Zeeland voor de lol op de wachtlijst Zo'n kind dat altijd met z'n neus in de boeken zat Zaak Goudswaard voor rechtbank Tunnel dicht 9 PvdA Waddenzee dupe strijd mossels Discussieer mee met Alexander Rinnooy Kan 'AIVD wist heimelijke bandopname verhoor oud-korpschef politie'. Kijk op www.pzc.nl/standplaats Woensdag 10 juni 2009 I 3 Een meisje in een kliniek voor eetstoornissen. De foto is niet bij Emergis gemaakt. Vroeger hadden we er allemaal wel één in de klas, zegt Ria van Tienhoven van RIAN (Regionaal Intersectoraal Autis me Netwerk). „Zo'n jongen die altijd stil met z'n hoofd in de boeken zat, die zouden we nu misschien een autist noemen. Vroeger leiden die mensen hun leven wel gewoon, maar het was toch prettiger geweest als ze hadden gewe ten hoe het kwam dat ze niet zoveel vrienden hadden of waarom ze feestjes niet leuk von den. Ze leven hun leven, maar het is wel een zwaar leven." De diagnose adhd of autisme is geen modegril, vindt Van Tienhoven. „Was het maar waar, dan ging het vanzelf over. Als een kind verve lend is, gaat het ook over, maar adhd gaat nooit over. Mensen doen altijd maar alsof ouders het graag willen dat hun kind zo'n diagnose krijgt, maar het is wel een etiket dat je voor je hele le ven bij je draagt." „We weten nu dat het veel vaker voorkomt, we weten nu ook wat de symptomen zijn. Als je het beter ziet, wordt de diagnose ook beter ge steld." door Marcel Modde MIDDELBURG - Voormalig korps chef Fup Goudswaard van de Zeeuwse politie eist via de recht bank inzage in zijn dossier bij de Algemene Inlichtingen en Veilig heidsdienst. Volgens zijn advocaat is de handelswijze van de dienst in strijd met het Europees recht. De procedure is gericht tegen de door de AIVD geweigerde verkla ring van geen bezwaar. Op grond daarvan werd Goudswaard juli vo rig jaar geschorst en twee maan den later uit zijn functie gezet. Hij wil weten wat er in de belastende verklaringen staat, die tegen hem zijn afgelegd. Volgens de AIVD valt dat echter onder de geheim houding. Wel mocht hij zijn eigen verklaring inzien. Die bleek vol gens de Rotterdamse advocaat Pie- ter van Hecke bezijden de waar heid. Van dat gesprek is 'heimelijk' een bandopname gemaakt. Maar toen Goudswaard daar om vroeg ter verificatie, bleek die opname ge wist, aldus Van Hecke. „Alles bij el kaar opgeteld, is er voldoende aan leiding :te twijfelen aan de integri teit en geloofwaardigheid van de AIVD in dit dossier." Volgens de advocaat maakt de geslotenheid Ex-korpschef Goudswaard van de Zeeuwse politie eist van de recht bank inzage in de belastende ver klaringen. Zijn advocaat twijfelt aan de integriteit van de AIVD. van de dienst het onmogelijk na te gaan in hoeverre medewerkers naar eigen inzicht handelen. „Dat laat zich niet toetsen." Van Hecke verwijst naar een voetnoot in de rapportage van toezichthouder CTIVD, 'waar in een enkel geval is vastgesteld dat een referent is be dreigd door de AIVD'. Laakbaar is naar mening van de advocaat ook dat de gehoorde getuigen niet de mogelijkheid hebben hun verkla ring na te lezen. „Sterker nog, als ze dat vragen aan de AIVD is het antwoord: wij kennen u niet." Van Hecke houdt er op basis van jurisprudentie rekening mee dat de rechtbank de eis verwerpt. Goudswaard heeft aangegeven te zullen doorprocederen tot aan het Europese Hof van Justitie. De zaak dient op 24 juni in Den Haag. COMMENTAAR De Partij van de Arbeid kan zich de moeite van een onderzoek naar de nederlaag bij de Europese verkiezingen besparen. Want vriend en vijand weten al dat de combinatie van zwak leiderschap en fletse standpunten dodelijk is. De kiezer rekent je daar genadeloos op af Niet alleen in Europees verband, maar straks ook in Nederland. Partijleider Wouter Bos glorieerde wel even in zijn rol als redder van het financiële systeem, maar dat is iedereen al vergeten. Bos zal toch echt veel meer profiel moeten tonen, wil hij zijn partij weer op het goede spoor zetten. Het is de vraag of hij ooit die uitstraling zal krijgen. Achter al zijn vlotte praatjes lijkt de bezieling te ontbreken. Van de permanent sloom acterende Mariëtte Hamer zal het ook niet komen. En jong politiek talent is niet in zicht. De grootste makke van de PvdA is echter dat zij het patent op de sociaaldemocratie is kwijtgeraakt. GroenLinks en vooral de SP gingen er mee aan de haal. Als de PvdA zich niet snel en zeer overtuigend weet te herpakken als kampioen van de gewone man, ziet het er slecht uit. foto Harmen de Jong MIDDELBURG - In de Westerschelde- tunnel sluit in de avond en nacht van 16 op 17 juni wegens een onge vallenoefening en wegenonder- houd. De buizen in beide richtin gen zijn dicht tussen 20.30 en 4.00 uur. Het verkeer wordt omgeleid via Antwerpen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Waddenzee wordt de dupe van de juridische strijd tussen de Stichting Faunabescher ming en de mosselsector. Nu mos selvissers minder mogen vissen, hebben ze geen geld meer voor herstel van de natuur in de Wad denzee. Dat zei minister Gerda Verburg (CDA, Visserij) gisteren in de TWeede Kamer. Ze is 'dubbel te leurgesteld' over een uitspraak van de Raad van State. Die oordeelde onlangs dat mosselvissers dit voor jaar een kwart minder mogen vis sen. Een tegenslag, want in okto ber sloten vissers, milieubescher mers en de minister nog een ak koord. Ze zouden elkaar niet meer voor de rechter dagen en 20 pro cent minder mosselen opvissen. Stichting Faunabescherming nam nooit deel aan de gesprekken. De Raad van State oordeelde dat de vissers nog eens een kwart minder mogen ophalen. Verburg: „Er wordt twee keer betaald voor de zelfde verzekering." Joop Atsma (CDA): „Zet een streep door de subsidiëring van de ze activistenclub'." Prijzen gebaseerd op 2-4 pers. bezetting. Excl. reserveringskosten. Drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3