Klap Middelburg het hardst PvdA woest op het gewest Coffeeshop Roxy in Middelburg moet definitief dicht blijven KORTING 11,12,13 juni showroommodellen met kortingen tot 70% Vlissingen en Veere moeten ook flink bezuinigen. Een eend als vriendje BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Zeeuws-Vlaamse bestuurders vinden sneer niet kunnen, Locatie: in onze centrale hal www.binnenuit.nl Donderdag 11 juni 2009 27 door Henk Postma MIDDELBURG - Middelburg, Vlissin gen en Veere moeten flink bezuini gen nu het Rijk de geldkraan wat terugdraait. Maar de klap komt in Veere en Vlissingen minder hard aan dan in Middelburg. Daar reken den de bestuurders zich rijker dan gerechtvaardigd. Ze hielden te wei nig rekening met de gevolgen van de economische crisis. Dat blijkt uit navraag bij de drie ge meenten. Middelburg kijkt aan te gen een tekort dat de komende ja ren oploopt tot 2,8 miljoen in 2013. In Vlissingen, dat vrijwel de zelfde omvang heeft als Middel burg, is dat bijna de helft minder: 1,5 miljoen. En in het half zo grote Veere blijft de schade beperkt tot 7 ton. De colleges van B en W in de drie gemeenten beslissen de komende weken in welke uitgaven ze gaan snijden om hun begroting voor de komende jaren sluitend te krijgen. Middelburg heeft een acuut pro bleem. Die gemeente moet met een al 8,5 ton bezuinigen op de plannen voor komend jaar. Het gaat bij dat alles niet om een malig geld, maar om jaarlijks terug komende bedragen. Vlissingen en Veere hadden al ingecalculeerd dat er minder geld van het Rijk zou binnenkomen zolang de groei uit de economie is. Beide gemeenten hebben hun begroting voor ko mend jaar op orde. Maar vanaf 2011 moeten ook zij de tering naar de nering zetten. Vlis singen moet dan al een gat van 8 tot 9 ton zien te dichten, Veere een gat van 3 ton. Voor alle ge meenten geldt dat in daaropvolgen de jaren nog meer moet worden bezuinigd. Dat alles is een gevolg van de zogenaamde meicirculaire, waarin het Rijk duidelijk maakt W*| De gemeenten Vlissingen en Veere zagen volgens de eigen bewindslieden de economische bui hangen en hebben om die reden voorzichtig begroot. dat de algemene uitkering aan ge meenten de komende jaren gerin ger zal zijn dan met Prinsjesdag was aangekondigd. Middelburg had daar geen rekening meer ge houden, wordt van ambtelijke zij de bevestigd. Prinsjesdag beloofde de gemeen ten 'een heleboel plussen', zegt de Vlissingse wethouder Jacques Suur- mond. „Gezien het economisch tij hebben we die niet in de begro ting opgenomen." Ook Veere zag de bui hangen. Daar moest sowie so al rekening gehouden met een tekort in 2013 van drie ton. Door de rijksbezuiniging verwijdt dat gat tot 1 miljoen. Volgens de finan cieel deskundige van de gemeente hakt dat er voor Veere fors in. V: ZIERIKZEE - Robin Rebel uit Zierikzee speelt aan nen haar inmiddels en stappen onbevreesd op de Zierikzeese gracht met een Kaapse eend. Als haar af. Kaapse eenden zijn loopeenden. Erg de geitenhouder daar zijn dieren voedert, gaat honkvast zijn ze rond deze tijd van het jaar niet Robin altijd mee. De eenden uit de gracht ken- en daarom komen ze nogal eens in de dierenop- Hst vang terecht. Vorig jaar juni heeft de stichting Dierenvrienden voor dertien van deze warrige waggelaars een onderkomen moeten zoeken. foto Dirk-Jan Gjeltema wolstraat vlissingen lanqe delft middelburg door Frank van Cooten TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse Pv- dA-bestuurders zijn woedend op Aty Harwijne uit Middelburg van het PvdA-gewest Zeeland. Harwijne schrijft het forse verlies van de Partij van de Arbeid in Zeeuws-Vlaanderen bij de Europe se verkiezingen deels toe aan 'de oude PvdA-hap' die zich te weinig in de wijken laat zien. „Wethouders die-er al jaren zitten. Daar hebben we last van", zei Har wijne woensdag in de krant. Zeeuws-Vlaamse PvdA-bestuur- ders vinden het zeer onverstandig van Harwijne met dergelijke op merkingen haar eigen nest te be vuilen. Er klopt ook helemaal ftiets van, zegt Co van Schaik, al tientallen jaren wethouder van eerst Axel en nu Terneuzen. „Als er ergens wijkgericht wordt gewerkt, is het wel door de PvdA in Hulst, Terneuzen en Sluis. Ik heb me ook ontzettend boos ge maakt over de opmerkingen van deze mevrouw. Heel raar dat ze op deze manier de uitslag van de Eu ropese verkiezingen uitlegt. Jam mer dat ze Zeeuws-Vlaanderen een trap na moet geven." Van Schaik herkent zich ook hele maal niet in de stelling van Harwij ne. „Ik kom als wethouder al jaren regelmatig in de wijken, ben zeer benaderbaar en heb veelvuldig contact met de gewone mensen. Wat die mevrouw roept, kan dus gewoon niet." Van Schaik is juist dé stemmen- trekker voor de PvdA in Zeeland, vindt Ron de Kort van de PvdA in Hulst. „Ook ik ben het er totaal niet mee eens dat wij geen contact met onze achterban zouden heb ben." Robert Evers van de PvdA in Sluis vindt de sneer van een gewestelijk bestuurder onverstandig. „De sociaal-democratie heeft over al in Europa verloren. door Emile Calon MIDDELBURG - Coffeeshop Roxy in de Zandstraat in Middelburg is de finitief gesloten. De Raad van State bepaalde giste ren dat de gemeente de coffeeshop eind 2007 terecht heeft gesloten na dat de eigenaar voor de vierde maal in enkele jaren tijd de ge doogregels had overtreden. Door de uitspraak van de Raad we ten de bewoners van die straat ook dat ze voor zeer lange tijd ver lost zijn van een coffeeshop in hun straat of in hun directe omge ving. Burgemeester Koos Schouwenaar heeft in het recente verleden meer malen gezegd dat de bewonersge- noeg overlast hebben gehad. Hij vond het dan ook meer dan te recht hen te verzekeren dat er bij hen geen gedoogde coffeeshop meer komt. Door de Raadsuitspraak is nu ruimte voor een nieuwe coffees hop in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101