Zeeland Vlissingen toneel Zeeuws kampioenschap nagelkunst KORTINGEN TOT De Splenter schoenen Medewerkers Vitrite gaan deeltijd-ww in Dode uit Kanaal Gent-Terneuzen gehaald VANAF WOENSDAG 10 JUNI Nagelkunstenaars strijden om de titel Nail Art kampioen. Terneuzen Noordstraat 69-71 Oostburg Markt 17 Hulst Gentsestraat 36 Middelburg Nieuwe Burg 31 Woensdag 10 juni 2009 29 MIDDELBURC - Philips vraagt deel tijd-ww aan voor alle 150 mede werkers van dochteronderneming Vitrite in Middelburg. Ook in Uden en Eindhoven komen perso neelsleden in de deeltijd-ww- te recht. In totaal gaat het landelijk om 297 mensen. FNV Bondgenoten legt morgen een voorstel voor aan haar leden in Middelburg, zegt woordvoerder Koos de Meij. Philips wil volgens woordvoerder Erik Drent het loon van het personeel tot honderd pro cent aanvullen. De maatregel gaat waarschijnlijk al binnen enkele we ken in. De oorzaak is een teruglo pende markt, zegt Drent. „In de Vitrite worden autolampen ge maakt. Daar is minder vraag naar." Of de maatregel uiteindelijk tot ontslagen gaat leiden, is onzeker. Drent: „We hopen dat de markt weer aantrekt. De deeltijd-ww is bedoeld om kennis en goede me dewerkers vast te houden." Alom wordt verwacht dat het per soneel van Philips instemt met deeltijd-ww. De regeling houdt in dat medewerkers maximaal vijf tien maanden tot vijftig procent minder gaan werken. In februari werd voor een deel van de Vitrite-medewerkers al werk tijdverkorting aangevraagd. Het aantal personeelsleden in de Vitri te Middelburg liep de afgelopen ja ren terug van 183 naar 150. In de Philips-fabriek in Terneuzen staat een reorganisatie op stapel. SAS VAN CENT - Rijkswaterstaat heeft gisterochtend omstreeks 8.30 uur een stoffelijk overschot aange troffen in een personenauto die uit het Kanaal Gent-Terneuzen werd getakeld. Dat gebeurde bij het ruimen van obstakels op de ka naalbodem. De auto werd gevon den bij Sas van Gent. Het voertuig bleek al geruime tijd in het water te liggen. De politie Zeeland is een onder zoek gestart naar de identiteit en de herkomst van het stoffelijk over schot. Daarbij wordt ook het Ne derlands Forensisch Instituut inge schakeld. De identiteit van het slachtoffer is nog niet bekend. door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - Bij Tyro Beauty Nails in Vlissingen worden zaterdag de eerste Zeeuwse Nail Art Kam pioenschappen gehouden. Terwijl overal de recessie voelbaar is, zag Bianca Dekker van Tyro Beauty Nails de omzet het afgelo pen jaar met 25 procent groeien. „Er is steeds meer vraag naar nail art. Vrouwen durven meer. De nieuwste trend zijn de stiletto's: nagels die in een lange punt uitlo pen. Je kunt er niet mee tuinieren, maar het is zó vrouwelijk! Puur mooi zijn." In Vlissingen zal alleen nail art te zien zijn: „Dat is het versieren van de nagel met nagellak en stripers - heel dunne kwastjes waarmee je verf aanbrengt op de echte of kunstnagel. Misschien nog een strass-steentje om het af te maken, maar het blijft in het platte vlak." Nagelkunst omvat ook jd-inlay. Daarbij wordt met acryl of gel een reliëfpatroon getekend, waarover- heen een transparante laag gezet wordt. Dan is er nog de fantasy nail art: „Pure shownagels. Er zijn mensen die met acryl op nagels kunnen toveren. Die elfjes van twintig centimeter hoog maken en op je nagels bevestigen." De jury bestaat uit drievoudig Bel gisch kampioene Ilse Vos en Pe pijn Borrel van het in nagelkrin gen bekende, gelijknamige oplei dingsinstituut. Thema van deze kampioenschappen is 'De Zeeuw se Kust'. De juryleden kijken hoe dit aansluit bij de creaties en letten daarnaast onder meer op originali teit en afwerking. In Utrecht wor- De nieuwste trend zijn de stiletto's: nagels die in een lange punt uitlopen. den twee keer per jaar al kam pioenschappen gehouden, voor nail art en french manicure (roze nagels met een wit randje), maar die worden georganiseerd door de producenten van nagelcosmetica. Afnemers van de eigen producten maken meer kans, al zeggen ze van niet, stelt Dekker. „Ik vond het hoog tijd voor een onafhanke lijke tegenhanger. Vandaar dat ik me expres laat sponsoren door be drijven die helemaal niets met na gels van doen hebben." www.dezeeuwsenailartkampioen- schappen.nl Een creatie van Aukje Veltman, pu pil van nagelkunstenaar Pepijn Bor rèl die in Vlissingen zal jureren. 60% «EPtAY WING r-.'Ct

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31