Buitenland Brown overleeft roep om aftreden atoombureau Claim voor IRA-leider Gratis toestel uit de BuffelCollectie bij de BedrijfsBundel van KPN. Labour nog maar de derde partij in Verenigd Koninkrijk. Dinsdag 9 juni 2009 I 7 LONDEN - De Britse premier Gor don Brown heeft gisteravond een bijeenkomst met parlementariërs van zijn Labour-partij overleefd. Hij moest zich verantwoorden voor de slechte uitslag van de Euro pese verkiezingen. De sociaaldemo cratische partij die sinds 1997 aan de macht is, kampt met de slecht ste verkiezingsresultaten sinds 1910. Volgens Bob Ainsworth, staatsse cretaris van Defensie was er 'geen steun' voor de roep tot aftreden. De vergadering gaf blijk van 'over weldigende' steun voor de pre mier, die bij aankomst een applaus kreeg van de volksvertegenwoordi gers. Brown zegt zelf niet te willen op stappen. Hij pleit voor eenheid en denkt dat vervroegde verkiezingen nu niet op de plaats zijn. Het op lossen van economische proble men gaat volgens premier Gordon Brown voor. Ook vindt hij het niet nodig om op te stappen naar aanleiding van het declaratieschan daal. De belastingbetaler bleek te heb ben betaald voor de meest vreem de uitgaven van parlementariërs en ministers. De bonnetjes bleken ingediend voor rente op leningen die al waren afgelost, het herstel van een privétennisbaan, badkuip- stoppen, kattenvoer en porno films. De burger rekende vorige week donderdag tijdens de Europese ver kiezingen in het Verenigd Konink rijk hard af met de Labour-partij van Brown. De partij kreeg iets meer dan 15 procent van de stern ly Na de vernietigende verkiezings- uitslag bij de Europese verkiezin gen, klonk luid de roep om aftre den van premier Brown. Gistera vond weerstond hij alle kritiek. men en werd zelfs ingehaald door de Conservatieven en de rechtse anti-Europese Onafhankelijkheids partij (UKIP). Op basis van de uitslag van deze verkiezingen is Labour nog maar de derde partij van het land, het geen desastreus kan uitpakken in het districtenstelsel waarmee in Groot-Brittannië het landelijke par lement wordt gekozen. Voor de tweede keer in korte tijd galmde de roep om af te treden door Dow ning Street 10. Een aantal Labour-leden viel Brown gisteren wel af. Zo besloot staatssecretaris van Landbouw en Milieu Jane Kennedy het kabinet de rug toe te keren. Kennedy zei al langer ontevreden te zijn over de manier waarop Brown politiek be drijft: „Het is een stijl waar ik me al mijn hele leven tegen verzet. Het is niet het soort politiek waar mee ik geassocieerd wil worden", zei ze. Brown had. na het vervangen van zes ministers gehoopt dat de rust in de tent zou terugkeren. Giste ren verzette echter niet alleen Ken nedy zich tegen zijn leiderschap. Andere kopstukken herhaalden de ze boodschap op de partijbijeen komst. Toch was de toon meer timide dan voor de bijeenkomst met de Labour-parlementariërs. „Als de premier zich houdt aan wat hij zegt, dan zullen degenen die kri tiek hebben geleverd, zich voorlo pig koest houden", reageerde La gerhuislid Barry Sheerman opti mistisch. Steeds meer kiezers in Groot-Brit- tannië willen wel nieuwe verkie zingen. Uit de laatste peiling bleek 62 procent van de stemgerechtig den zo snel mogelijk naar de stem bus te willen. Uit diezelfde peiling bleek dat de Conservatieven dan een enorme zege zouden behalen. I pagina 8-9: Jan met de pet is niet meer links Cordon Brown De Britse premier Gordon Brown (58) staat de laatste we ken zwaar onder druk, onder meer door het declaratie schandaal en de slechte uit komst van de verkiezingen. Bij zijn aantreden in 2007 was Brown populairder dan de toen malige premier Tony Blair. Aan het begin van het premier schap van Brown steeg de La bour-partij voor het eerst in tij den weer in de peilingen. Er werd gespeculeerd over ver vroegde verkiezingen om de verwachte winst te incasseren. Uiteindelijk werden die niet ge houden, waardoor de kiezers ui terlijk in juni 2010 naar de stembus moeten. Brown was al als minister van financiën zeer geliefd bij de be volking. De Britten waren in 2001 zeer onder de indruk van het ver driet van Brown, die zijn doch tertje enkele dagen na haar ge boorte verloor. Ook won hij aan sympathie door zijn strijd voor het kwijt schelden van schulden van de derde wereld. Zijn premierschap wordt geken merkt door problemen. Zo wordt hem aangerekend dat hij, als geroemd oud-minister van financiën, de wereldwijde financiële crisis voor Groot-Brittannië niet wist af te wenden. Jean-Pol Poncelet. Poncelet was eerder vicepremier en minister van Defensie en Energie. Hij werd pas op het allerlaatste moment door België naar voren geschoven. Binnen het IAEA werd zijn kandi datuur als een volslagen verrassing gekenmerkt. De benoeming van de IAEA-baas is een zuiver politieke zaak. El-Ba- radei werd met name door wester se landen bekritiseerd omdat hij weigerde zonder keiharde en on weerlegbare bewijzen landen als Irak en later Iran aan te pakken vanwege hun nucleaire activitei ten. Ongebonden naties en derde wereldlanden roemden hem ech ter om zijn onafhankelijke stand punt. Vanwege deze tegenstelling kon den de 'governors' eerder niet kie zen tussen Minty en Amano. Of zij dat met de drie nieuwe kandida ten wel kunnen is zeer de vraag. Spanje, Slovenië en België staan niet bekend als landen die zich ac tief of met harde standpunten in nucleaire conflicten hebben ge mengd. Air France. Op de oceaan zijn tot dusver de stoffelijke resten gebor gen van zestien mensen van wie wordt aangenomen dat ze in de Air bus zaten, meldde een woordvoer der van de Braziliaanse marine. De Airbus had 228 mensen aan boord. foto Roberto Candia/AP BELFAST - De leider van de Real IRA, Michael McKevitt, en drie kompanen zijn aansprakelijk voor de bomaanslag in het Noord-Ierse plaatsje Omagh in 1998. Dat heeft een Noord-Ierse rechter gisteren bepaald. De vier moeten nu een schadevergoeding van 1,8 miljoen euro betalen aan nabestaanden van de bloedige aanslag. Die kostte destijds 29 mensen het leven, on der wie Spaanse toeristen. Familieleden van de slachtoffers hadden een civiele rechtszaak aan gespannen tegen de verdachten. Niemand is ooit veroordeeld voor de aanslag. De bomexplosie in Omagh vond plaats een paar maanden nadat de Goede Vrij dag-akkoorden een einde hadden gemaakt aan dertig jaar geweld tus sen katholieke republikeinen en protestantse royalisten. Een afsplit sing van de katholieke IRA, de Real IRA, eiste de aanslag op. De BedrijfsBundel van KPN. Eén tegoed voor mobiel bellen, sms, e-mail en internet. Vanaf €22,50 (excl. btw). k P O Verkrijgbaar via kpn.com/bundel KPN Business Center O,..MM sluit je aan Nokia 6220 Classic Met GPS en camera Samsung Ultra TOUCH Met touchscreen Nokia E75 Met qwerty- toetsenbord

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7