Zeeland PZC Fiat voor Innovation Island 19,7 21 SCHOUWEN-DUIVELAND 29 22 en 23 Raad steunt project dat gebaseerd is op principe van wooneconomie. Opbrengst Haringparty ruim boven begroting Jackpot miljoen Nog tot 13.00 uur vanmiddag! Koop nü een Staatslot Wie de pivz/zet paót, ttekke hem aan Paul P I M Gemeenteraad kiest voor de duisternis Raad stemt in met extra krediet sportpark Dubbelconcert van Nut en Uitspanning Leerlingen Sprienke zijn roeikampioen Volwassene Nagelkunstenaars strijden om de titel Nail Art kampioen Gedwongen huwelijk tussen kreeft en champagne Woensdag 10 juni 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeenteraad geeft groen licht aan de verdere ontwik keling van Innovation Island. De intentieovereenkomst tussen pro jectontwikkelaar Prowonec, de ge meente en de provincie kan wor den ondertekend en de structuur visie voor Brouwershaven kan wor den opgesteld. Alleen de fractie van Alert! en raadslid Floor Fonteijne (PvdA) gaan niet akkoord met het project. De rest is enthousiast (WD, SGP, LSD en CDA) tot gematigd posi tief (overige leden PvdA-fractie en Christenunie). Bij GroenLinks heerst ook nog de nodige scepsis. Met het groene licht van de ge meenteraad en de steun van de provincie Zeeland maakt Innova tion Island een flinke stap voor waarts. Het project is gebaseerd op het principe van wooneconomie. Door het bouwen van woningen wordt de economie gestimuleerd. Daarbij wordt ook het nodige ge daan aan de omgeving. "Uit een haalbaarheidsonderzoek blijkt dat het 300 tot 400 arbeidsplaatsen op Schouwen-Duiveland kan opleve ren. Het project beperkt zich tot drie gebieden: Brouwershaven, Scharen- dijke en Noordgouwe. Nu is eerst Brouwershaven aan'de beurt. Scha- rendijke en Noordgouwe volgen la ter. In Brouwershaven moet de his torie versterkt worden. Ook het sjofele industrieterrein aan de rand van het dorp moet opge knapt worden. „Een unieke kans waar menige gemeente jaloers op zal zijn", zei Henk Coomans in de commissievergadering. Zijn colle ga Jos Hoeijmakers (Alert!) was juist uitgesproken negatief Hij noemde het project 'nu al verlies gevend' en stelde dat het gebied W* De gemeenteraad stemt in met de verdere ontwikkeling van In novation Island. Het eerste pro ject dat ontwikkeld wordt is bij Brouwershaven. 'voor vele jaren gegijzeld zou wor den'. Voor deze opvattingen kreeg hij echter geen enkele steun bij de andere fracties. Wel waren er vra gen over de rol van Prowonec. De mededeling van wethouder Roel van der Wekken dat Prowonec het niet alleen voor het zeggen heeft stelde de meeste fracties gerust. Het project wordt getrokken door een stuurgroep waarin de gemeen te, de provincie en Prowonec sa menwerken. Diverse fracties spraken er ook hun zorg over uit dat de huidige economische crisis van invloed is op de ontwikkeling van het plan. Volgens Erik van den Bos (SGP) moet die gedachte geen rol spelen. „Regeren is vooruitzien", zei hij. BRUINISSE - Vooral door het fanatiek tegen elkaar opbieden van twee ondernemers uit Brouwersha ven en Bruinisse heeft de Haringparty van de Schouwse Maatjes gisteren in de nieuwe jachtha ven van Bruinisse een bedrag opgeleverd dat ruim boven de begrote 10.000 euro uit komt. Drie Roparunteams krijgen elk 1250 euro en voor de stichting Henk, die kinderen uit Tsjer- nobyl ontvangt, is 1500 euro beschikbaar. Een schilderij van de Zierikzeese kunstenares Inge de Groot bracht 4270 euro op. De party werd door 450 zakenmensen bezocht, foto Dirk-Jan Gjeltema BELASTINGVRIJ! Trekking 10 juni Staatsloterij fï> www.lekkerpuzzelen.nl Cl Js vC There is only one Paul Pim sale! Koopzondag 14 juni 12.00 uur - 17.00 uur www.PaulPim.nl ZIERIKZEE - De gemeenteraad stemt in met de notitie Licht en Duisternis. Daarmee kiest de raad voor een beleid waarbij zoveel mo gelijk de duisternis gerespecteerd wordt. Om dat te bereiken worden nieuwe manieren van verlichting (zoals met ledlampen) uitgetest. Alleen als de veiligheid in gevaar komt (zoals in sommige verkeerssi tuaties) zal wél gekozen worden voor ruime verlichting. ZIERIKZEE - De gemeenteraad is morrend akkoord gegaan met het extra budget voor het opknappen van sportpark Bannink in Zierik- zee. „We hebben eigenlijk niets te beslissen", vat Jacqueline van Burg van LSD samen. Ze doelt op het feit dat het geld al uitgegeven wordt omdat haast gemaakt moet worden met de opknapbeurt. Het park moet in orde zijn voor de Se nior Games in september. ZONNEMAIRE - Harmonievereni- ging Nut en Uitspanning uit Zon- nemaire geeft zaterdag 13 juni een dubbelconcert. Zowel het oplei dingsorkest als het harmonieor kest treedt op in het dorpshuis. Beide orkesten staan onder leiding van Josje de Regt. Het concert begint om 20.00 uur, na afloop is er 'nababbel'. GOES - Joeri Vermeulen en Jeroen Spruijt, leerlingen van Mytyl school De Sprienke in Goes, heb ben tijdens de Nederlandse roei- kampioenschappen in Amsterdam de eerste prijs behaald in de catego rie Mytylscholen. Het tweetal kwam van de vijf boten in twee heats als eerste over de finish. Ook teams 2 en 3 van De Sprienke haal den goede resultaten. Tipredactie@pzc.nl Nadat hij in drie dagen van Goes naar Groningen gefietst was, nam die twintiger uit Goes moe maar voldaan de trein te rug naar Zeeland. Al snel raakte hij in gesprek met een jonge moe der en haar twee zoontjes. De oudste van de twee keek bewon derend naar zijn racefiets, die vol gens hem precies hetzelfde was als die van zijn papa. „Hoe lang ben jij eigenlijk al papa?", vroeg hij zich daarom meteen af. Toen de Goesenaar antwoordde dat hij helemaal geen papa was, keek de kleuter hem niet-begrij- pend aan. Dat strookte niet hele maal met zijn wereldbeeld, bleek uit de vervolgvraag: „Ben je wel een volwassene dan?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45