m miljoen Energieschip bij zonnebootrace Rabobank sluit geldautomaten uit angst voor 'plofkraken' Jackpot Passend slotakkoord van Oranje tegen Noorwegen 31 Vandaag in de S: Kunstschouw in de plus Een paradijs voor kookliefhebbers IJzersterk en eigentijds^ f zie ook: www.pzc.nl/uit Te weinig inspecteurs om instellingen goed in de gaten te houden. m 67% «HE* Word ook abonnee! rekking 10 juli De hoogste van Nederland! Fraai lenteweer 17° WALCHEREN DONDERDAG 11 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251 e jaargang nr. 135 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 "N Toezicht op de zorg faalt DEN HAAG - Het toezicht van de In spectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) op de zorginstellingen schiet tekort. Er zijn veel te weinig in specteurs om de honderden instellingen goed in de gaten te houden. Een aantal (particuliere) instellin gen is zelfs helemaal niet bekend bij de inspectie. Dat concludeert- de Algemene Rekenkamer na een grootscheeps onderzoek naar de kwaliteit in de zorg. Volgens de Kwaliteitswet Zorginstellingen zijn zorgaanbieders in Nederland zelf verantwoordelijk voor het leveren van goede en verantwoorde zorg. Maar artsen blijken onvoldoende in staat om zelf de normen voor verantwoorde zorg op te stellen. De IGZ moet hier toezicht op hou den. De Algemene Rekenkamer constateert echter dat dit toezicht op bijvoorbeeld verpleeghuizen en gehandicapteninsteÜingen onvol doende is. Slechts de helft van de verpleeg huizen en één op de vijf gehandi capteninstellingen kreeg de afgelo pen drie jaar een inspecteur op be zoek. In totaal vijftien inspecteurs |*R Het toezicht van de Inspectie voor de Gezondheidszorg schiet tekort. Een aantal (particuliere) instellingen is zelfs helemaal niet bekend bij de Inspectie. zijn in Nederland verantwoorde lijk voor het toezicht op ruim 1.800 afdelingen ouderenzorg. Achthonderd afdelingen gehandi captenzorg worden geïnspecteerd door tien man. De zorg die particu liere instellingen leveren en dé zorg die met persoonsgebonden budgetten wordt betaald, vallen veelal buiten het zicht van de IGZ. Minister Klink (Volksgezondheid) dient volgens de Algemene Reken kamer snel te onderzoeken hoe veel extra inspecteurs er bij moe ten komen. De zorg is onvoldoen de transparant, concludeert de Re kenkamer. Minister Klink en zijn staatssecretaris Bussemaker erken nen dat de verbetering van kwali teitsnormen voor langdurige zorg soms traag verloopt. Toch vinden zij dat zelfregulering door de art sen en instellingen op zich wel werkt. pagina 3: commentaar pagina 4 en 5: welke zorg is niet verantwoord en welke wel? MIDDELBURG - Het energieschip Be rezina is zaterdag 20 juni aanwezig bij de finish van de internationale race voor zonneboten in Zeeland. Die dag begint het schip in de Mid delburgse binnenhaven met de campagne 'Schoon Schip Schoon Water', gericht op recreatievaart. De zonnebootrace presenteert morgen in Goes een mini-race voor basisscholen en een ontwerp wedstrijd voor het voortgezet be roepsonderwijs. De eigenlijke wed strijd met bijna veertig bemande zonneboten duurt van maandag 15 tof en met zaterdag 20 juni. Morgen bij de PZC: een speciale bijlage over de zonnebootraces in Zeeland. Uitverkoop bestaat niet meer reageer op www.pzc.nl Zie pagina 13 reacties: 371 Bos moet eer aan zichzelf houden eens hs 33% Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Economie: 13; Menin gen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 31 t/m 41; Televisie: 42, 43. Bijlage: Uit. Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530 GOES - De Rabobank Oosterschel- de stelt per direct vijf geldautoma ten buiten gebruik uit angst voor 'plofkraken'. Het gaat om los staande geldauto maten in Goes-Noord, Goes-Zuid, bij de Agrimarkt in Goes, in 's-Heer Arendskerke en in Zierik- zee, bij de Aldi in de Grevelingen- straat. Onlangs zijn op twee plekken el ders in het land dezelfde type auto maten succesvol gekraakt met be hulp van een springstof „Wij willen het risico niet ne men", zegt woordvoerster Anita Suijkerbuijk van de Rabobank Oos- terschelde. „Behalve financiële schade kan zo'n ontploffing ook zorgen voor schade aan auto's, be zittingen of verwonding van men sen." De Rabobank heeft het geld uit de apparaten gehaald en onderzoekt de mogelijkheid om ze beter te be veiligen. In Zeeuws-Vlaanderen worden geen geldautomaten gesloten. maakte wel enkele graden slagzij. Het schip zou, met een Belgische loods aan boord, de bocht voor de Vlissingse boulevard te kort hebben ge nomen, en daarna door de stroming tegen de kant zijn gedrukt. De kapitein besloot gistera vond het ballastwater van het schip deels weg te VLISSINGEN - Op het strand bij Vlissingen, ter hoogte van de Zeevaartschool op de Boulevard Banckert, is gisteravond de lege tanker Akti N vastgelopen. Er zou geen sprake zijn van een ge vaarlijke situatie; belangstellenden werden daar om niet van het strand verwijderd. De tanker pompen en deels anders over het schip te verde len; hij hoopte dat de tanker daardoor 's nachts bij opkomend water vanzelf zou loskomen. Sleep boten van Multraship en URS kregen de opdracht van de kapitein om te helpen bij het vlottrekken van het schip. foto Lex de Meester Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1