Sport Stipaanbiedingen... 35 Chardon Noord-Beveland bundelt krachten voor Senior Games Familieloop zoekt nog vrijwilligers O Senior Games 2009 Mk 1 ^r£!3 'KV' v.a. André Rieu in Maastricht Cruise Egeïsche Zee Istanbul Familieloop Vlissingeri Wethouder Piet de Putter recreant tijdens sportevenement. 2-daagse auto-/busarrangement 11-daagse cruise en stedentrip boek online of bel 020 - 66 22 222 Win e 500 ■M Vijfenzestig menners twee dagen in actie op manege De Eendracht. 36 Woensdag 10 juni 2009 W door Koen de Vries MIDDELBURG - Het aantal inschrij vingen voor de PZC Familieloop heeft even een dipje gekend, maar de laatste dagen neemt de belang stelling weer behoorlijk toe. Giste ren stonden er al 481 namen op de deelnemerslijst. De verwachting is dat er op 20 juni minstens 600 atle ten aan de start staan voor de lo pen over 3, 10 en 21,1 kilometer. Dat zijn er dan twee keer zoveel als vorig jaar, toen de eerste editie gehouden werd. Om die toeloop in goede banen te kunnen leiden, is de organisatie op zoek naar extra vrijwilligers. Ze zullen worden ingezet voor het be veiligen van het parkoers en het verstrekken van drank. De PZC Fa milieloop heeft start en finish op de Vlissingse boulevard en begint om 11.00 uur. Wie mee wil hel pen, kan zich aanmelden via het e-mailadres avael@zeelandnet.nl. Er wordt dan contact met u opge nomen en er worden afspraken ge maakt over uw rol. Na afloop van de Familieloop zijn er voor de vrij willigers broodjes beschikbaar in hotel Arion. zie ook kustmarathonweblog op www.pzc.nl door Marco Puik WISSENKERKE - Liefhebbers van wandelen of fietsen kunnen in de tweede week van september, als in Zeeland de Senior Games worden gehouden, hun hart ophalen in de gemeente Noord-Beveland. Spe ciaal voor het sportevenement voor vijftigplussers heeft het op één na kleinste eiland van Zeeland namelijk fiets- en wandelroutes ontwikkeld. „We willen de men sen laten zien welke mooie plekjes Noord-Beveland allemaal te bie den heeft", vertelt wethouder Piet de Putter. Wie de ontvangsthal van het ge meentehuis in Wissenkerke bin nenstapt, kan eigenlijk al niet om de seniorenspelen heen. Een groot aankondigingbord maakt de bezoe ker duidelijk dat er iets unieks staat te gebeuren aan het einde van de zomer: de Senior Games. De triatlon, waar onder anderen wereldtopper Rob Barel zich voor heeft ingeschreven, moet één van de hoogtepunten worden op Zeeland The Netherlands Noord-Beveland. Een andere be langrijke pijler is het recreatieve sportprogramma. Als vertrekplaats van de wandel- en fietsroutes is ge kozen voor Kamperland, de loca tie waar ook de triatlon wordt ge houden. „De fietsroutes lopen over het hele eiland", legt De Put ter uit. „De wandelaars hebben twee mogelijkheden: een route langs de westkant van het eiland en een loop rondom het dorp Wis senkerke." Het inzaaien van de ran den van de akkers is zo afgestemd, dat de bloemen in september in bloei moeten staan. De Putter: „Deelnemers aan de routes krijgen een gratis 'plukbon' uitgereikt, waarmee ze de mogelijkheid heb ben om een mooie bos bloemen mee naar huis te nemen." De wet houder ziet met de komst van de Senior Games naar Zeeland twee kansen voor zijn gemeente. „Ener zijds proberen we mensen zo ge- Speciaal voor de Senior Games heeft Noord-Beveland fiets- en wandelrou tes ontwikkeld, vertelt wethouder Piet de Putter. foto Hans Puik zond mogelijk te laten leven en daar hoort een actief beweegpa- troon bij. Dat geldt zeker voor vijf tigplussers. Anderzijds zijn de Se nior Games een enorme kans om het toerisme op Noord-Beveland te promoten en ondernemers daar op in te laten spelen." Eén van de communicatiekanalen die daarvoor wordt gebruikt is de toeristische infogids, die door de ondernemers wordt uitgegeven. „In de gids, waarvan zowel een Ne derlandse als Duitse uitgave is, vra gen we aandacht voor de Senior Games. We hopen dat mensen straks komen kijken of deelnemen aan het recreatieve programma", zegt De Putter, die zelf overigens één van de recreatieve deelnemers is aan het evenement. Ook op andere manieren probeert de gemeente de Senior Games naar buiten toe uit te dragen. „Via de website noordbevelandtoeris- me.nl worden evenementen en verblijfsarrangementen aangebo den. Voor deelnemers aan het sportevenement gelden kortingen of leuke extraatjes." De Putter benadrukt daarbij de be trokkenheid van meerdere par tijen. „Op dit moment is samen werking op Noord-Beveland een heel 'hot' item. Als gemeente heb ben we samen met ondernemers, stichtingen en het bedrijfsleven de Senior Games opgepakt. Het resul taat daarvan is dat we de mensen in september een zeer attractief programma kunnen aanbieden." Zie video op http://www.pzc.nl/seniorgames/ Wegens enorme belangstelling zijn wij er in geslaagd om 500 extra arrangementen naar het concert van André Rieu in Maastricht te reserveren. Van 10 t/m 14 juli 2009 zal deze beroemde violist samen met zijn Johan Strauss orkest een prachtig openluchtconcert geven op het Vrijthof in Maastricht. Boek snel voor dit unieke concert op een unieke plaats en laat u meevoeren op de muzikale klanken... Inclusief: concertkaart catergorie C en hotelovernachting (hotel naar keuze) met ontbijt. Ook mogelijk inclusief busvervoer. Vertrek juni t/m okt. Stip Reizen combineert nü een 8-daagse geheel verzorgde 4-sterren cruise naar Mykonos, Patmos, Kusadasi, Rhodos, Kreta, Santorini én Athene, met een verblijf in een 3-sterren hotel in het populaire Istanbul! lnclusief:vliegreisAmsterdam-lstanbulv.v.,transferstluchthavenbelasting, taxen, havengelden, brandstoftoeslag, 8-daagse cruise op MS Cristal (of gelijkwaardig) o.b.v. logies en ontbijt en 3 nachten hotel*** in Istanbul incl ontbijt. Ook te boeken i.c.m. het 5-sterren Crowne Plaza in Istanbul. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden me' uw vakantiefoto! ''^r^:iz'kka,,s waarde van n ter ant<"»el€50W -Ifi ff door Koen de Vries MIDDELBURG - Bram Chardon komt komend weekeinde met vier welshpony's en twee koetsen met een goed gevoel naar de menwed strijden in Vrouwenpolder. De zoon van viervoudig wereldkampi oen IJsbrand Chardon greep vorig jaar oktober op manege De Een dracht de nationale mentitel in de klasse 2/3 en is dat nog niet verge ten. „Ik denk dat het een fijn weekend wordt in Vrouwenpolder", zegt Chardon. „Het is de derde keer dat ik er kom. Vorig jaar greep ik er uit aam DAMMEN Enschede. WK tweekamp. Vierde partij: Schwarzman (Rus) - Georgiev (Rus) 1-1. Stand: 4-4. TENNIS Halle. Mannen. Eerste ronde: Djokovic (Ser/2) - Bolelli (Ita) 7-5 6-2, Tsonga (Fra/4) - Santoro (Fra) 7-5 6-2, Melzer (Oos/7) - Cle ment (Fra) 1-6 6-3 6-2, Petzschner (Dui) - Ver- dasco (Spa/3) 3-6 7-6 (5) 6-4. Londen. Mannen. Tweede ronde: Roddick (VSt/2) - Vliegen (Bel) 6-1 6-4, Fish (VSt/8) - Llodra (Fra) 5-7 7-6 (5) 6-3, Blake (VSt/6) - Lju- bicic (Kro) 6-2 7-6 (4). WIELRENNEN Saint-Etienne. ProTour, Dauphiné Libéré. Derde etappe, Tournus - Saint-Etienne: 1. Terpstra (Ned) 182 km in 4.32.34 (40,064 km/u), 2. Turpin (Fra), 3. Trofimov (Rus), 4. Pauriol (Fra), 5. Landaluze (Spa), 6. Troessov (Rus) 1.32, 14. Kroon, 15. Evans (Aus), 28. Val- verde (Spa), 33. Gesink, 45. Clement, 47. Post- huma. Algemeen klassement: 1. Terpstra 10.23.45, 2. Pauriol 0.26, 3. Trofimov 0.27, 4. Turpin 0.36, 5. Evans 1.01, 6. Landaluze 1.04, 7. Contador 1.09, 8. Valverde 1.24, 17. Cle ment 1.40, 29. Moerenhout 1.50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74