vandaag door deze straat GRANDIOZE Piet Voskamp I Haringparty Veere voor BijEén Coffeeshop Roxy echt dicht UITVERKOOP Middelburg heeft één loket voor welzijn SCHOOLTASSEN 'Ik heb gelezen dat Nieuw- en Sint Joosland boos is op Middelburg. Hopelijk gaat dat weer over' Straatspeeldag in de Kalkoensprenk is ook zonder Big Swing een succes Handige producten voor een heerlijk fietstocht! DELSCHER. w Donderdag 11 juni 2009 23 Eén dag per jaar zijn de kinderen de baas op straat. De Straatspeeldag werd gisteren weer van harte gevierd, ook in Nieuw- en Sint Joosland en Vlissingen. door Carla van de Merbel In Nieuw- en Sint joosland is het dubbel feest. Daar wordt de Straatspeeldag aangegre pen om het opgeknapte speel veld aan de Quarleshavenstraat of ficieel te openen. Want soms zit het het dorp dan tóch mee. On langs hoorden de bewoners nog dat de zo gewilde én beloofde op lossing voor het hinderlijke zware verkeer door het dorp voorlopig nog op zich laat wachten. Daar is nu geen geld voor, zegt de gemeen te Middelburg. Maar de grootste wens, die (dankzij het fanatisme waarmee de kinderen de stem briefjes van de volwassenen wis ten te ronselen) naar voren kwam tijdens het vorig jaar gehouden project Dorp van de Toekomst, een fietscrossbaan, is nu toch maar mooi verwezenlijkt. Maar ja, dat kost ook niet zoveel als herinrich ting van de Oude Rijksweg, zegt ook Ard Ridderbos van het team voorzieningen van Dorp van de Toekomst. Het team verzorgt de ac tiviteiten op de Straatspeeldag in de Quarleshavenstraat. Met het verbeteren van de voorzie ningen in het dorp gaat het goed, zegt Ridderbos. Veel van de wen sen van Dorp van de Toekomst op dit gebied zijn ingewilligd. De speeltuin is opge knapt, het dorps huis krijgt dit jaar nog een beurt en ook het speelter rein bij de Quarleshavenstraat is uitgebreid. Op het grasveld is een fietscrossbaan aangelegd, mét hoogteverschillen. Op het verhar de speelterrein dat er al lag, zijn nieuwe palen voor het volleybal net geplaatst. En er staat nu ook een tafeltennistafel. Het speelter rein is vooral bedoeld voor de oudere kinderen van Nieuw- en Sint Joosland. De speeltuin elders in het dorp is vooral geschikt voor de jongere kinderen. Een deel van de Quarleshaven straat is deze woensdagmiddag af gesloten voor verkeer. De enige vervoersmiddelen die erlangs mo gen, zijn fietsen, voornamelijk kin derfietsen, op weg naar de nieuwe crossbaan. De straat is van de kin deren, zoals de bedoeling van Straatspeeldag nog steeds is; als een protest tegen de gevaren van het verkeer. De kinderen kunnen touwtje springen, sjoelen, blik- gooien en een reuzenvariant van schaken, boter-kaas-en-eieren of domino spelen. En er is natuurlijk de stoepkrijtwedstrijd van de ge meente Middelburg. Op alle negen plekken in de gemeente waar de Straatspeeldag wordt gehouden, maken kinderen tekeningen op straat. Op alle plekken kiezen de betreffende wijkwethouders een winnaar. In Nieuw- en Sint Joosland beoor deelt burgemeester Koos Schouwe- naar ongeveer tien tekeningen. Bas (9) en Roelof (8) hebben samen een Middelburgtekening gemaakt. Schouwenaar herkent de grote oranje M van het logo van de stad. „Het is natuurlijk niet de N van Nieuw- en Sint Joosland. Ik denk dat jullie hier Nieuw- en Sint Joos land getekend hebben, met dat groen daar. Wat jullie niet gete kend hebben, is de verkeershinder, en daar ben ik blij om." Schouwe naar kiest uiteindelijk als winnaars van de stoepkrijtwedstrijd Jur Me- su (4) en Lein van Sluijs (8). Nog net voordat het écht gaat regenen en de tekeningen langzaam verva gen... Schouwenaar moet vervolgens op een oranje crossfiets om met een rondje de baan officieel te openen. In zijn toespraak zegt hij 'hartstikke blij te zijn dat dit terrein er nu ligt'. „Nieuw- en Sint Joosland is een dorp van de toekomst. Er worden veel plannen gemaakt, goedkopere en duurdere", verwijst hij naar het voorlopig niet-doorgaan van de aanpak van de Oude Rijksweg. „Ik heb gelezen dat Nieuw- en Sint Joosland boos is op Middelburg. Hopelijk gaat dat weer over. Het wordt beter! Excuses ook voor de verkeersoverlast. Dat is tijdelijk." Ook bij de Straatspeeldag in de Kalkoensprenk in Vlissingen had het giste ren dubbel feest moeten zijn. De nieuwe grote schommel die een paar maanden eerder geplaatst was, zou officieel in gebruik wor den genomen. Deze Big Swing was er immers gekomen na een handtekeningenactie op de Straat speeldag van vorig jaar. Maar he laas, de plek waar de reuzenschom- mel stond, is alweer leeg. De Big Swing is begin mei weggehaald omdat er te veel overlast gevende jongeren op afkwamen. De schommel was juist bedoeld voor de jongere kinderen in de buurt. Maar ook zonder de Big Swing werd het gisteren toch nog een ge slaagde Straatspeeldag in de Kal koensprenk. De Straatvereniging had gezorgd voor een groot aantal activiteiten voor de kinderen. Ze konden overal in de straat spelle tjes doen en popcorn, poffertjes en ijs eten. Groot succes was - on danks de regen die af en toe hard naar beneden kwam - de glijbaan waarbij de kinderen aan het eind in een bak water eindigden. En er was de talentenjacht 'Kal- koensprenk got talent', waaraan zo'n tien kinderen meededen. Zo als de kleine Lotte, die helemaal al leen op het grote podium a capella 'Er zat een klein zigeunermeisje' zong. De talentenjacht werd ge wonnen door Yentl. Zij zong, ook alleen, 'I wanna thank you' van Djumbo. Daarna was er nog een optreden van de Zuid-Afrikaanse funkband Bantu Continua Uhuru Cons ciousness (BCUC). Deze band ver zorgt vanavond een workshop in De Spot in Middelburg. Wie wil, kan komen, eventueel mét instru ment, want na de workshop is er een jamsessie. Toegang is gratis. De deuren van De Spot gaan om 20.00 uur open. Straatspeeldag in de Kalkoensprenk in Vlissingen. VEERE - In Veere wordt morgen, vrijdag 12 juni, bij café-restaurant d'Ouwe Werf voor de tweede maal een haringparty gehouden. Dat gebeurt in samenwerking tus sen de uitbater en de Junior Ka mer Walcheren. De party begint om 16.30 uur. Een half uur later worden enkele vaat jes met haringen geveild. De op brengst komt ten goede aan de stichting BijEén. Deze organisatie wil in Zeeland een woon- en werk gemeenschap realiseren voor (jong)volwassen verstandelijk ge handicapten. Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 0118-61 31 87 [e] info@pietvoskamp.nl -www.pietvoskamp.nl Fietsspecialist MIDDELBURG - Coffeeshop Roxy in de Zandstraat in Middelburg is de finitief gesloten. De Raad van State bepaalde giste ren dat de gemeente de coffeeshop eind 2007 terecht heeft gesloten na dat de eigenaar voor de vierde maal in enkele jaren tijd de ge doogregels had overtreden. Door de uitspraak van de Raad we ten de bewoners van die straat ook dat ze voor zeer lange tijd ver lost zijn van een coffeeshop in hun directe omgeving. Burgemees ter Koos Schouwenaar heeft in het recente verleden meermalen ge zegd dat de bewoners genoeg over last hebben gehad. Hij vond het dan ook meer dan terecht hen te verzekeren dat er bij hen geen ge doogde coffeeshop komt. Door de uitspraak van de Raad is nu ruimte voor een nieuwe cof feeshop in Middelburg. Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delsoher.nl MIDDELBURG - Met de feestelijk ope ning, gistermiddag, van Porthos in de Sint Sebastiaanstraat 12 heeft Middelburg nu één loket voor wel zijn, zorg en opgroeien. Porthos is een combinatie van Centrum Jeugd en Gezin en een lo ket voor de Wet maatschappelijke ondersteuning. Inwoners van Middelburg met vra gen op bovengenoemde gebieden kunnen zonder afspraak tijdens kantooruren gratis terecht bij de nieuwe instelling. Zowel met vra gen op het gebied van opgroeien de kinderen en het organiseren van straatspeeldagen als het aan vragen van een speciale voorzie ning voor de badkamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25