Zeeland Woede over 'oude-hap' PvdA EMMA Scholen Borsele gaan dicht Zangeres B-Yentl en cabaretier Frank van Pamelen in De Mythe KORTING 11,12,13 juni showroommodellen met kortingen tot 70% BOBBE DAMESMODE Zeeuws-Vlaamse bestuurders vinden sneer niet kunnen. Enkele dorpen in de gemeente Borsele raken hun school kwijt. Regen en recessie deren party niet Locatie: in onze centrale hal www.binnenuit.nl W Donderdag 11 juni 2009 27 wolstraat vlissingen GIMBRÈRE DAMESMODE lange delft middelburg door Frank van Cooten TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse Pv- dA-bestuurders zijn woedend op Aty Harwij ne uit Middelburg van het PvdA-gewest Zeeland. Harwijne schrijft het forse verlies van haar partij in Zeeuws-Vlaande- ren bij de Europese verkiezingen deels toe aan 'de oude PvdA-hap' die zich te weinig in de wijken laat zien. „Wethouders die er al jaren zitten. Daar hebben we last van", zei Harwijne woensdag in deze krant. Zeeuws-Vlaamse PvdA-bestuur- ders vinden het zeer onverstandig van mevrouw Harwijne om met dergelijke opmerkingen haar eigen nest te bevuilen. Er klopt ook helemaal niets van, zegt onder andere Co van Schaik, al tientallen jaren wethouder van eerst Axel en nu Terneuzen. „Als er ergens wijkgericht wordt ge werkt, is het wel door de PvdA in Hulst, Terneuzen en Sluis." „Ik heb me ook ontzettend boos gemaakt over de opmerkingen van deze mevrouw", vervolgt hij. „Heel raar dat ze op deze manier de uitslag van de Europese verkie zingen uitlegt. Jammer dat ze Zeeuws-Vlaanderen een trap na moet geven." Van Schaik herkent zich ook hele maal niet in de stellingname van de Middelburgse. „Ik kom als wet houder al jaren regelmatig in de wijken, ben zeer benaderbaar en heb veelvuldig contact met de ge wone mensen. Wat die mevrouw roept, kan dus gewoon niet. Ik ga mijn bestuur vragen het gewest maar eens uit te nodigen. Want ik heb nog nooit een gewestelijk be stuurder op onze fractievergaderin gen gezien." Van Schaik, die van Harwijne recti ficatie eist, is juist dé stemmentrek- W* Als ergens wijkgericht wordt ge- werkt, is het wel in Hulst, Terneu zen en Sluis, vinden boze Pv- dA-bestuurders in Zeeuws-Vlaan deren. ker voor de PvdA in Zeeland, vindt Ron de Kort van de PvdA in Hulst. „Ook ik ben het er totaal niet mee eens dat wij geen contact met onze achterban zouden heb ben." Robert Evers van de PvdA in Sluis vindt een dergelijke sneer van een gewestelijk bestuurder onverstan dig. „De sociaal-democratie heeft overal in Europa verloren. Het ge westelijk bestuur mag best vinden dat het anders moet, maar dan is het verstandiger dat eerst met ons door te spreken." Diana van Damme, nu anderhalf jaar PvdA-wethouder in Hulst, wil de degens kruisen met Harwijne. „Ik ben in ieder geval geen oude hap." HEINKENSZAND - Het is onmogelijk in elk Borsels dorp een basisschool overeind te houden. Dit blijkt uit een notitie over de ontwikkeling van het aantal leerlingen in het ba sisonderwijs in Borsele tot 2019. Twee basisscholen staan er nu al slecht voor, die in Ellewoutsdijk en die in Baarland. De school in El lewoutsdijk dreigt zomer 2010 dicht te moeten, als er dit jaar op de teldatum 1 oktober niet meer dan 23 leerlingen zijn. Al tientallen jaren vecht de school in Ellewouts dijk tegen opheffing. Voor Ellewoutsdijk wordt overi gens voorspeld dat de school in 2019 26 leerlingen kan tellen, maar dan bestaat die mogelijk al jaren niet meer. De school in Baarland die afgelopen jaar in de gevarenzo ne kwam, staat er eigenlijk nog be roerder voor dan die in Ellewouts dijk. In 2019 zouden er niet meer dan 19 leerlingen op zitten, vier te weinig om de basisschool in stand te houden. Inwoners van Baarland kunnen het zichzelf verwijten dat hun school verdwijnt. Het dorp telt ge noeg kinderen in de basisschool leeftijd, te weten 57 op 1 oktober 2008. Slechts twintig van hen zijn in Baarland op school. Negentien reformatorische kinderen reizen naar een schhol in 's-Gravenpol- der. Acht gaan er naar Oudelande, Heinkenszand, Kwadendamme en Ellewoutsdijk; zes naar Goes; drie volgen speciaal onderwijs. De Stadsraad Veere maakt een doorstart. Het oude bestuur is ech ter niet teruggetreden na onderlin ge onenigheid, zoals gisteren ge meld in de PZC (Stadsraad Veere gaat toch door) maar vanwege one nigheid met de gemeente Veere over inspraak. GOES - De mop: Een autodealer, grote jongen in de branche, komt bij de dokter. Hij is ziek. De dokter onderzoekt hem en windt er geen doek jes om: „Je hebt nog maar drie maanden te le ven." De dealer heft zijn handen in wanhoop en roept: „Dokter, waarvan?" Tijdens de jaarlijkse haringparty bij de Stads- schuur in Goes, blijkt dat het onderwerp niet per se een autodealer hoeft te wezen. De mop doet het ook goed met aannemers, makelaars en vrachtvervoerders. De helft van de aanwezigen kent hem al. „Recessiemoppen", zegt een man in krijtstreepkostuum, „dat krijg je in donkere tij den. Dan moet de humor er maar jus aan geven." Ouderwets druk is het op het pleintje achter het Historisch Museum De Bevelanden, dat grenst aan restaurant De Stadsschuur. Ooit begonnen als aardigheidje voor de klanten van Cor van der Zandt van de Stadsschuur, is de party jaren gele den al uitgegroeid tot een netwerkbijeenkomst bij uitstek. En genetwerkt wórdt er. Heel fijnma zig ook nog, want op het pleintje en in het restau rant staan tussen 700 en 800 mensen te praten. Tussendoor wurmen zich de meisjes van de cate ring met grote bladen haring met uitjes of met witte wijn, jus d'orange en bruiswater. Wie de tra ditionele korenwijn wil drinken, zal zich naar het haringstalietje moeten wringen, wat lang niet meevalt. Niet alleen netwerken is het doel. Cor van der Zandt zoekt ook elk jaar samen met zijn spon sors een góed doel. Dit jaar is dat het centrum KIO in Heinkenszand voor autistische kinderen, dat al 5000 euro mocht ontvangen. Met dank aan de partygangers, die een klein bedragje en tree moeten betalen. foto Ronald den Dekker GOES - Zangeres B-Yentl en cabare tier Frank van Pamelen treden van avond op in theater De Mythe in Goes. De stichting SaiHCharity heeft de ze en andere artiesten uitgenodigd voor de jaarlijkse benefietavond, waarvan de opbrengst gaat naar de Hartstichting. B-Yentl bracht begin dit jaar haar debuutalbum Memories uit, waar van de singe No One but You direct naar de hoogste posities van de hit lijsten doorschoot. Frank van Pamelen is een duizend poot, die naast zijn theatervoorstel lingen schrijft voor radio, televisie, theater en dag- en weekbladen. Zo maakte hij onder meer teksten voor Ook dat Nog en Theater van het Sentiment. Daarnaast treden hardrockzanger Bert Heerink en rhythm&blues zanger/gitarist Arthur Ebeling op. De avond in De Mythe begint om 20.00 uur. Voorafgaand om 18.30 uur is er een buffet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29