen discussies op. Want dat ligt al tijden vast en iedereen lijkt zich happy te voelen bij het concept, dat dit elftal op maat ge sneden lijkt. Maar de waarheid van dit mo ment is dat het WK nog een jaar op zich laat wachten. Gisteravond begon Oranje aan de langste voor bereiding ooit op een groot toer nooi en dat leverde tegen Noorwe gen het vertrouwde beeld van de kwalificatie op: een superieur en winnend Nederlands elftal: 2-0. Ondanks dé vakantiekriebels bleek Oranje in de volle Kuip nog een keer bereid het beste in zichzelf naar boven te halen. Hoewel de bal op het doorweekte veld ook nog z'n eigen wil had, leverden Oranje een acceptabele teampresta tie, die soms werd gelardeerd met individuele hoogstandjes. Tegen de Noren flitste het af en toe, al had Oranje een standaardsi tuatie nodig om op voorsprong te komen. Het was Rafael van der W* Hoewel het Nederlands elftal zich al gekwalificeerd heeft voor het WK, laat het zich ook tegen Noorwegen van zijn goede kant zien. Het wordt overtuigend 2-0. Vaart, die het beste van het sei zoen blijkbaar tot het laatst heeft bewaard, die in de 32e minuut een vrije trap voor het doel slingerde die door André Ooijer werd bin- nengekopt: 1-0. Na rust viel de concentratie even weg, maar dit elftal kan in een frac tie iets geniaals bedenken. Zo'n moment was er in de 51e minuut toen Van der Vaart, Van Persie en Robben elkaar vonden in een actie vol schoonheid. Robben bekroon de de aanval en tekende daarmee op de valreep nog voor zijn eerste treffer in de kwalificatie: 2-0. Geheel volgens de verwachting le verde ook wedstrijd nummer ze ven dus de maximale score op voor Oranje, dat eigenlijk een jaar te vroeg al klaar is voor het WK. Van Marwijk weet immers als geen ander dat er in de aanlooppe riode naar Zuid-Afrika nog heel veel mis kan gaan. Zorgen heeft Van Marwijk nu nog niet. Hij be gint met zijn spelers aan de vakan tie in de wetenschap dat hij alles prima voor elkaar heeft. Al weet hij ook dat de wereld van Oranje er in 2010 zomaar weer anders uit kan zien. Een ding is wel zeker: de tegenstanders zullen dan in ieder geval anders zijn. Beter vooral. André Ooijer (3) kopt Nederland naar 1-0. foto Marcel Antonisse/ANP ROTTERDAM - Rafael van der Vaart won gisteren met het Nederlands elftal ook de zevende WK-kwalifi- catiewedstrijd in groep 9. Noorwe gen was in De Kuip kansloos te gen het Nederlands elftal: 2-0. „Het is duidelijk dat we ons goed voelen. We laten de bal lekker gaan en als je de bal hebt is voet bal leuk", glimlachte Van der Vaart na afloop voor de camera van SBS6. De middenvelder van Real Madrid was blij dat de supporters ondanks de regen een leuke avond hebben gehad. „We waren al ge plaatst, maar we zijn het verplicht aan de fans om een leuke wed strijd te laten zien. Ik heb in ieder geval een leuke avond gehad, maar ik denk wij allemaal." MIDDELBURG - Dartster Karin Krap pen heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap. Dat toer nooi wordt van 23 tot en met 27 september gehouden in het Ameri kaanse Charlotte. De Vlissingse won dinsdagavond de play-offs in Nieuwegein. In de halve finale versloeg ze Carla Mole- ma, de huidige nummer één van Nederland, en in de eindstrijd was ze te sterk voor Anca Zijlstra. Karin Krappen zal nu samen met Francis Hoenselaar naar de Vere nigde Staten afreizen. Voor Krappen wordt het haar tweede WK, voor Hoenselaar haar negende. In 2003 wonnen ze in het Franse Epinal zilver bij de kop pels. www.pzc.nl/dvd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33