Alleen kinderfietsen mogen Je beste maatje vind je bij ons STEUTEL PEscaut viert verjaardag met alle Vlissingers Veere schuttert met afValbakken Mobiel bereik op Nollestrand is hersteld 22 Donderdag 11 juni 2009 Politiek Café over windenergie Koor A58 zingt in Zeeuwse Concertzaal Weer dansavonden voor 30-plussers FNV-voorzitter praat over sociaal akkoord Kaarten maken in De Gouwe Tuyn Wie een pivTszel maakt ue e t een andetc, wint ze££ de póp niet W MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de Socialistische Partij houdt woensdag 10 juni in de Es pressobar Ko d'oooooor in de Lan ge Noordstraat een politiek café. Kees Slager (Senator SP), Tjeu van Mierlo (ZMF) en Adrie van 't Westeinde (Zeeuwind) praten dan aan de hand van stellingen met el kaar en het publiek over de voor- en nadelen van windenergie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Koor A58 treedt morgen, vrijdag 12 juni, op in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Het optreden begint om 20.00 uur. Het koor bestaat tien jaar erf staat onder leiding van Rob van der Meule. Het zingt on der andere nummers van Trijntje Oosterhuis, Billy Joel en Metallica. Morgen brengt het ook voor de eerste maal een medley van Beach Boys-liedjes. MIDDELBURG - In Café 't Schutters hof in Middelburg wordt vrijdag 12 juni onder de naam Rewind een dansavond voor dertigplussers gehouden. Met ingang van die da tum wordt er elke tweede vrijdag van de maand zo'n dansavond ge houden waarbij vooral muziek uit de jaren tachtig van de vorige eeuw wordt gedraaid. De deuren van 't Schuttershof gaan morgen om 22.00 uur open. VLISSINGEN - Voorzitter Henk van der Kolk 'van de vakbond FNV Bondgenoten praat vandaag, don derdag 11 juni, in Vlissingen met belangstellenden over het Sociaal Akkoord. Centraal staat de vraag of het voorgestelde akkoord helpt om de kredietcrisis te bestrijden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het ROC Zeeland/Technum aan de Edisonweg 4a in Vlissin gen. OOST-SOUBURG - In Zorgcentrum De Gouwe Tuyn in Oost-Souburg kunnen belangstellen vandaag, donderdag 11 juni, terecht voor het maken van kaarten. Deze activiteit, die georganiseerd wordt door de Vlissingse welzijns- stichting Paladium, begint om 14.00 uur. Anderhalf uur later wordt de bij eenkomst afgesloten. De deelname aan het kaartenmaken is gratis. (5 C) www.lekkerpuzzelen.nl 04L _v(§ VLISSINGEN - Voor wie de aanplak biljetten nog niet heeft ontdekt in de stad: de Vlissingse woningcor poratie l'Escaut viert aanstaande zaterdag haar honderdste verjaar dag op de voetbalvelden bij het Baskensburgplein. Daar is iedereen welkom om tus sen 10.30 en 23.00 uur vermaakt te worden door artiesten als Djumbo (11.00 uur), DJ Mental Theo (14.00 uur) en Nathalia Makoma (21.30 uur). Ook staan er een springkus senpark, diverse stands en eetkra- men. Aan dit feest zijn al een sym posium en een seniorenfeest in Ter Reede vooraf gegaan. www.lescaut100jaar.nl DEN HAAG - Veere maakt een rom meltje van het afvalbakkenbeleid in de Jan Campertstraat te Westka- pelle. De Raad van State heeft B en W gelast nu eindelijk eens een goed besluit te nemen. Het begon met een verzamelplek voor achttien afvalbakken, precies onder het raam van het echtpaar Van der Maas. Toen die daartegen in verzet kwam, verminderde het college het aantal bakken tot elf, en daarna tot acht. Dat was het echtpaar nog te veel, waarop de ge meente alle regels schrapte. De bakken staan nu in de straat ver spreid. Maar het kan zomaar ge beuren dat iedereen z'n bak straks weer bij Van der Maas onder het raam zet. Zoiets kan niet, oordeelt de Raad van State: eerst zonodig regels willen stellen, en het dan-la- ten ontaarden in anarchie. Over de rol van wethouder Jan Bostelaar, die in dezelfde straat woont, laat de Raad van State zich niet uit. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 2-7 00 25, www.-steutelgoes.nl VLISSINGEN - De zendmast, die de gemeente Vlissingen naast strand paviljoen Panta Rhei heeft laten neerzetten, blijft daar maximaal twee jaar staan. De mast is volgens de gemeente nodig uit veiligheidsoverwegin gen; om het bereik van mobiele te lefoons op het Nollestrand tijdens noodsituaties te kunnen garande ren. Die dekking is er nu niet. De tijdelijke mast is 22 meter hoog en vervangt de oude mast, die is weggehaald in verband met de kustversterking aan de Zwakke Schakel Nolle-Westduin. Waar de definitieve mast komt te staan is nog onbekend. De bezwa renprocedure loopt nog. Straatspeeldag in Nieuw- en Sint Joosland. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24