2bC#c* I2 nd en een bolus houden we er wel in' Willem Behr opent Rondje Rozenoord toch 'Als je nou ergens kunt laten zien wat er allemaal in en rond de 'Mensen vinden het razend interessant om bij bedrijven een kijkje sluizen gebeurt, is het hier wel' achter de schermen te nemen' 'We verhuizen niet alleenwe zetten ook een heel nieuw concept in de markt' 'Ik ben ervan overtuigd dat 12.000 bezoekers echt haalbaar moet zijn' Maatwerk, styling en binnenhuisadvies. ..meer dan meubelen w Woensdag 10 juni 2009 23 t MMÜlf I SLUIS "et wandelingetje dat infor meel al tijden Rondje Rozenoord wordt genoemd, krijgt niet de naam Willem Behrpad, meldde de Stadsraad Sluis eerder. De inspanningen van de voorma lig voorzitter van de Stadsraad voor de wandeltocht om het ver zorgingshuis worden echter wel de gelijk gewaardeerd. Behr is uitgeno digd om woensdag 24 juni het rondje officieel te openen. Vóór hij dat doet mogen een aantal spre kers laten horen hoeveel inspan ning en geld het rondje kostte en welke moeilijkheden ze moesten overwinnen. De bijeenkomst de van Rozenoord be" k -WM gint om 14.30 uur. k Het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen maakt een kwaliteitsslag. Komend voorjaar verhuist het mari tiem informatiecentrum naar een nieuwe locatie. door Eugène Verstraeten Industrieel toerisme. Dat is he lemaal de trend. „Kijk maar hoeveel belangstelling open dagen van verschillende branches in het bedrijfsleven trek ken. Zoals afgelopen weekend nog de Dag van de bouw", zegt voorzit ter Nynke van der Ploeg van de Zeeuws-Vlaamse VW. „Mensen vinden het razend interessant om bij bedrijven een kijkje achter de schermen te nemen." Wat dat be treft heeft Terneuzen met het Por taal van Vlaanderen de kip met de gouden eieren in handen, weet ook voorzitter Sien de Mol-Mar- cusse van deze toeristische attrac tie. Omdat het maritiem informatie centrum noodgedwongen van de locatie op het sluizencomplex moet verhuizen vanwege veilig heidsvoorschriften, ligt er nu een kans om het huidige concept tege lijkertijd een flinke face-lift te ge ven. En dat gaat ook gebeuren. Gis teren bezegelden vertegenwoordi gers van het Portaal, de gemeente en de VW hun ambitieuze voor nemens door het ondertekenen van een samenwer kingsovereen komst. De formule met een kopje koffie met Zeeuwse bo lus, filmvertoning, een excursie door het sluizencomplex en even tueel een vaartochtje heeft een aantal jaren goed gefunctioneerd. „Maar het is tijd voor een nieuwe impuls", zegt Sien de Mol-Marcus- se, die het aantal bezoekers toch wat terug ziet lopen. „Met zo'n at tractie moet je je formule regelma tig vernieuwen. Nu al hebben we onze film vernieuwd. Die blijven we ook op de nieuwe locatie aan de Zeevaartweg gebruiken." Daar, in het oude gebouwtje van Rijkswaterstaat, wordt nu volop verbouwd. Zelfs zonder enige voor ziening is de locatie op een strook grond tussen de sluizen al indruk wekkend. Grote zeeschepen dobbe ren op een paar meter voorbij. Vanaf het toekomstige terras heb je straks een fraai zicht op de ha venactiviteiten. „Als je nou ergens kunt laten zien wat er allemaal in en rond de sluizen gebeurt, is het hier wel", zegt Sien de Mol-Mar- cusse. Uit een studie kwam de conclusie dat er een professionele organisa tie moet worden neergezet, met een fulltime manager. Ook de WV concludeerde dat in een on derzoek. De sollicitatieprocedure is inmiddels gestart. De gemeenteraad heeft al 300.000 euro beschikbaar gesteld om het Portaal een kwaliteitsslag te laten maken. Ook de provincie en het bedrijfsleven stoppen er geld in. De hoop is gevestigd op een Euro pese subsidie om het financiële plaatje rond te maken. „Van het huidige concept blijft een groot deel overeind", zegt Nynke van der Ploeg. „We spelen in op de toenemende belangstelling voor het industrieel toerisme. De hele wereld die achter het havenge- beuren zit, is interessant voor men sen. Die gaat het nieuwe Portaal ook laten zien. Niet in een vast programma dat mensen moeten volgen, maar inter actief Bezoekers kunnen zelf kiezen wat ze wel en niet willen zien. Natuurlijk gaat het Portaal in op de speerpunten van Rijkswaterstaat: 'droge voeten en schoon water, een vlotte en vei lige doorvaart'. „Dat vertalen we in het verhaal over de sluizen, de werking van de radar en de lood sen. Maar we gaan ook alles rond om de scheepvaart laten zien en al le ontwikkelingen die zich afspe len in de Kanaalzone. We kijken vooral ook naar de toekomst." doen. Daar helpt het Portaal van Vlaanderen al jaren bij." Rijkswa terstaat stelt het nieuwe onderko men beschikbaar en betaalt ook een deel van de verbouwing. De komende jaren staan ingrijpende ontwikkelingen voor de deur, zo als de aanleg van een nieuwe zee sluis. Een project waarover via het portaal informatie kan worden ge geven. Saillant detail is wel dat de landtong waarop het nieuwe Por taal gestalte krijgt straks moet wij ken voor die nieuwe zeesluis. Van Waes ziet daar geen probleem in. „We zijn nog lang niet aan het graven, zelfs de besluitvorming is nog niet zover. Ik denk dat het nog wel tien jaar kan duren voor dat we daar werkelijk aan de slag gaan. Het project kost tien miljard euro, dus daarin kan straks best wel geld worden gevonden voor de verplaatsing van het Portaal." Vertegenwoordigers van gemeente, Rijkswaterstaat en het Portaal nemen met het boemeltreintje een kijkje bij de nieuwe locatie. toto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten Minstens 12.000 bezoekers moet het straks opgepimpte Portaal van Vlaanderen op termijn lokken, is het streven. Een aantal dat zeker haalbaar moet zijn, was de overtui ging van wethouder Adehemar van Waes, gisteren bij de onderte kening van het samenwerkingsver band tussen de gemeente Terneu zen, Rijkswaterstaat en het Portaal van Vlaanderen. „Er liggen enor me kansen en mogelijkheden", al dus van Waes, „zeker ook gezien de toenemende belangstelling voor industrieel toerisme." Ook Agelien van Boxtel van Rijks waterstaat, hoofd waterdistrict Westerschelde in Terneuzen, sprak de verwachting uit dat er door de verhuizing van het Portaal een flinke opwaardering plaats vindt. „Als Rijkswaterstaat willen wij de burger laten zien wat we /laanderen (r): „We verhuizen niet al- t foto Peter Nicolai Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het spinnewiel terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com Schitterende Bestekcasettes WMF WMF Vision 9 persoons 89-delig m van 1657,- voor 989,- passieux WMF Dune 9 persoons, 89-delig n 673,- voor 399,- OOSTWAL1 GOES -0113 228895-PASSIEUX.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35