gen E35 Fabriekswinkel bestekset kookset Simone wil graag kinderburgemeester worden messenblok Geweld N61 Europese verkiezingen 2 Europese verkiezingen 3 Vrijwilliger Wilders 2 Christelijk Bekijk alle PZC-video's op www.pzc.nl/video Donderdag 11 juni 2009 I 1 5 12-persoons, 130-delig ^vir- 79, MODEL LUCIANA 12-persoons, 130-delig ü£v:r- 99. MODEL CUISINE ARNHEM BREDA DOETIMCHEM EINDHOVEN EMMEN GOES GRONINGEN LEEUWARDEN LEIDSCHENDAM NIJMEGEN OLDENZAAL ROOSENDAAL UDEN VENLO ZEIST Adressen en openingstijden zie www.sola.nl zilverwit edelstaal M.IJ»J:MJIIIiai 4-delig gratis giftbox 9-pérsöons, 90-delig zilverwit edelstaal 7-delig gratis giftbox zilverwit edelstaal 18-10 Qo«slgii Telefoon 0113 - 21 11 11 Tussen Beestenmarkt en de Opril Crote Markt ma gesloten di 10.00-18.00 uur wo 10.00-18.00 uur do 10.00-21.00 uur vrij 10.00-18.00 uur za 10.00-17.00 uur '12-persoons, 102-delig LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Onlangs las ik in de krant weer een bericht over zinloos geweld. Dit komt veel vaker voor dan je in de krant leest. Als vader van twee pubers zet dit je aan het denken over de huidige maatschappij waar in het met normen en waarden niet zo nauw genomen wordt. Je zou verwachten dat politie en justi tie hierin een belangrijke rol zou den spelen om dit te voorkomen en zaken, waarbij sprake is van zin loos geweld, op te lossen. Helaas blijkt dit niet zo te zijn. In veel za ken is bij de politie bekend wie de dader(s) is/zijn, maar door angst voor represailles wordt er geen ver dere actie ondernomen. Ook de slachtoffers doen om deze reden vaak geen aangifte en eventuele ge tuigen melden zich niet. Al heb ik ook geen antwoord op de vraag 'hoe dit op te lossen?', het is be langrijk dat we met z'n allen alert blijven én optreden in het belang van onze kinderen! Dus: doe als slachtoffer aangifte. En als je getui ge bent van zinloos geweld: meld je bij de politie. Als iedereen dit zou doen, zijn we alleen nog af hankelijk van de daadkracht van politie en justitie. CJ. Mol Cerbrandystraat 60, Vlissingen Afgelopen week weer twee ernsti ge ongelukken op de N6i. Een bij Biervliet en een zeer ernstig onge luk 6 juni op de noodrotonde bij IJzendijke (krant, 8 juni). En weer circuleert het bericht dat het OTB (Ontwerp Tracé Besluit) dat deze maand zou verschijnen voor de zo veelste maal door Rijkswaterstaat is uitgesteld. De al meer dan een jaar kapot gereden noodrotonde met weggereden hinderstrips, die vrachtverkeer zouden moeten dwingen de rotonde te respecte ren, levert een zeer gevaarlijke si tuatie op. Hoeveel ernstige onge lukken en verkeersdoden hebben Middelburg en de directie van Rijkswaterstaat nog ingecalcu leerd? Want risicoanalyse is onder deel van hun beleid. En dat de poli tie een levensgevaarlijk gehavende rotonde al een jaar lang niet als overtreding door Rijkswaterstaat ziet, roept ook vragen op. Is de ver achting in Middelburg voor Zeeuws-Vlaanderen dan zo groot, dat ondanks jarenlang protest door dorpsraden het N6i-beleid ten koste van burgers moet gaan Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Tijdens de EP-verkiezingen van donderdag jl. frappeerde het mij, dat er vanuit de Zeeuwse provin cie slechts drie kandidaten op de lijst stonden genoteerd. Drie politi ci op een landelijk totaal van 289, iets meer dan 1 procent dus, een zware ondervertegenwoordiging in vergelijking met de rest van Ne derland. Grosso modo hadden wij naar evenredigheid circa twintig mensen kunnen/moeten kandide ren, als men een verdeelsleutel per provincie zou hanteren. Wie rea geert? Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje De Europese verkiezingen zijn weer achter de rug, conclusies kun nen worden getrokken. Partijen met duidelijke standpunten heb ben gewonnen: wat Nederland be treft de PW en D'66. Want kie zers zijn de besluiteloosheid van de huidige regering zat. Net als hier zijn in Europa met name de socialisten de grote verliezers. Cen trum-rechts heeft bijna overal ge wonnen (krant, 08-06). Les voor Nederland: laat het huidige kabi net vallen. Met de huidige PvdA is niet te regeren: eindeloos soebat ten zonder knopen door te hak ken, achterkamertjespolitiek en halfbakken besluiten. Immigratie en integratie moeten harder wor den aangepakt. Dit kan alleen maar met een centrum-rechtse re gering. Het CDA moet onder lei ding van Camiel Eurlings de con frontatie met de kiezers aandur ven en duidelijk maken, dat het niet meer bereid is om zich met de PvdA voort te slepen van de ene naar de andere politieke crisis. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Reactie op artikel dé vrijwilliger van het jaar in de krant van 9 juni. De NCRV wil maatschappelijk be trokken zijn en nomineert dan oude knarren (ik zie negen oude koppen en slechts twee jonge kop pen) als winnaars per provincie. Die 50+ generatie doet het leeu wendeel aan vrijwilligerswerk, die hoefje niet in het zonnetje te zet ten. Zet jongeren die dat ook op pakken in de schijnwerper, want wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Ik heb niks persoonlijks te gen de winnaar van Zeeland, maar ik ken in m'n directe omgeving wel personen die eerder voor Dé vrijwilliger in aanmerking komen. Mensen die 1: twee weken naar het buitenland reizen om vrijwil lig hulpbehoevenden te verzorgen, 2: busreisjes organiseren, 3: gezelli ge middagen organiseren en ver zorgen, 4: eenzamen een heel jaar door bezoeken. Jongeren die 1: het hele digitale gebeuren van een club oprichten, verzorgen dit daar na jaren lang, 2: elftalletjes trainen, 3: in het bestuur van diè club mee draaien, 4: hand- en spandiensten verrichten, 5: er altijd zijn als wat gedaan moet worden. Dat zijn voor mij Dé vrijwilligers. Ik weet waarover ik spreek, want zelf doe ik ook al zo'n 25 jaar wat vrijwillig werk voor de maatschappij. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk In de krant van 9-6 geeft Wout van den Berg uit Bruinisse een tref fend staaltje van duidelijkheid over Wilders en zijn Nederlandse aanhang. Hij vergelijkt Wilders met Hitier: de leider ('Führer'!) van 'een volk dat als één man ach ter zijn sterke leider ging staan', ik denk dat die vergelijking aardig klopt, maar ik zou Wilders (nog) niet van nazi-sympathieën willen beschuldigen. I-iij is wel verdacht. Van den Berg ziet kans om in enke le korte aanduidingen de wezenlij ke kernpunten van discriminerend nazidenken te schetsen. Het top punt van demagogisch raffine ment ligt in de relatie tussen dit denken en de vrijheidsideologie van de PVV. Met vrienden als de ze Wout heeft Wilders geen vijan den meer nodig. M.H. Cohen Stuart Westerenban 32, Burgh-Haamstede Ik vraag mezelf nooit af wat ie mands seksuele geaardheid is. Voor het vervullen van een maat schappelijke taak of andere job is dat net zo onbelangrijk als iemand zijn schoenmaat of kleur ogen. Ik snap niet waarom het bestuur van een Christelijke school zich zorgen maakt om iemands seksuele ge aardheid. Het gaat op school toch om goed lesgeven en het tonen van wederzijds respect. Toch niet om vleselijke zaken? We hebben een prachtboek met leefregels, de bijbel. Volgens mij staat daar niet in dat een homo geen les mag ge ven. Wat wel ais rode draad door dit boek loopt is het tonen van res pect voor de medemens. Daar zou een schoolbestuur zich eens aan moeten houden en niet aan zelf geïnterpreteerde uit verband geruk te bijbelteksten. Kom op mensen het is 2009 hoor! B.J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee 9-persoons, 90-delig zilverwit edelstaal l\ G- O ^fj *0?* 1 Süv- m 1 BBm zilverwit edelstaal 4-delig, ^Il20.- vouidccl n 25 c voordeei^H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15